IV rok na WUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Te skrypty na interne kiedy jest gastro - które to są dokladnie? gastroenterologia czy diabetologia czy kompendium diabetologii czy jeszcze cos innego?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

A i skrypty do pediatrii - które dokladnie są na IV rok? Da radę bez nich się obejść np: tylko korzystać z Kubickiej?





(Sorry że tak jeden po drugim post, już się nie dało edytować)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

do gastroenterologii są 2 skrypty - stany nagłe w gastroenterologii (wg mnie fajny) i taki gruby do gastroenterologii. Do diabetologii Kompendium diabetologii.
A co do pediatrii to ja korzystałem z propedeutyki pediatrii i notatek z zajęć, na książkę nie starczyło mi czasu, ale pewnie wystarczy.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Jeszcze ostatnie (przynajmniej narazie ) pytanie o skrypty - to co pisałeś do higieny to jest Środowiskowe czynniki zdrowia w zarysie"?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba tak, taki fioletowy był
nightrose
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2010, o 18:20

Re: IV rok na WUMie

Post autor: nightrose »

hej masz może rozpiske farmy na zimowy? bo nie ma na stronie a chciałabym ogarnąć coś na 2 zajęcia chociaż jak możesz to napisz mi co tam jest. z góry dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

Pierwsze tematy ćwiczeń:
1.Leki układu przywspółczulnego (dość dobrze napisane w kostowskim) - cholinomimetyki, cholinolityki, ganglioplegiki.
2. Leki układu współczulnego - temat b.trudny (sam miałem kilka podejść zanim się uczyłem), ale b.ważny praktycznie - w Kostowskim słabo opisany i porozrzucany, lepiej w Goodmanie.
3. Leki hipolipemizujące i leczenie otyłości.

Wykłady:
1. Podstawy farmakoekonomiki.
2. Leki stosowane w chorobach kości.
3. Witaminy i minerały.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Jak jest z nieobecnościami na dermatologii? Da się jakoś odrobić? Tzn inaczej niz z inną grupą, bo bloki są cały czas i nie ma tygodnia przerwy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie da się ani odrobić, ani nie wolno mieć żadnej nieobecności i bardzo tego pilnują. Za nawet 1 nieobecność powtarza się cały przedmiot na 5 roku jak się inne zaliczy i też takie są osoby. To jest niezwykle wymagający zakład.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

O rety, co za zakład
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

wiadomo ze jak się ma pogrzeb to 1 dzień mogą pójść na rękę, ale już dłuższa choroba dyskwalifikuje z zaliczenia.
A Klinika wg mnie do naśladowania przez inne, bo dużo wymagają i dużo uczą, a w innych to jak sama wiesz jest różnie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

A na derme albo psychiatrie trzeba fartuch/buty/stetoskop? W przewodniku nie ma na ten temat informacji, ale na wszelki wypadek wole zapytać
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

na dermatologie trzeba fartuch tylko, na psychiatrie nie - chodzi sie bez fartuchow na oddzialach.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości