IV rok lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Stachurę używałem chyba tylko do tematów z kości (ksero) więc nie pomogę. Robbins wystarczał zdecydowanie.
lukasz03
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2014, o 15:55

Re: IV rok lekarski

Post autor: lukasz03 »

Dudek pisze:Można sobie Stachure do patomorfy dokupić (bo na IV roku koła głownie z tej książki są)
Dudek pisze:Robbins wystarczał zdecydowanie.
To jak z tym w końcu jest? Na 3 roku Robbins mi wystarczał, zresztą skoro połowę punktów dostaje się za rozpoznawanie zdjęć + 2 pkt. za tłumaczenie, to nie trzeba wiele umieć. Ale potem jest egzamin i teoria bardziej się liczy.
Czy na egzamin wystarczy Robbins? Nie bardzo sobie wyobrażam wkuwanie 2 tomów Stachury z tymi wszystkimi szczegółami w kilka dni.

Czy oprócz Szczeklika są potrzebne jakieś inne książki do kardiologii i nefrologii?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Hm. Kurde sam już nie pamiętam tak szczerze może lepiej zapytać kogoś młodszego. Obecnie mi się wydaje, że Stachurę używałem tylko do koła z kości.

Szczeklik styka. Do kardio możesz dokupić coś do EKG (Elektrokardiografia_dla_lekarza_praktyka / albo sztuka interpretacji Garcia i Holtzlt polecam).
lukasz03
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2014, o 15:55

Re: IV rok lekarski

Post autor: lukasz03 »

OK, dzięki.
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: IV rok lekarski

Post autor: Karenina1 »

Jakie książki są potrzebne do radiologii, dermatologii, neurologii, chirurgii? Z pediatrii da się dalej lecieć na skryptach czy Kubicka staje się potrzebne?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Szczerze książka z radiologii przydała mi się dopiero na 5 roku - to był Pruszyński.
Z dermatologii jabłońska
Neurologia - na początku jest zaliczenie z takiej kurcze starej książki, dostępnej w bibliotece. Chyba Jakimowicz się nazywał. Na egzamin są dwa skrypty zrobione .
Z Chirurgii repetytorium Noszczyka i to już na Staszica była nadgorliwość, bo tam to raczej mało chcieli od studentów.
Z pediatrii na 4 rok o ile dobrze pamiętam jest skrypt uczelniany. Nefro, hematy i pulmony są na 4 roku (pediatryczne)?
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: IV rok lekarski

Post autor: Karenina1 »

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Rozumiem, ze 2-tomy Noszczyka to zdecydowanie zbędny wydatek i wystarczy repetytorium?
Radiologia to to?
1.jpg
1.jpg (7.22 KiB) Przejrzano 1317 razy
A dermatologia?
2.jpg
2.jpg (5.84 KiB) Przejrzano 1317 razy
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Wiesz, egzamin z chirurgi jest na 6 roku, więc sam nie wiem czy nie będę musiał kupić ale na 4 i 5 roku zdecydowanie zbędny mi był 2 tomowy Noszczyk.
Obie książkie (radiologia i dermatologia) to te
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: IV rok lekarski

Post autor: Karenina1 »

Super, dziękuję serdecznie za odpowiedz. Jeszcze jakbyś mi powiedział, jak jest na 4 roku, ciężko czy luz. Ciężej niż na 3? Dużo ćwiczeń? to będę już w pełni zadowolona
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Ciężko mi powiedzieć. Nie pamiętam już jest więcej zajęć w szpitalu co jest fajne. 3 rok był chyba jednym z luźniejszych ogólnie z tego co pamiętam, więc 4 raczej tyćko gorszy będzie. Mogę powiedzieć, że na 5 - 1 semestr był dosyć ciężki (od listopada), a 2 w lutym-marcu-kwietniu to miałem wakacje za to maj i czerwiec dał po dupie srogo. Też zależy od planu zajęć, część ludzi miała znowu 1 semestr mega luźny (malutko zajęć) a drugi ciężki.
Karenina1
Posty: 14
Rejestracja: 18 sie 2014, o 15:13

Re: IV rok lekarski

Post autor: Karenina1 »

Dziękuję za odpowiedzi.
lukasz03
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2014, o 15:55

Re: IV rok lekarski

Post autor: lukasz03 »

Dudek pisze:Brenner,Kostowski,Mutschler,pielęgniarki do farmy
Te pielęgniarki to to?
Jest wydanie 1 z 2002 r. i 2 z 2007. Są między nimi duże różnice? Lepiej wybrać to nowsze?

Przydaje się to w ogóle? Nie bardzo mogę sobie wyobrazić naukę na każde zajęcia z tylu książek, a jeszcze Kostowski? To już anatomia z Bochenkami się chowa. Na 3 roku korzystałem tylko z Mutschlera i Brennera (nie licząc receptury). Wprowadzili jeszcze Katzunga, niby jako główny podręcznik, ale nie da się tego czytać. Tłumaczenie fatalne, a la translator Google.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Z tych źródłem trzeba było albo i nie trzeba było uczyć się do doktor P. na koła. Bo nikt nie mógł określić z jakiej ona książki korzysta. A do egzaminu prof. W. Brennera można se w czterylitery wsadzić . Do egzaminu ogólnie najważniejsze jest robienie testów z poprzednich lat. Im więcej tym lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości