Inżynieria Farmaceutyczna

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
aniajak
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2018, o 13:08

Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: aniajak »

Hej, mam pewien problem. Właśnie skończyłam liceum i muszę wybrać kierunek studiów. Zainteresowała mnie inżynieria farmaceutyczna ale niestety, jest to kierunek, który niedawno został utworzony i nie ma za wiele opinii o nim. Może są tutaj osoby, które wiedzą coś więcej o tym kierunku, lub może nawet go studiują !
Czy warto zaczynać takie studia?
pharmadream
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2018, o 13:50

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: pharmadream »

Też chętnie dowiedziałabym się czegoś o tym kierunku
Bidek
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2018, o 16:17

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: Bidek »

Patrząc na przedmioty na tym kierunku, jest to czysta farmacja z elementami przedmiotów pod inżyniera (sporo matmy/fizyki). Kierunek będzie na pewno wymagający, a pierwszy semestr będzie dla wielu szokiem. Z tego co widziałem, to jest bardzo mało miejsc na ten kierunek - 30 lub 60 (w zależności czy ilość miejsc na politechnice sumuje się z ilością miejsc na medycznym), stąd też bez wyniku 60+/60+ z biologii/chemii raczej może być ciężko przy rekrutacji.
Jeżeli interesujesz się bardzo biologią i chemią i jesteś w stanie przemęczyć się pierwszy rok z matmą i fizyką, to oczywiście warto spróbować. Trzymam kciuki!
quba71
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, o 08:18

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: quba71 »

A gdzie można znaleźć listę tych przedmiotów? Bo na stronach wydziałów na razie nic nie ma.
Chyba jakaś różnica między farmacją a inżynierią farmaceutyczną jest skoro przy naborze punktują też fizykę. Jestem po mat-fiz i zastanawiam się czy nie chemia mnie nie przerośnie na tym kierunku.
Xardas666
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 16:20

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: Xardas666 »

Masz listę przedmiotów w załączniku i na stronie polibudy.
Inzyniera-Farmaceutyczna.pdf
(109.61 KiB) Pobrany 878 razy
Xardas666
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 16:20

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: Xardas666 »

Sorry, teraz przyświeciłem, że nie to wrzuciłem, co miałem
Asik96
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 13:31

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: Asik96 »

Czy orientuje się ktoś jakie były progi na ten kierunek w tym roku?
fiktoria
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2019, o 11:20

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: fiktoria »

Jestem po roku studiowania inżynierii farmaceutycznej, więc jakbyście miały/ mieli jakieś pytania, to z chęcią na nie odpowiem ;)
Jeśli chodzi o próg rok temu był on 3 najwyższym na Politechnice, trzeba było mieć blisko 690 pkt
Olga141
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2019, o 12:55

Re: Inżynieria Farmaceutyczna

Post autor: Olga141 »

Jakbyś miała wybierać ponownie kierunek to wybrałabyś farmację czy inzynierię farmaceutyczną? Bo nie mogę się zdecydować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość