IV rok na WUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: IV rok na WUMie

Post autor: maart »

Czy ktoś z IV roku mógłby sprecyzować, które z dostępnych skryptów z interny są faktycznie przydatne i warto je mieć? Endokryny z tego co wiem trzeba mieć.
Do gastro są w sumie 3 skrypty, wszystkie potrzebne?
DO hematów też jest kilka jakiś starych skryptów, czy to w ogóle jest przydatne?

No niestety na internie chyba zawsze decyduje los W tym roku jako kolokwium ja miałam regularną odpytkę a inne grupy dostały 5 bez niczego. Życie.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Halius »

Endokrynologia - nie słyszałem o żadnym skrypcie. udostępniają prezentacje na stronie
Gastro - Diabetologia i Gastroenterologia pod red. Muszyńskiego
Hematy - nie słyszałem o skrypcie. dają prezentacje
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

ze endokrynologii jest dobry skrypt i przydaje się, z diabetologii też choć bardzo rozwlekły jest. Innych albo nie ma, albo nie warto korzystać - na pewno z żadnych starych hematologii, bo tu ciągle coś nowego jest, poza tym wystarczą prezentacje i do egzaminu i do kollokwium.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Z diabetologi teraz jest jakiś nowy, wydany w tym roku - zanim zdecydujesz sie na kupienie mozesz zobaczyć na portalu ssl

Z gastro jest jeszcze skrypt gastroenterologia - moze sie przydac ale niekoniecznie, duzo tam jest w kółko tego samego i rozdzialy napisane przez rozne osoby i czasem sobie nawzajem zaprzeczają wiec co kto lub. A skrypt z nagłych stanów w gastroenterologi na pewno sie na interne nie przyda narazie.

Z endokrynologi i hematologi to tak jak Kaamil napisał
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: IV rok na WUMie

Post autor: maart »

Dzięki!
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: IV rok na WUMie

Post autor: sloneczko+ »

Czy macie może rozpiskę bloków z gastroenterologii, hematologii i endokrynów? Możecie wrzucić?
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: IV rok na WUMie

Post autor: sloneczko+ »

Z czego polecacie uczyć się hematów?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

przeczytaj cały temat to się dowiesz
slawekte
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2010, o 16:43

Re: IV rok na WUMie

Post autor: slawekte »

A ja mam pytanie dotyczące endokrynologii. Na rozpisce już na pierwszych zajęciach jest jakiś test wstępny. Co to oznacza ? Trzeba coś umieć, czy tylko sprawdzają ogólna wiedzę grupy i nie ma żadnych konswkwencji ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas czegoś takiego nie było, teoretycznie do każdych zajęć student ma być przygotowany, ale to było 2 lata temu.
BJustynaaa
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2011, o 10:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: BJustynaaa »

w tamtym roku też tego nie było, także nie pomogę
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: IV rok na WUMie

Post autor: czytowazne »

Jakie książki warto kupić na IV rok po reformie?

Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: IV rok na WUMie

Post autor: FretkaMD »

na pewno Dermatologię Jabłońskiej, z psychiatrii skrypt, z pulmonologii też skrypt, z chirurgii są prezki (niektórzy korzystali z małego noszczyka), mały szczeklik się przydaje. Skrypty są dostępne online, więc nie trzeba ich kupować. Z radiologii książka się może przydać do egzaminu, mi lepiej się czytało stare wydanie, bo jest cieńsze o połowe Z onkologii jest skrypt profesora krążący wśród studentów, ale zdać kolosa można nie czytając go. Z urologii książkę tzreba mieć(BORKOWSKI), polecam wypożyczyć, potem się raczej nie przyda. Z zakazów ja wypożyczałam dziubka, na cianciarę nie ma czasu. Są prezentacje i baza testów. Z diagnostyki tylko skrypt. Z laryngów dają książki na bloku zajeć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości