IV rok na WUMie

Medycyna w Warszawie
BJustynaaa

Re: IV rok na WUMie

Post autor: BJustynaaa » 24 sie 2012, o 16:29

dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za taki dokładny opis. a_niap jesteś wielka :)
boję się tego 4 roku, wydaje mi się masakryczny :/ ale trzeba będzie sobie poradzić, to prawda z tym szczęściem...

Awatar użytkownika
a_niap

Post autor: a_niap » 24 sie 2012, o 20:29

Mnie sie wydaje że 3 rok jest gorszy niż IV ale może to kwestia tego, że na 3 roku było dużo zajęć bo nie dosc ze bloki (niby krótsze, no ale...) to jeszcze zajecia popoludniowe i mozna bylo isc na 7:30 na zajecia a konczyc 17:45. No i to że w maju tyle kolokwiów było. Na IV roku jest wszystko w miare rozłożone, konczysz blok jest kolokwium + po każdym semestrze kolokwium z farmy, w maju już nie ma takiego wszystkiego-naraz, jedyne co to się zbiera na sesje letnią bo 4 egzaminy (chyba ze naprawde wyrzucą diagnostyke to wtedy zostanie już 3 i bedzie jeszcze lepiej).

Ja najgorzej wspominam blok z dermatologi jeśli chodzi o przygotowywanie się na nastepny dzien na zajęcia i kolokwia.
I oczywiście blok z interny - to chyba najwięcej energii pochłania.

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów » 24 sie 2012, o 21:21

tu się zgadzam, ale bardzo też ważne jaki się ma plan i jak rozłożone bloki, na jakich się trafi asystentów etc. stąd może być różnie. Dla mnie 3 i 4 rok były porównywalnie ciężkie, choć 4 może i bardziej, za to sesja najgorsza i tak jest na 5 roku.

BJustynaaa

Post autor: BJustynaaa » 25 sie 2012, o 07:26

Tak, 3 był okropny pod względem czasu. I maj też mieliśmy straszny, bo jeszcze mieliśmy internę. Ale mojej grupie trafili się spoko asystenci i dlatego ten 3 rok przeleciał mi prawie bezboleśnie :wink:
Chyba akurat moja grupa nie będzie miała najszczęśliwszego planu, bo jeśli pani z dziekanatu znowu zrobi kopiuj-wklej z zeszłego roku, to na samym początku mamy diagnostykę i dermatologię, a w maju internę. I jeszcze te egzaminy :/ dlatego się boję, bo jak już zauważyliście, może być dobrze, ale może być i strasznie jeśli się trafi "super" asystentów. A farmę mamy z panią S.G. i teraz na pewno będziemy mieli z nią kolokwium :P

Pan II WL

Post autor: Pan II WL » 25 sie 2012, o 18:50

a_niap pisze:
Diagnostyka - podobno bylismy ostatnim rocznikiem który miał z tego egzamin, ale jak coś to był najłatwiejszy - sporo bazówek się powtórzyło (pomimo ze oficjalnie mialo ich nie byc), pytania konkretne, chyba 5 albo nawet 4 osoby z calego WL nie zdały. Próg 50%+1
To chyba byłby jeden z pierwszych egzaminów w historii tej uczelni, który miałby zostać zlikwidowany... :)

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów » 25 sie 2012, o 21:34

oj nie - egzamin z higieny i epidemiologii został zniesiony w latach 90. po zmianie kierownika (kiedyś to był ponoć jeszcze bardziej hardcorowy przedmiot).

Pan II WL

Post autor: Pan II WL » 25 sie 2012, o 21:49

Dlatego zaznaczyłem, że jeden z pierwszych.

A w ilość poprawek z części higienicznej jestem w stanie uwierzyć. :D

Czy w indeksie "Higiena" i "Epidemiologia" figurują jako dwa osobne wpisy tzn. oddzielnie "Higiena" z podpisem kierownika i oddzielnie "Epidemiologia" z podpisem drugiego kierownika czy jako "Higiena i Epidemiologia"?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów » 25 sie 2012, o 21:53

oddzielnie, kiedyś być może były razem, nie wiem, wiem ze był z tego ciężki egzamin i ciężki szef

Pan II WL

Post autor: Pan II WL » 25 sie 2012, o 21:58

Jeszcze z tego co słyszałem likwidują egzamin z historii medycyny na II WL w najbliższym czasie. Ale to na marginesie odnośnie likwidowania egzaminów, bo to 3. rok.

Awatar użytkownika
a_niap

Post autor: a_niap » 26 sie 2012, o 07:30

Pan II WL pisze: Czy w indeksie "Higiena" i "Epidemiologia" figurują jako dwa osobne wpisy tzn. oddzielnie "Higiena" z podpisem kierownika i oddzielnie "Epidemiologia" z podpisem drugiego kierownika czy jako "Higiena i Epidemiologia"?
Są oddzielnie i mają innych kierowników, ale sekretariat ten sam więc indeks zostawiasz w jednym miejscu :)

Awatar użytkownika
Freida

Post autor: Freida » 6 paź 2012, o 11:42

hej. mam takie pytanie, czy te testy z patomorfologii co o nich wspominaliście można nabyc w anatomicum czy gdzies indziej i ile to kosztuje?

sorry ze pisze w temacie dla IV roku ale u mnie patomorfa sie rozbija na III i IV rok i jestem jeszcze przed egz.

Awatar użytkownika
a_niap

Post autor: a_niap » 6 paź 2012, o 19:19

Stare testy z ery Krusia są w anatomicum, z tych nowszych chyba się konczy na 2007 (?). Nie wiem ile kosztują, bo zwykle wszyscy kserują od siebie a nie z kiosku.

Pytania z lat 2010, 2011 i 2012 są tylko spisywane przez studentów, więc tego w anatomicum (póki co :D ) nie kupisz, ale są powszechnie dostępne (FB, chomik, krążą między grupami) w necie

Awatar użytkownika
maart

Post autor: maart » 23 cze 2013, o 12:46

hej hej
Mam takie pytanie - czy info na poprzednich stronach są nadal aktualne? Czy może coś się zmieniło na 4. roku?
6. rok WUM

ODPOWIEDZ