Inżynieria chem, technologia a moze coś innego?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Inżynieria chem, technologia a moze coś innego?

Post autor: toksyczna »

Witam.
Otóż mam problem z wyborem kierunku studiów.
Szukam jakiś kierunków technicznych po których znajdę pracę. Jak każdy chyba w tej chwili. Poważnie zastanawiam się nad technologią chemiczną lub inżynierią chemiczną i procesową. Co prawda poczytałam sobie tutaj kilka tematów, na innych forach również ale opinie są czasem tak skrajne że szczerze powiedziawszy nadal nie widzę wyraźnej różnicy między tymi dwoma kierunkami. Z tego co wyczytałam to inżynieria chem. jest trochę trudniejsza, ale za to lepsza niż technologia. Po inżynierii jest się ponoć bardziej uniwersalnym inżynierem niż po technologii, na technologii jest znowu więcej chemii.

Co do mnie to chwilowo nie wiem czy te kierunki są dla mnie. Trudno mi powiedzieć, bo tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać.
Licealna chemia bardzo mi się podobała, no ale to co było w liceum na pewno znacznie odbiega od chemii na studiach. Z matematyki i fizyki nie jestem orłem, nie ma co ukrywać. Z matmą sobie radzę. Fizyka u mnie kompletnie leży, bo praktycznie jej nie miałam w liceum. Spotkałam się z opinią, że ww kierunki są techniczne, mało w nich chemii. Nie wiem czy jestem umysłem ściśle technicznym - skończyłam biol-chem, taki nijaki profil. Nie miałam okazji rozwiązywać skomplikowanych zadań z fizyki czy matmy a to byłaby dobra wskazówka, czy poradziłabym sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów itd. Jestem nastawiona na ciężką pracę i zakuwanie. Łatwo nie odpuszczam więc może dam radę.
Nie ukrywam, że boję się, iż mogę nie zaskoczyć z tymi studiami i będą dla mnie niezbyt ciekawe czy wręcz męczące. Ale może mi się spodoba. Jak nie te studia techniczne, to inne.

Interesowałaby mnie praca w jakimś laboratorium, ale widzę, że nie tylko mnie się to podoba więc konkurencja na tym polu pewnie spora. Praca w firmie kosmetycznej, przy produkcji leków - o tym myślałam. Zdecydowanie praca w ciężkim przemyśle odpada - po prostu sobie nie poradzę, uważam, że jest do dobre, ale dla mężczyzn.
PROSZĘ mi wytłumaczyć, jak chłopu na miedzy, jaka praca mnie czeka po ww kierunkach studiów (zakładając optymistyczną wersję, że praca będzie).

A dla innych zainteresowanych.
Specjalności po technologii chem na AGH (wzięłam z zeszłego roku bo nigdzie nie mogłam znaleźć aktualnych z drugiego wydziału nie znalazłam):
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
kierunek - Technologia Chemiczna
Technologia materiałów budowlanych
Analityka i kontrola jakości
Technologia ceramiki i materiałów ogniotrwałych
Technologia szkła i powłok amorficznych

Politechnika Krakowska:
Technologia- specjalności:
Proekologiczne Technologie Nieorganiczne
Lekka Technologia Organiczna
Technologia Ropy i Gazu
Technologia Tworzyw Sztucznych
Analityka Przemysłowa i Środowiskowa

Politechnika Krakowska:
Inżynieria- specjalności:
inżynieria odnawialnych źródeł energii
inżynieria procesów biotechnologicznych
inżynieria procesów technologicznych
Ania888
Posty: 34
Rejestracja: 8 paź 2008, o 17:06

Re: Inżynieria chem, technologia a moze coś innego?

Post autor: Ania888 »

Dołączam się do pytania, też chciałabym się dowiedzieć gdzie można znaleźć pracę po tych kierunkach, mnie interesowała by technologia chemiczna na wydz. paliw AGH, ale wciąż się waham
toksyczna
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:33

Re: Inżynieria chem, technologia a moze coś innego?

Post autor: toksyczna »

hahaha, ależ tu ruch
no nic, trzeba gdzie indziej zasięgnąć opinii. Szukam dalej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości