Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
MaryTheBloodiest
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:13

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: MaryTheBloodiest »

zetsu:
Na fizyce medycznej więcej fizyki? Nooo shit, Sherock Dobrze mieć detektywa w drużynie


A tak na poważnie, tofaktycznie IMB+politechnika to lepszy zestaw Dzięki.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Polecam się na przyszłość
razer

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: razer »

Do wszystkich już studiujących:
Na prawdę tak trudno z pracą, jak piszą koledzy z poprzednich lat?
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: tawaret »

Podpinam się pod pytanie.
biomedyk

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: biomedyk »

Głupie pytanie :). Po tym ciężko z pracą za granicą a co dopiero w Polsce :D odradzam ten kierunek zdecydowanie, strata czasu.
zaq11

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zaq11 »

Ja w ogóle odradzam jakiekolwiek egzotyczne kierunki po których niby znajdziesz wszędzie pracę. Jeżeli ktoś już decyduje się na studia to opłaca się iść jedynie na medycynę, prawo, informatykę oraz mechanikę i budowę maszyn. Cała reszta jest po prostu biciem piany i zarabianiem hajsu przez uczelnie. Są zawody, które potrzebne będą zawsze oraz takie które są sztucznie stworzone w wiadomym celu.
oswiecony

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: oswiecony »

Dokladnie! Kupa nauki, zero czasu i co Wam po tym, jak dociepleniowiec po roku pracy zarabia wiecej niz Wy bedziecie w rozkwicie waszej kariery!
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: tawaret »

Oswiecony, jakie kwoty masz na myśli? Ile się dostaje na początek? Gdzie dokładnie pracujesz?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Ja jedyne w co chcę teraz zrobić to magistra z innego kierunku, który jest praktyczny np. mechanika i budowa maszyn czy chociażby towaroznawstwo.
Przede wszystkim nie ma takiego zawodu jak inżynier biomedyczny, więc trzeba iść na takie studia po których zawód jest zarejestrowany w liście zawodów. Podejrzewam, że nawet po biotechnologii jest więcej pracy niż po tym gównie bo tam chociaż odnajdziesz się w przemyśle spożywczym, a tutaj ? No comments .
Awatar użytkownika
raxa
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2008, o 21:26

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: raxa »

zetsu pisze: Przede wszystkim nie ma takiego zawodu jak inżynier biomedyczny
przede wszystkim nie wprowadzaj ludzi w błąd
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

raxa pisze:
zetsu pisze: Przede wszystkim nie ma takiego zawodu jak inżynier biomedyczny
przede wszystkim nie wprowadzaj ludzi w błąd
W Polsce nie jest on wpisany do listy zawodów. Znajdź mi 1 ogłoszenie w którym szukają osoby na STANOWISKU inżyniera biomedycznego. Jeżeli nie ma ogłoszeń (bo nie ma) to znajdź zakład/szpital, w którym takie stanowisko już funkcjonuje.
Awatar użytkownika
raxa
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2008, o 21:26

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: raxa »

zetsu pisze: W Polsce nie jest on wpisany do listy zawodów.
Polecam więc lekturę
zetsu pisze: Znajdź mi 1 ogłoszenie w którym szukają osoby na STANOWISKU inżyniera biomedycznego.
Z tym STANOWISKIEM to bym raczej uważała dajmy na to ta oferta pracy
STANOWISKO : inżynier serwisu wg klasyfikacji takiego zawodu NIE MA a jednak stanowisko istnieje ?!


Ofert pracy dla ludzi po inżynierii biomedycznej faktycznie jest mało ale są, wystarczy trochę poszukać.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Polecam więc lekturę
Jaką wartość ma tak lista skoro takiego zawodu w Polsce oficjalnie nikt nie wykonuje ? Cały czas chodzi mi tutaj o rzeczywisty status inżyniera biomedycznego, którego w Polsce po prostu nie ma. Chodzą kretyńskie plotki, że Polska jakoby miała przygotowywać ustawę o realnym statusie inżyniera biomedycznego w szpitalu (jak chociażby w przypadku fizyka medycznego, którego zawód realnie funkcjonuje)

Z tym STANOWISKIEM to bym raczej uważała dajmy na to ta oferta pracy
STANOWISKO : inżynier serwisu wg klasyfikacji takiego zawodu NIE MA a jednak stanowisko istnieje ?!


Ofert pracy dla ludzi po inżynierii biomedycznej faktycznie jest mało ale są, wystarczy trochę poszukać.
No i tutaj znów widzisz jaką wiarygodność ma lista, która mi przytaczasz linkiem ]
Jak sama widzisz takiego stanowiska w pracy nie ma, inżynierem serwisu moze być każdy inżynier z uprawnieniami (elektronik, informatyk, mechatronik itp).
Jaki z tego wniosek ? Kierunek inżynieria biomedyczna w Polsce jest całkowicie bezsensownie prowadzony i NIE POTRZEBNY. Już lepiej pójść na fizykę medyczną, elektronikę czy informatykę i specjalizować się w inżynierii biomedycznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości