IV rok na WUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
epinefrynka

Re: IV rok na WUMie

Post autor: epinefrynka »

Niestety nie, ale o ile pamiętam można je było w anatomicum kupić.
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

To jeszcze zapytam o skrypt do diagnostyki. On krąży w pdf czy koniecznie trzeba szukać w wersji książkowej? Jak go zdobyć?

Od razu mówię, że nie jestem z Warszawy, ale staram się korzystać z Waszych materiałów, bo niektóre są bardzo przydatne

p.s. dodam tylko że znajoma z grupy w czwartek będzie w Warszawie i jeżeli mi ktoś życzliwy da namiary to będę mógł pomyśleć nad kupieniem skryptu na miejscu

U nas akurat diagnostyka należy do grupy tych chorych zakładów, jest ogólnie nieprzyjemnie i zawsze są jakieś perturbacje. Zajęcia zaczynam w przyszłym tygodniu i bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

Nie mogę już edytować, więc napiszę raz jeszcze. Podajcie proszę dokładną nazwę tej książeczki wraz z autorem, może jest gdzieś na chomiku
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Skrypt do diagnostyki jest autorstwa ludzi z zakladu - U.Demkow - Diagnostyka Laboratoryjna, wyd WUM. Nie spotkalam sie z wersją w PDFie. U nas w skrypciarni można kupić (27zł), podobno fajna sprawa ten skrypt, ja jeszcze diagnostyki nie mialam wiec trudno mi się wypowiadac.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

klastes.waw.pl tam jest dużo materiałów, choć głównie tych starszych,
Skrypt z diagnostyki owszem jest b.dobry.
nightrose
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2010, o 18:20

Re: IV rok na WUMie

Post autor: nightrose »

hej
Czy ktoś byłby tak miły i udzielił paru wskazówek odnośnie egzaminów na IV roku?
Farma-z czego pytania oprocz wykładów? z kostka? goodmana? czy ktoś z was zdał na mutschlerze? czy ktoś uczył się z jakiś książek z testami oprocz tych z lat poprzednich?
Genetyka-z czego się uczyć?
Diagno-wystarczy skrypt i bazówki?
Pscyhiatria to nowa ksiażka w tym roku ale czy były pytania z seminarek profesora?
Z góry wielkie dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

ktoś czyli rozumiem ja
farmakologia - podstawą są notatki z zajęć (dobre prezentacje) + wykłady uzupełnione koniecznie o podręcznik + stare testy + Kostowski (Godmann też ok). Dla mnie najprzydatniejszy był i tak pharmindeks i szczeklik, o którego sobie uzupełniałem prezentacje z zajęć i w efekcie z testu byłem zwolniony, a test jest masakrycznie trudny

genetyka - egzamin jest dziwny - ani łatwy ani bardzo trudny. Na pewno dobrze przerobić skrypt + notatki z zajęć + stare testy. Książka nieprzydaje się.

psychiatria - po zmianie profesora nie liczyłbym z e choć jedno pytanie z ubiegłych lat się powtórzy (miałem z profesorem W ćwiczenia i trochę go poznałem, zresztą po jego awansie zmianie bardzo dużo i to na plus w nauczaniu psychiatrii). Na pewno ta nowa zielona książka + seminaria. testy stare też warto porobić mimo to.

diagnostyka - bazówki + skrypt wystarczą.
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

Czy oprócz tego co jest na stronie z materiałami, o której wcześniej pisał Kaamil, są gdzieś dostępne testy z egzaminów z farmy (z ostatnich lat)?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Na ostatnim wykladzie udostępnili testy z trzech ostatnich lat
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

Tylko ze ja jestem z Białego i nie mam do tego dostępu. Mógłbyś mi to wysłać na mail?

W razie czego: [at].pl
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

a_niap, przepraszam, czy mogłabyś W ogóle nie skojarzyłem że to Ty, a przecież wysyłałaś mi już skrypt z diagnostyki! Dzięki raz jeszcze, 4,5 dostałem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

ja widziałem testy z innych uczelni to w porównaniu z naszymi są śmiesznie proste, więc nie wiem czy Ci się przydadzą, chyba tylko żeby się podłamać psychicznie.
Awatar użytkownika
Rayden
Posty: 52
Rejestracja: 6 lip 2009, o 23:12

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Rayden »

Albo zeby się douczyć Nie wiem czemu ten Wasz egzamin jest taki trudny, osobiście uważam że pytania wielokrotnego wyboru to trochę przegięcie. No ale jak macie to gdzieś i nie byłoby problemu to proszę o podesłanie mi tych testów :p
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 97 gości