Inżynieria środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

kasiek_b pisze:I jak myslicie, z jakiego przedmiotu szkolnego trzeba byc dobrym, żeby zostać dobrym inzynierem środowiska? Z jakich informacji korzysta się najwięcej, czy jest to matematyka, czy może chemia?
Jestem na III roku i teraz wyłącznie będzie fizyka i odrobinę chemii. Na 6. semestrze będę liczył tylko przepływy, straty ciśnienia, prędkość, itd (moduł sieci i instalacje).
kasiek_b pisze:I jeszcze jedno, bo mam koleżankę która to studiuje, ale ona twierdzi, że żałuje bo to nie jest przedmiot dla dziewczyn, czy to prawda? czy uważacie, że dziewczyna też może sobie poradzic na takich studiach jak i potem w pracy?
Mam 3 koleżanki, tylko jedna nie marudzi, ale dla chcącego nic trudnego - bez różnicy czy to dziewczyna czy to chłopak
kasiek_b pisze:I czy jest to praca głównie w terenie, na dworze, czy może w budynku, w biurze?
Z góry dzięki, z resztą i tak poprzednie posty bardzo mi pomogły )
To już zależy gdzie trafisz i co będziesz chciała robić: jak projekty to będziesz mogła nawet siedzieć wyłącznie w biurze, a jak np: zakładanie jakiś instalacji to będziesz mogła jeździć po całej Polsce i długo miejsca nie zagrzejesz w jednym miejscu. Jednak to już w dużej mierze zależy od Ciebie
Lyoto
Posty: 9
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:02

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Lyoto »

kasiek_b pisze:Jak dobrze i z czego nalezy zdać poszerzoną maturę?
Podbijam. Czy mam szansę dostać się po matmie i fizyce napisanej na podstawie i chemii na rozszerzeniu?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Lyoto pisze:
kasiek_b pisze:Jak dobrze i z czego nalezy zdać poszerzoną maturę?
Podbijam. Czy mam szansę dostać się po matmie i fizyce napisanej na podstawie i chemii na rozszerzeniu?
To już pytanie do kolegów, którzy na forum nie pojawiali się od dłuższego czasu. Tu tak przykładowo wrzucam progi na AGH roku akademickiego 2009/2010. Może niedługo coś nowego wrzucą

Trzeba szukać samemu i mierzyć swe siły na zamiary.
Co roku inaczej ustalają progi, więc i tak trzeba sobie poprzeczkę podnieść o jeden szczebel wyżej. Choć do tej pory kto chciał ten się dostawał na IŚ
melzo
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 20:59

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: melzo »

a ja chciałbym wiedzieć jak wygląda biologia na tym kierunku? jakie tematy obejmuje? i czy ktoś kto za tym przedmiotem nie przepada poradzi sobie z nim? bo jak teraz w liceum ciągle układ nerwowy i skóre przerabiamy to rzygać już mi się chce tą biologią (2 klasa lo.)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

melzo pisze:a ja chciałbym wiedzieć jak wygląda biologia na tym kierunku? jakie tematy obejmuje? i czy ktoś kto za tym przedmiotem nie przepada poradzi sobie z nim? bo jak teraz w liceum ciągle układ nerwowy i skóre przerabiamy to rzygać już mi się chce tą biologią (2 klasa lo.)
Jak znajdę to wrzucę tutaj zakres kształcenia z przedmiotów podstawowych na Iś
melzo
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 20:59

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: melzo »

i rozumiem, że na każdej uczelni jest to (tak, dokładnie to co podałeś ) realizowane (pw, pł, pg itp itd)?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

melzo pisze:i rozumiem, że na każdej uczelni jest to (tak, dokładnie to co podałeś ) realizowane (pw, pł, pg itp itd)?
Z realizacją to różnie bywa - zależy od uczelni, może być tego nieco więcej, ale na pewno nie mniej (może też być to bardziej porozbijane). Każda szkoła musi się jednak dostosować do tych standardów.
ataiaten
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:57

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: ataiaten »

Witam. Chciałabym bardzo dostać się na kierunek inżynieria środowiska. Chodzę do lo o profilu bio-geo. Matmę zdaje na podstawie, biologii nie zdaję w ogóle, a geografię rozszerzoną.
Czy mam jakieś szanse utrzymania się na tych studiach? Wiem, że są ciężkie, ale bardzo ciekawe. Typowym ścisłowcem nie jestem, za fizyką nie przepadam. Czy w ogóle warto startować na ten kierunek ? Czy to jest bez sensu? Boję się, że sobie nie poradzę z fizyką i matmą.
Proszę o radę!
melzo
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, o 20:59

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: melzo »

zależy jaka uczelnia, ale generalnie z podstawową matmą i brakiem porozumienia z fizyką może być bardzo ciężko
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: WojtekB »

Po prostu koleżanka ataiaten nie przeczytała całego wątku. Na ostatniej sesji miałem egzaminy z mechaniki płynów, budownictwa i konstrukcji inżynierskich (co nieco przeplatało się to z mechaniką budowli i wytrzymałością materiałów, a więc uznaję ją poniekąd do fizycznych przedmiotów) oraz urbanistyki i planowania przestrzennego. Ostatni przedmiot tylko całkowicie nie był związany z fizyką. Ostatnie dwa semestry w moim przypadku to będzie fizyka i trochę chemii.

Nie chcę straszyć, ale bez fizyki (nawet na średnim poziomie) ciężko będzie Ci na tym kierunku.
ataiaten
Posty: 2
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:57

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: ataiaten »

Szkoda. Bo kierunek ten zapowiada się naprawdę interesująco.
Niestety typowym ścisłowcem nie jestem, matmę rozumiem, ale bez rewelacji, z fizyką gorzej. Dzięki za radę. Pozdrawiam
nananana
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2011, o 23:37

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: nananana »

ataiaten nie rezygnuj tak łatwo z tego kierunku, jeśli uważasz że temat Cię interesuje
ja jestem na IŚ, właściwie to już teraz tylko piszę pracę magisterską - co znaczy że dotrwałam do końca, a nie miałam łatwego startu bo w liceum byłam w klasie o profilu humanistycznym
przez te pięć lat nauczyłam się że studia są dla wytrwałych
nie wolno się poddawać po pierwszej porażce, tylko jak trzeba- zarwać noc i sie nauczyć
jesli chodzi o fizykę na uczelni technicznej, a tą co uczymy się w liceum to kosmos! totalna przepaść! ale nie martw się, nie tylko Ty będziesz miała z tym problem. ale to prawda, są przedmioty typu mechanika gdzie prawa fizyki trzeba poznać i zrozumieć.
podstawy matematyki musisz znać! jeśli jesteś na poziomie podstawowym to będziesz musiała się bardziej przyłożyć do nauki. jeśli czujesz że masz zaległości to masz jeszcze czas - weź korki. matematyka na inżynierii to głównie całki
ogólnie musisz mieć trochę wyobrażenia przestrzennego bo sporo kłopotu sprawia geometria wykreślna lub bgafika inżynierska -różnie ten przedmiot nazywają
później jest dużo projektów, zajęć w labolatorium
ja jestem zadowolona że wybrałam ten kierunek, uważam że ciekawy
teraz przede mną najważniejszy egzamin -szukanie pracy
krln
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2009, o 22:47

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: krln »

Koleżanko nie poddawaj się! Wszystkie kierunki są oparte na matematyce, fizyce i chemii ale to jest coś totalnie nowego. Taka fizyka typowo powtórzeniowa jest tylko jeden, góra dwa semestry, tak samo z matematyką. Cała masa pozostałych nowych kierunkowych przedmiotów jest tłumaczona od podstaw i na prawdę jeśli się jest systematycznym to wszystko się ogarnie A IŚ jest kierunkiem fantastycznym, ja się czuję bardzo spełniona i o przyszłość się nie boję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość