IV rok na WUMie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Rayden, sprawdz mail

Kaamil, test z katowic/zabrza tez widziales?
Freida
Posty: 17
Rejestracja: 12 sie 2012, o 11:57

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Freida »

hej. a czy ktoś mógłby opowiedzieć jak wygląda IV rok na II WL? mam kilka konkretnych pytań:
czy egzamin z farmakologii jest dla obu wydziałów ten sam?
czy ćwiczenia na internie są tak samo stresujące jak na I WL?
jak wygląda egzamin z interny?
czy na medycynie ratunkowej nadal obowiązuje gestapowski test (80% na zaliczenie)?


czy jest sens przenosic sie na 4 rok do Wawy, czy znacie kogos kto przeniósł sie po 3 roku i przetrwał, nadrobił różnice programowe itp?
Z tego co się zdążyłam zorientowac IIWL ma odrobinę łatwiej, ale obawiam się ze szok adaptacyjny i tak moze byc duży.
zuzaarbuza
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: zuzaarbuza »

a przyjmuja w ogole na II WL? Bo ja tez sie zastanawiam nad przeniesieniem na 4 rok ale poki co powiedzieli mi ze tylko I WL wchodzi w gre
Freida
Posty: 17
Rejestracja: 12 sie 2012, o 11:57

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Freida »

na stronie dziekanatu II WL jest jakas informacja dla przenoszących, tylko nie ma dokladnych terminów skladania podan tak jak na I WL. poza tym slyszalam od znajomego ze jego kolezanka z grupy przeniosla sie na II WL wlasnie po 3 roku to znaczy ze mozna. nie wiem tylko jak to sie odbywa, i czy mozna skladac podanie np na oba wydzialy na raz nie mam pojecia. chyba jutro sie tam przejde do tego dziekanatu bo to w sumie rzut beretem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

Freida pisze:hej. a czy ktoś mógłby opowiedzieć jak wygląda IV rok na II WL? mam kilka konkretnych pytań:
czy egzamin z farmakologii jest dla obu wydziałów ten sam?
czy ćwiczenia na internie są tak samo stresujące jak na I WL?
jak wygląda egzamin z interny?
czy na medycynie ratunkowej nadal obowiązuje gestapowski test (80% na zaliczenie)?


czy jest sens przenosic sie na 4 rok do Wawy, czy znacie kogos kto przeniósł sie po 3 roku i przetrwał, nadrobił różnice programowe itp?
Z tego co się zdążyłam zorientowac IIWL ma odrobinę łatwiej, ale obawiam się ze szok adaptacyjny i tak moze byc duży.
- egzamin z farmakologii jest inny, zdawalność podobnie niska
- interna nie jest problemem (jedynie 2 kolokwia, całe 6 tyg. w 1 klinice)
- egz. z interny mają na 6 roku i tylko praktyczny i ustny - nie robią problemów, bo to koniec studiów jakby nie patrzeć (inaczej niż na IWL)
- nie wiem, ale pewnie tak - zalicza się do skutku. Z tego co wiem cięższe jest zaliczenie praktyczne (po kilka razy chodził znajomy zaliczać)

na IIWL trudniej się przenieść bo mniej osób zwalnia miejsca poprzez niezaliczenie danego roku, a tylko w ramach tej puli teoretycznie mogą przyjmować nowych.
Czy można składać na oba WL - a czemu nie? jeśli nie ma zastrzeżenia w regulaminie to można.
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Paulaaa291 »

a po ktorym roku IWL ma egzamin z interny? po 5? I co to znaczy ze IIWL ma tylko egzamin praktyczny i ustny, na IWL jest jakas inna forma?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Medycyna Lwów »

IWL po 5, test+praktyczny+ustny - pisałem o tym w wątku o 5 roku, poszukaj
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Re: IV rok na WUMie

Post autor: Paulaaa291 »

juz znalazlam, dzieki
BJustynaaa
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2011, o 10:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: BJustynaaa »

mam małe pytanie: czy w zeszłym roku akademickim zaszły jakieś zmiany na zajęciach na 4 roku, czy mogę spodziewać się wszystkiego, co było opisywane w zeszłym roku? Pytam np. o psychiatrię
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Psychiatria sie troche zmienila bo zmienil sie kierownik. Wyrzucili wyklady (zostaly dwa) i plan wygladal tak ze najpierw seminarium potem przerwa potem zajecia na oddziale (lub inne wg planu)

Jest inna obowiązująca książka od zeszłego roku, Kaamil pisał o niej - Psychiatria autorstwa Jaremy, Bilikiewicz juz niepotrzebny


Zmienila sie gastroenterologia - teraz kolokwium jest testowe (wielokrotnego wyboru, pkt ujemne) a i doc K. już nie taki straszny
BJustynaaa
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2011, o 10:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: BJustynaaa »

dzięki wielkie
a jak oceniasz egzamin z psychiatrii? łatwiejszy/trudniejszy? czy jakieś pytania się powtórzyły z poprzednich lat? i jeszcze chciałam zapytać o inne egzaminy, czy coś się zmieniło)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: IV rok na WUMie

Post autor: a_niap »

Z psychiatrii bardzo dużo pytań się powtórzyło z poprzednich lat (nawet nie wiem czy przez przypadek nie wszystkie z zeszłego roku, z tym ze do nich dokladnie dostępu nie mielismy - jedynie troche spisanych pytan), więc egzamin trudny nie był. Może przez to że wszyscy mieli dostęp do znacznej częsci pytan próg był wysoki - nie pamietam dokladnego, ale ponad 60pkt na pewno. Nie wiem czy to prawda, ale rocznik przed nami mówił, że egzamin poprawkowy był identyczny z I terminem.

Z dermatologii (egzamin w sesji zimowej) nic sie nie zmienilo - pytania są raczej trudne (albo mnie sie tak wydaje bo nie lubie tego przedmiotu ), chociaż nas zaskoczyli w tym roku bo dużo pytań było powtórzonych z tych dostępnych (nawet takich bardzo starych) - z tym że nikt do konca nie wiedział która odpowiedz była poprawna, nawet znając te pytania wczesniej. Poprawka ustna, raczej sie dało zdać, tylko jak ktoś trafił do prof miał gorzej

Diagnostyka - podobno bylismy ostatnim rocznikiem który miał z tego egzamin, ale jak coś to był najłatwiejszy - sporo bazówek się powtórzyło (pomimo ze oficjalnie mialo ich nie byc), pytania konkretne, chyba 5 albo nawet 4 osoby z calego WL nie zdały. Próg 50%+1

Farmakologia - na pewno łatwiejszy niż rocznik przed nami, dosłownie kilka pytan się powtórzyło, niektóre nawet nie tak słowo w słowo Próg 51 chyba, juz nie pamietam dokladnie.
Poprawka ustna, pyta głównie prof, mozna zdawac na poczatku lipca wiec to duzy plus

Genetyka - co to było to do tej pory nie wiem. Pytania sie nie powtarzają, próg u nas 26pkt (na 50) - podobno wg krzywej, ale chyba jednak zrobili 50%+1. Egzamin wspólny z 2wl, z tym ze oni obie czesci genetyki mają na 4 roku więc zdecydowanie lepiej. Teoretycznie jest tak, ze polowa pytan z materialu z 3 roku, polowa z 4. Zadan bylo kilka, raczej niewiele do liczenia, chociaz kogo pytam to kazdy mial inna odpowiedz wiec tez do konca nie wiadomo jak je trzeba bylo liczyć Pytania z teorii z 3 roku niektóre bardzo wprost, ale niektóre wredne - np: o SybGryn, dokladnie tak jak jest na prezentacji i o to co podkreslone bylo pytanie Z tym ze na tej prezentacji nie ma zadan, wiec na III roku do kolokwium nikt jej nie drukuje Albo o proporcje - na zajęciach mówią jako przyklad żywe urodzenia i w ksiazkach tez, a pytanie jest o zygoty (wtedy inna proporcja). Pytania z zakresu materiału z IV roku nie były takie wprost. Bede nieobiektywna w tym przypadku, ale chyba dużo na tym egzaminie było kwestią szczescia - sporo pytan trzeba bylo po prostu strzelić.
BJustynaaa
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2011, o 10:23

Re: IV rok na WUMie

Post autor: BJustynaaa »

dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za taki dokładny opis. a_niap jesteś wielka
boję się tego 4 roku, wydaje mi się masakryczny ale trzeba będzie sobie poradzić, to prawda z tym szczęściem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości