Inżynieria środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

karolina2922 pisze:A gdybym chciała zacząć dodatkowe studia(drugi kierunek) to ma być to coś związanego z IŚ, jeśli tak to co?Czy lepiej zacząć coś z innej beczki i poszerzyć perspektywy.Osobiście myślałam o ekonomii.
Rozpocznij studia na IS potem sama zobaczysz co Cię interesuje. Wg mnie lepiej się skupić na jednej dziedzinie niż na wilu po łebkach.

Dla tych którzy nie wiedzą czym jest inżynieria srodowiska polcam blog inżynieria środowiska[/b]są tam artykuły z wiązane z tym co jest nauczane na tym kierunku. oczywiście oprócz projektów strikte technicznych są takie przedmioty jak ochrona srodowiska czy biologia ale w stopniu bardzo symboloicznym.

A tutaj znajdziecie informacje odnośnie uprawnien budowlanych po kierunku inżynieria srodowiska
Immortalitas
Posty: 14
Rejestracja: 6 sie 2011, o 17:23

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Immortalitas »

Dobre sobie. Większość osób po tym kierunku nie znajduje pracy, co najwyżej na stacji benzynowej znam kilka przypadków takich osób. Teraz studiują co innego bo po tym kierunku rzadko są perspektywy pracy w zawodzie.
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

teznam kilka przypadków niestety oni pracują z powodzeniem w zawodzie. czyli mamy 1:1
PawMar
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2011, o 21:31

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: PawMar »

fajnia, ja skończyłem IŚ 2 lata temu na PŁ i praca w zawodzie to jest cos czego przez 2 lata nie zaznałem a z roku może ze 2-3 osoby (przy 40-50) pracują w obszarze . porażka. Tak sa potrzebni inżynierowie wszelkich specjalności ciekawe do czego chyba na zmywak do Mc Donalda
PUPIL
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2012, o 13:37

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: PUPIL »

Witam wszystkich forumowiczów Mam prośbę szukam kogoś kto pomógłby mi zrobić zadania projektowe z Geotechniki, Gospodarki wodnej (oczywiście odpłatnie). Studiuje inż. środ. obecnie 3 rok. Proszę o kontakt na gg lub email.
Pozdrawiam
OlkaOlka91
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2012, o 22:01

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: OlkaOlka91 »

Witam, studiuję na 2 roku IŚ na politechnice śląskiejna 3 semestrze
Mam pytanie, zna ktoś jakąś osobę dającą korepetycje z mechaniki płynów Miło by było gdyby dawała ona korki w miastach takich jak Katowice czy Gliwice D
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

a starsi koledzy
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: zetsu »

hehehe obawiam się że jedynymi osobami, które rozumieją mechanikę płynów są wykładowcy
boom
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2011, o 09:03

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: boom »

chcąc pracować w zawodzie będziesz musiał ogarnać mechanikę płynów i całą inżynieria wodna jak zwał tak zwał:/
Sknera
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2011, o 12:53

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Sknera »

Witam studiuję na UR Kraków i trochę odkopałem temat, jednak mam dylemat co do wyboru specjalności:

gospodarka i inżynieria wodna
inżynieria sanitarna
infrastruktura obszarów wiejskich

Prosiłbym o radę, z której specjalności można łatwiej uzyskać pracę?
Proszę o rady najlepiej kogoś kto ukończył kierunek i ma jakieś pojęcie o pracy.

Pozdrawiam!
Eoo
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2012, o 19:01

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Eoo »

Ja po przeczytaniu całego wątku nabrałam większą chrapkę na IŚ Miałam duży dylemat pomiędzy ZiIP a IŚ właśnie i chyba zdecyduję się z czystym sercem na IŚ Od zawsze byłam ścisłowcem i obawiam się głównie chemii. Co do tych trudniejszych przedmiotów to się sama przekonam potem.

Wybieram się na PG. Patrząc na zeszłoroczne progi punktowe chyba się powinnam dostać.

W sumie pisze bo ciekawa jestem czy bardzo dużo jest teorii? I czy ktoś orientuje się, aby porównać z ZiIPem w tej materii?

I jeszcze takie pytanie. Myślę, że po IŚ śmiało w elektrociepłowni możnaby pracować, tylko na jakim stanowisku konkretnie?

Ah i dziękuje Ci krln za tak długi opis, bo mimo, że dość strasznie brzmiący to mnie w dużej części przekonał, że chce iść na IŚ i Wojtkowi za ogrom informacji ^^
nobodyimportant
Posty: 146
Rejestracja: 4 kwie 2010, o 14:02

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: nobodyimportant »

mam problem. energetyka ( odnawialne zródła energii) czy inżynieria środowiska ( wentylacja, klimatyzacjaq przemysłowa)

gdzie lepsze perspektywy ?

na inż. środowiska będę miał bardzo podobne przedmioty do tych co są na energetyce

ale również takie na wykucie przedmioty : Hydrologia i nauki o Ziemi
Biologia i ekologia Ochrona środowiska
Edukacja ekologiczna Prawo w ochronie środowiska
Homer
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2012, o 12:04

Re: Inżynieria środowiska

Post autor: Homer »

Witam wszystkich, możecie mi napisać jak wyglądają studia IŚ na Politechnice Śląskiej w Gliwicach czy trudno ukończyć je jak z praktyką i wizją na przyszłą prace (jaki najlepiej wybrać kierunek jeśli się go wybiera i na którym semestrze).
Możecie podać jak wygląda nauka na studiach zaocznych a jak na dziennych bo nie wiem które wybrać lepiej .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości