Inżynieria biomedyczna

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
maturzysta

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: maturzysta »

Czy mógłby ktoś podesłać linki, ewentualnie napisać ile punktów potrzebne było w zeszłym roku na politechnike poznanska na ten kierunek?
homman nie zalogowany

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: homman nie zalogowany »

No cóż drogie Panie.

W polsce to serwis urządzeń biomedycznych. Mnie to zawsze pociągało a studia dla przyjemności. Niestety jest ciężko je zaocznie zrobić i tak już mi 3 lata zchodzi. Bo nigdzie nie otwierają jedynie lublin z zjazdami w piątki.

Więc sory ale nie mylcie tego kierunku z biotechnologią. W przyszłości możesz albo serwisować sprzęt medyczny albo oprogramowanie medyczne.
Jak potrafisz coś więcej to być konstruktorem ( jak ja) lub programistą.
Tyle że do bycia konstruktorem lepiej być elektronikiem. A do programisty informatykiem.

Tak jak kolega mówi nie ma w polsce takiego stanowiska.
I nie ma innego stanowiska niż podałem. Ewentualnie jeszcze jakieś stanowisko technologa. Ale tam wolą technologów chemicznych.

A wy dziewczyny mylicie ten kierunek z nie wiem czym.
Na kierunku jest czysta elektronika z informatyką. Trochę cada no i jak na polibudzie fizy czy matmy. + kilka kierunków w stylu anatomia czy biotechnologia.

Realiów drogie Panie realiów. Zarobki w serwisie nie są złe ok 5 tyś netto. Tylko że nie ma cię w domu bo jesteś np tydzień w delegacji. I znam osobiście 3 kobiety z całej polski na takim stanowisku. Jedna z katowic 2 ga z krakowa a 3 z gdańska.

Jeśli nie pasjonujesz się elektroniką, cadem lub programowaniem. Nie idź na te studia. No chyba ze chcesz zmarnować 5 lat ale można je zmarnować przyjemniej.
yaqq

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: yaqq »

Dokładnie, ludzie idą na ten kierunek, nie czytając programu oraz syllabusów a potem dziwią się ze zamiast uczyć się o leczeniu ludzi", zabawą w kryminalne zagadki csi", zajmują się obliczeniami wytrzymałościowymi, programowaniem w C+ czy rysowaniem w cadzie. To jest kierunek typowo techniczny z elementami wiedzy biologicznej, która stanowi max 20 % programu studiów.
U mnie na roku na początku było kobiet i facetów pół na pół, dziś na 3 roku dziewczyn zostało kilka, wolały uczyć się biologii niż metrologii wielkości geometrycznych
mimochodem

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: mimochodem »

Witam, mam zamiar wybrać się na ten kierunek, chociaż jak widzę jak zmieniają się zdania na temat inżynierii to zaczynam wątpić. Ale wcale nie nastawiam się na uczenie się biologii czy jak ktoś wyżej napisał zabawę w csi. Wiem że to kierunek techniczny i odpowiada mi to bo matematyka to mój konik, a biologia mnie fascynuje. Konkretnie chciałabym się zająć biomechaniką i robotyką. Ale tu jest mały problem-ta specjalność jest na agh a ja raczej się tam nie dostanę. I tu pojawia się pytanie- czy jest możliwość przeniesienia się po roku z pk na agh?
kiaraa

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kiaraa »

[quote="mimochodem"]Witam, mam zamiar wybrać się na ten kierunek, chociaż jak widzę jak zmieniają się zdania na temat inżynierii to zaczynam wątpić. Ale wcale nie nastawiam się na uczenie się biologii czy jak ktoś wyżej napisał zabawę w csi. Wiem że to kierunek techniczny i odpowiada mi to bo matematyka to mój konik, a biologia mnie fascynuje. Konkretnie chciałabym się zająć biomechaniką i robotyką. Ale tu jest mały problem-ta specjalność jest na agh a ja raczej się tam nie dostanę. I tu pojawia się pytanie- czy jest możliwość przeniesienia się po roku z pk na agh?[/quote]

Ja studiuję inżynierię biomedyczną na PK i jestem bardzo zadowolona. Myślę, że z przeniesieniem się byłoby ciężko. Szczerze mówiąc to ja nie startowałam na agh, bo wybór tego kierunku w moim przypadku był bardzo spontaniczny, zarejestrowałam się ostatniego dnia i nawet nie sprawdzałam, czy na agh również go mają :P Nie mam pojęcia jak jest na agh, ale u nas jako, że to wydział mechaniczny jest nacisk na przedmioty, takie jak mechanika, wytrzymałość, więc jeśli interesuje Cię biomechanika to polecam ) Jak zostało powiedziane już wcześniej jest to kierunek techniczny, więc nie należy się nastawiać na naukę biologii (są tylko takie elementy, jak np. przedmiot nazywa się biotermodynamika, a bio jest jedynie ostatni wykład albo kilka niuansów opowiedzonych przez prowadzącego- z czego nawiasem mówiąc bardzo się cieszę :P), chemia jest, owszem, ale mało i po rozszerzonej w LO to za bardzo już nie ma się czego uczyć, bardziej to trzeba sobie tylko poprzypominać i poświęcić troszkę czasu przed egzaminem, jest jeden semestr anatomii, matematyki się trzeba uczyć, dużo czasu na pierwszym roku trzeba poświęcić materiałom. Uczelnia jest naprawdę spoko i jeśli będziesz chciała się czegoś nauczyć to na pewno Ci w tym pomoże ) Jeśli chodzi o perspektywy na przyszłość to podobnież wszystko przed nami :P Aczkolwiek ja zamierzam zacząć drugi kierunek, bo po samej inżynierii to z pracą, jaką chciałabym mieć raczej ciężko, myślę o mechanice i budowie maszyn albo automatyce i robotyce, ale sama nie wiem, co lepiej wybrać. Może ktoś mi coś doradzi?
krukowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2008, o 01:04

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: krukowy »

kiaraa, wybieram się na IB na Wydział Mechaniczny PK, ale obawiam się trochę o swoją pozycję na tym kierunku. Wyleciałem ze studiów przez wytrzymałość materiałów (studiowałem na WILu) i jest to przedmiot, który za wszelką cenę chciałbym ominąć szerokim łukiem. IB naprawdę mnie interesuje więc decyzji raczej nie zmienię. Mam pytanie, czy wytrzymałość jest bardzo ciężka na tym kierunku i czy na początku studiów był na matematyce test wiedzy z liceum? (o matematykę się nie obawiam ani trochę, ale o sprawdzian wiedzy z liceum jak najbardziej. Minęło sporo czasu odkąd opuściłem licealne mury). Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: zetsu »

Na IB jest mechanika i wytrzymałość materiałów. Jeśli obierzesz specjalność związaną z informatyką medyczną to może uda ci się trochę ominąc przedmioty związane właśnie z wytrzymałością, mechaniką techniczną, materiałoznawstwem itp.
kiaraa

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kiaraa »

Szczerze mówiąc to jest dopiero po pierwszym roku i wytrzymałości jeszcze nie miałam, nie chcę Cię martwić, ale z tego, co słyszałam to ciężko jest. W programie studiów mamy 2 semestry wytrzymałości i egzamin. W końcu to wydział mechaniczny i jeśli chodzi o przedmioty takie jak mechanika czy wytrzymałość to cisną. Zdecydowana większość ludzi na roku ma obecnie problem z zaliczeniem mechaniki. Zobaczymy, jak to będzie z wytrzymałością, ale nas tak tą mechaniką straszyli, a dla mnie to akurat przyjemny przedmiot :P Z resztą no nie da się zajmować biomechaniką, czy też sprzętem medycznym, bez tej wiedzy. Ale myślę, że jeśli się chce, to wszystkiego można się nauczyć, więc jeśli IB Cię naprawdę interesuje to dasz radę ) My żadnego testu po liceum z matmy nie mieliśmy i następny rocznik też raczej nie będzie miał, bo zajęcia prowadzi chyba ta sama osoba. Na pierwszych ćwiczeniach robiliśmy tylko jakieś zadanka z liceum, ale to tak na luzie, a potem już wszystko nowe :)
agusiak

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: agusiak »

Witam :) zastanawiam się nad IB na PŚ i nie wiem czy dam radę tam przetrwać po biol-gerze w liceum. Z mamtą nigdy nie miałam problemów, ale to była tylko podstawa, z fizą było tak samo. Dużo już czytałam o tym kierunku, ale suche informacje nic nie dają w zasadzie. Można tam jakoś funkcjonować? Kto wybiera się w tym roku na IB na PŚ? )
mimochodem

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: mimochodem »

[b]kiaraa[/b], a możesz jeszcze coś powiedzieć na temat ib? czy mocno kułaś przez ten rok czy miałaś czas np. na dodatkową pracę? Jacy są wykładowcy ćwiczeniowcy? I hm czy ten próg na pk jest taki mocny? Bo obawiam się ze braknie mi 1% żeby się dostać
kiaraa

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: kiaraa »

W tamtym roku w pierwszej turze rekrutacji próg punktowy wynosił 150 punktów, z list rezerwowych 140, a w drugiej turze tylko 126.
Wydaje mi się, że nie jest ani łatwo ani bardzo ciężko. Ja nie pracowałam i myślę, że raczej ciężko byłoby mi pogodzić pracę z nauką, tym bardziej, że w drugim semestrze mieliśmy, aż 15 przedmiotów. Pierwszy semestr był zdecydowanie łatwiejszy i luźniejszy, niż ten drugi. W pierwszym można było dosyć lajtowo uporać się z sesją, teraz jest już gorzej. W pierwszym semestrze mieliśmy 2 egzaminy z chemii i anatomii (kt dosyć łatwo zdać :P ). W drugim egzamin z biofizyki (ustny), z materiałów inżynierskich i matematyki (pisemny i ustny). Wydaje się niewiele, ale prawda jest taka, że z wszystkiego poza nielicznymi wyjątkami piszemy kolokwia zaliczeniowe, które często nie różnią się od egzaminu. W drugim semestrze dużo czasu trzeba poświęcić na materiały inżynierskie ( są laborki, na których pisze się za każdym razem kolokwium). Wykładowcy są generalnie to spoko. Choć trafiają się wyjątki. Wszystko zależy od tego z kim się ma ) Jest tak, że w ciągu roku trzeba się regularnie uczyć na te wszystkie laborki, bo są przed każdymi lub po każdych kolokwia albo jak na fizyce odpowiadanie ustne: biotermodynamika, elektrotechnika, materiały inżynierskie, fizyka(obecność jest oczywiście obowiązkowa, żeby zaliczyć przedmiot trzeba być na wszystkich), po laborkach trzeba też zrobić sprawozdanie ( tu jest różnie, bo niektórzy wymagają, żeby każdy indywidualnie robił, inni parami, jeszcze innym wystarcza jedno na grupę, niektórzy to tak dokładnie sprawdzają, inni wymagają, żeby oddać i nie przywiązują do tego takiej dużej uwagi) oraz przedmiotów ważnych, jak matma, mechanika, to przede wszystkim. Ale ogólnie jest spokojnie można znaleźć czas na wszystko. Gorzej jest 2 tygodnie przed sesją (wtedy zdarza się pisać po kilka kolosów dziennie), no i sesja. Wtedy to już nie ma czasu na nic. Ale w ogóle to bardzo polecam te studia u nas, bo uczelnia jest fajna :)
vis
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2012, o 13:10

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: vis »

Mnie się raczej wydaje, że na PK uczą wszystkiego i niczego.
Trochę informatyki", szczypta języków programowania (czyt. Visual Basic only), odrobina jakiejś tam biofizyki, biochemii/innego biocuda, wszystko to okraszone zapychającą porcją materiałów (mam wrażenie, że po tak długim czasie spędzonym w budynku nr 6 [Inst. Inż. Mat.] mogę śmiało ubiegać się o stanowisko hutnika) i mechaniki, która sama w sobie jest przedmiotem przecudnej urody, z tym że prowadzący obrzydza ją niezwykle skutecznie.
Elektrotechnika/Elektronika - niesprawne przyrządy pomiarowe, a sama nazwa laboratorium", z praktyką ma niewiele wspólnego.
No i niestety największe baty zbierają tam damy, które chcąc nie chcąc wychodzą na elektronicznych ignorantów, pardon-ignorantki, lecz. chyba za sprawą jakiejś magii - z piąteczką z elektry w indeksie
Na Mechanicznym dzięki IB damskie toalety nie świecą pustkami. Fakty są bezlitosne - są wykłady, kiedy aula zamienia się w istne lachonarium (80% kobiet na kierunku). Może to i przyjemne dla kolegów, ale panie pewnie są zawiedzione (studiować na najbardziej męskim wydziale PK, na tak okrutnie sfeminizowanym kierunku - pech)
W większości to ludzie, którzy nie dostali się na medycynę i teraz dzięki nim właśnie, Ibio staje się jakąś nową bliźniaczką CMUJa (ehh ta ambicja! ) Eee ogólnie atmosfera nie jest całkiem zdrowa, ale cóż.
Teraz właśnie następuje tzw. wykruszanie się osobników, którzy poprawili maturę (faceci).
Jadę równo po tym PKowskim Biomedze Trudno, to moje subiektywne zdanie.
Jeśli chodzi o pracę, to. jeden z doktorów na zajęciach stwierdził, że będziemy mieli wielkie szczęście, jeśli w przeciągu naszej błyskotliwej kariery chociaż raz zetkniemy się z tematami obróbki stali.
W ogóle to pic na wodę, fotomontaż

Polecam wypróbowane już kierunki techniczne - Elektra, Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka, Informatyka. Najlepiej na AGH. Po 3 latach zawsze można zrobić ta magisterkę z Biomeda, a człowiek już ma coś innego w zanadrzu
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

Re: Inżynieria biomedyczna

Post autor: Limonkaa »

Witam drogich studentów Czy ktoś jest mi w stanie opisać krótko jak wyglądają zajęcia z anatomi na IB? Oraz jak wypada reszta przedmiotów?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości