Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
Gość

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Gość »

hej,
nie orientujecie sie jakie w zeszlym roku byly progi na inżynierie biomedyczną we gliwicach na polibudzie?
Gość

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Gość »

[quote="Gość"]Na jakie liceum iść jeśli chciałabym iść na inżynierię biomedyczną?[/quote]

jako już prawie absolwent tego kierunku na PW, zdecydowanie polecam mat-fiz. Przedmioty przyrodnicze (medyczne) są tylko dodatkiem i mniej obszerne niż techniczne.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Go&#x15B&#x107 pisze: jako już prawie absolwent tego kierunku na PW, zdecydowanie polecam mat-fiz. Przedmioty przyrodnicze (medyczne) są tylko dodatkiem i mniej obszerne niż techniczne.
To też zależy na jaką specjalność chcesz się wybrać. Na biomateriałach, czy na protetyce dużo jest przedmiotów związanych z chemią, biologią, materiałoznawstwem itp. Natomiast na aparaturze medycznej, bioinformatyce itp, królują przedmioty elektroniczno-informatyczne.

Nie mniej jednak inżynieria biomedyczna jest to kierunek techniczny, a nie medyczny jak niektórzy myślą. Jeżeli ktoś sądzi, że to druga biotechnologia to się myli.
PaulinaKKK

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: PaulinaKKK »

Jak jest aktualnie z tym kierunkiem na Politechnice Gdańskiej? Czy trudno się dostać? Jakie są przedmioty? I przeraża mnie trochę informatyka. Jakie zagadnienia są na niej realizowane? Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
kasia1992
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:15

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kasia1992 »

Czy ta informatyka na inżynierii biomrdycznej jest jakoś bardzo zaawansowana?
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Pakolla Malajestra »

kasia1992 pisze:Czy ta informatyka na inżynierii biomrdycznej jest jakoś bardzo zaawansowana?
tak, ponieważ jest to kierunek techniczny, nie medyczny - jest np. programowanie, zaawansowane techniki projektowania itd. Warto zobaczyć program studiów.
Awatar użytkownika
kasia1992
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:15

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kasia1992 »

Ludzie, ratujcie! Czy mając 198 pkt. mam szansę dostać się na inżynierię biomedyczną na politechnikę białostocką?
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Pakolla Malajestra »

wszystkich przyjmują ]
Awatar użytkownika
kasia1992
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 16:15

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kasia1992 »

Mówisz? Bo trochę się boję. Nie zdawałam ani rozszerzonej matematyki ani języka, a z tego co wyczytałam to jest 3,8 osoby na miejsce.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Pakolla Malajestra »

hmmm jeśli matmy nie masz to może być ciężko, możesz też ewentualnie spróbować na inne uczelnie z IB. Spróbuj - z IB nie jest tak ciężko jak z lekiem czy stomą, zawsze gdzieś są miejsca wolne. Warto poczekać na polibudzie w Białymstoku i prześledzić inne uczelnie z IB
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Na Uniwersytet Zielonogórski przyjmują wszystkich DOSŁOWNIE. Możesz zdawać maturę nawet z WOSu ]
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: tawaret »

I co? Nikt się nie podnieca listami na PW? Ja jestem wysoko na rezerwowej, ale i tak nie pójdę
bhrka
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2010, o 17:22

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: bhrka »

Ja czekam na wyniki PK.
Nie wiecie jak z pracą po tym kierunku, czy łatwo dostać? Jakie zarobki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość