IV rok na WUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

A jeszcze na med rodzinną - trzeba fartuch/buty/stetoskop?

Z psychiatrii na stronie są wszystkie prezentacje czy i tak trzeba coś notować? I te prezentacje to są z seminariów, ale nie ma nic z wykładów (rano, te które są nieobowiązkowe), prawda?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma wszystkich slajdów z seminariów - zresztą są one w większości hasłowe i notować i tak trzeba. Z wykładów slajdów nie dają, bo często jest bez slajdów, a jak już są to takie mało konkretne.

co do rodzinnej to do szpitala i przychodni jak na internie fartuch, buty, słuchawki. Na seminaria i ćwiczenia w przedszkolu itp. nie trzeba.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:Pierwsze tematy ćwiczeń:
2. Leki układu współczulnego - temat b.trudny (sam miałem kilka podejść zanim się uczyłem), ale b.ważny praktycznie - w Kostowskim słabo opisany i porozrzucany, lepiej w Goodmanie.
W Goodmanie jest konkretny rodzial na ten temat czy tez trzeba szukać?


I drugie pytanie - czy na pierwsze zajęcia z psychiatrii trzeba już cos umieć?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

w tej chwili nie pamiętam, ale chyba tak. Ja i tak się uczyłem tego z prezentacji z mnóstwem własnych dopisków z różnych źródeł.
Co do psychiatrii to nie ma żadnych wejściówek itp. Na bieżąco warto jednak sobie ogarniać o czym mowa (zwłaszcza psychopatologię) żeby umieć nazywać objawy u pacjentów.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Gdzie odbywa się podział na grupy (psychiatria) i jak tam trafić?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

na psychiatrii są bardzo dokładne rozpiski na każdy dzień bloku - powinny być w necie - łącznie z grupami (ale bez nazwisk) i asystentami. Rano o 8.25 jest wykład profesora, potem dzielenie na grupy (6-8 osobowe), potem seminarium na oddziale dla całej 1 grupy dziekańskiej, potem ćwiczenia albo na oddziale albo w pracowni ale co jeszcze innego.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

No wlasnie już jest dokladna rozpiska i w pierwszym dniu zaczynamy od podzialu na grupy (teraz jest odwrotnie, bo wyklady są na koncu) wiec chcialam wiedziec gdzie mam się udac bo nie jest podany nr sali ani nic takiego gdzie ten podzial sie odbedzie:)
Brenda
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2008, o 10:08

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Brenda »

Mogłabyś może wrzucić linka z tą rozpiską Bo nie znalazłam jej na ich stronie, a nie mam możliwości jechać dziś na Nowowiejską
Brenda
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2008, o 10:08

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Brenda »

Dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

grupa dr Topolewskiej trafiła najlepiej - ona jest mega super )
przy okazji widzę w planie sporo zmian wprowadzili - na lepsze myślę, czyli jednak czytali te nasze ankiety
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Podzial na podgrupy (I-VII) jest alfabetyczny? I wspólny dla obu grup dziekanskich?

I jeszcze raz to pytanie - w ktorym miejscu w szpitalu mamy się stawić na ten podzial?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

alfabetyczny - u nas był podział na 3 grupki w ramach grupy dziekańskiej, teraz robili na 7 by były mniejsze grupy wiec pewnie jedna grupa będzie łączona.
A wszystko odbywa się w sali wykładowej na parterze Szpitala na Nowowiejskiej po prawo od wejścia na końcu korytarza.
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

Chciałem zapytać czy ktoś z Was dysponuje testami z patomorfologii na egzamin, najlepiej w formie elektronicznej i zechciałby się podzielić ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości