jak bezpiecznie schudnąć?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
srubcarka
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2007, o 14:44

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: srubcarka »

ja bym chciała sie spytac czy to prawda ze papierosy maja jakis wpływ na spadek masy ciała czy maja wpływ na odchudzanie wiekszosc moich kolezanek twierdzi ze ma i dlatego zaczeły palic ja jestem przeciwniczka palenia i chciałabym im udowodnic ze papierosy nie maja na to zadnego wpływu ale nie mam zbyt dobrych argumentow na wyjasnienie tego
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: badger »

Z tego co mi wiadomo to osoba która chce rzucić palenie czuje wzmożony głód i co za tym idzie je więcej i tyje. Samo palenie chyba nie ma wpływu na wagę ciała.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: werych »

Palenie papierosów skutecznie utrudnia przyswajanie składników odżywczych (w tym wtiamim i minerałów) stąd oprócz ewentualnej niższej wagi może wystąpić efekt słabszych włosó, paznokci, ogólnego osłabienia organizmu.

pozdrawiam
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: biolga »

werych pisze:może wystąpić efekt słabszych włosó, paznokci, ogólnego osłabienia organizmu.
dodam jeszcze okropną cerę- nie dosć, że żółta", to jeszcze obsiana zaskórnikami
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: yeast »

Palenia papierosow jest tez czesto metoda na rozladowanie nerwow, wiec osoby rzucajace palenie czesto kompensuja sobieuspakajajace papierosy wieksza iloscia jedzenia.
Adam
Posty: 17
Rejestracja: 28 paź 2006, o 12:42

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Adam »

przypomnialo mi sie apropos tematu o chudnieciu, ze jakaś kobieta zażyla tabletki niby super, mające od razu pomóc okazalo sie, ze zachorowala przez to na ascarioze a przeciez bytowanie w jelicie glisty ludzkiej powoduje. awitaminoze, chudniecie jacy Ci ludzie mają pomysly. a nieswiadomi to biorą.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: fimona »

tin pisze:tłuszcze spalaja się ostatnie(teoretycznie proces ten może się zacząć nawet kilka godzin po rozpoczeciu aktywności fizycznej)
nie zgadzam sie. wiele sie mowilo na ten temat i sama w to wierzylam do czasu, kiedy moja biochemiczka (ktora studiuje tez dietetyke-chyba juz gdzies wspominalam) powiedziala ze to nie prawda. tluszcze tak samo jak i np cukry spalaja sie od 1 sekundy wysilku tylko ze w tak brdzo malym procencie. dlatego jezeli ktos chce schudnac, tak wazne jest to, aby wysilek byl dlugi, ale o malej lub sredniej intenstywnosci (by zapewnic warunki tlenowe). a tlumaczac skad sie wzielo to mowienie ze tluszcze zaczynaja sie spalac po ok 40 minutach (czy ile tam ktos powie) powiedziala ze to wlqasnie dla odchudzajacych sie, aby wydluzyli w czasie swoj wysilek bo jak beda np biegac czy plywac 20 minut to raczej nie schudna.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: doktorka »

fimona pisze:ze tluszcze zaczynaja sie spalac po ok 40 minutach (czy ile tam ktos powie) powiedziala ze to wlqasnie dla odchudzajacych sie, aby wydluzyli w czasie swoj wysilek
a ja mysle, ze to dlatego:
fimona pisze:tluszcze tak samo jak i np cukry spalaja sie od 1 sekundy wysilku tylko ze w tak brdzo malym procencie.
co mowiac krotko rowna sie temu:
tluszcze zaczynaja sie spalac po ok 40 minutach


[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 19:37 ]
Co wy wiecie o odchudzaniu. Mam obecnie mało czasu, ale jak tylko znajde chwile to napisze wiecej.
Narazie kilka podstaw.
czytajac posty poprzedzajace Twoje wypowiedzi, tzn np Savoka, wiedza mniej wiecej 300% wiecej, niz Ty. Zapotrzebowanie 4000kcal to jest zapotrzebowanie dla faceta 120kilogramowego pracujacego w kopalni, dla Pani ktora zaczela watek zapotrzebowanie waha sie w granicach 2200-2400. Nie wiem skad pomysl, ze mozna obciac tylko 300. Powinno sie w jej przypadku obciac do 1700.

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 19:41 ]
aj, niechcacy, za sprawa fimony, odgrzalam stary wlasciwie juz temat:]
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: york »

doktorka pisze:dla Pani ktora zaczela watek zapotrzebowanie waha sie w granicach 2200-2400. Nie wiem skad pomysl, ze mozna obciac tylko 300. Powinno sie w jej przypadku obciac do 1700.
kalorie obcina się stopniowo
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: Dawifd »

Słuszałem kiedyś o takim sposobie chudnięcia:
- Trzeba zarzywać 1200 kcal
- Wysiłek fizyczny
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: york »

super sposób. pozostawić jedynie bez komentarza
agus1444
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:34

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: agus1444 »

najlepiej udać się do dietetyka to najlepsze rozwiązanie bo każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie na jedzenie, a dietetyk ustali odpowiednią dietę i na pewno nie wyniszczy sobie człowiek organizmu.

mimi11 ma racje kalorie trzeba odstawiać stopniowo jeśli już samemu sobie robimy dietę to na pewno nie należy odstawić od razu kalorii bo zamiast sobie pomóc zaszkodzimy.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: jak bezpiecznie schudnąć?

Post autor: york »

tylko trzeba dobrze wybierać, bo są tacy co 90kg mężczyźnie dają diety 1400 kcal
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości