jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
cristina
Posty: 51
Rejestracja: 24 sie 2010, o 11:22

jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: cristina »

hej!
za tydzień piszę egzamin gimnazjalny.
macie jakieś rady jak dobrze się do niego przygotować (nie tylko z biologii)?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: Collo »

Rób głównie testy z poprzednich lat, ten egzamin jest raczej na myślenie
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: indiana »

Dokładnie, podpisuję się pod wypowiedzią Colloportus. Egzamin gimnazjalny w małym stopniu wymaga jakiejkolwiek powtórki materiału, ewentualnie można sobie przypomnieć wzory, jakieś twierdzenia (matematyka). Kluczem do sukcesu są arkusze z poprzednich lat, wystarczy zrobić takich trochę, zobaczyć, jak wyglądają pytania, o co pytają, i nie powinno być żadnych większych problemów:) Pamiętam, że na moim egzaminie gimnazjalnym w części mat-przyr było tylko jedno zadanie z fizyki, a ja, jako, że bardzo się bałam właśnie tego przedmiotu, to byłam ogromnie zdziwiona (i szczęśliwa zarazem ^^) kiedy zobaczyłam, że:
1) zadanie było banalne - wystarczyło podstawić parę danych do wzoru
2) wszystkie potrzebne wzory były podane

Także luzik.
PAPI96

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: PAPI96 »

Takja w tym roku będę pisać i szczerzeboje się D
Ale wierzę,że dam radę.Troche sobie przypomne i tyle.
Matma,Polski,historia,WOS,geografia luzikD
Bardziej się boje części z języków obcych no i niektórych przyrodniczych.
NovaCE

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: NovaCE »

Drogi Gimnazjalisto! Nie powiódł Ci się egzamin gimnazjalny ? Nic straconego! Zapisz się do naszego Liceum. W ofercie mamy też kierunki, na które nie wymagamy wykształcenia średniego. Nie zwlekaj, skontaktuj się z naszym sekretariatem, adres ul. Malmeda 2, 15-440 Białystok, bądź telefonicznie: 796400477.
julix100
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, o 12:15

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: julix100 »

Ja byłam zwolniona z części przyrodniczej, ponieważ miałam konkurs kuratoryjny z biologii, ale szczerze to powiem tak ` tak naprawdę nieco olałam egzaminy gimnazjalne, nie powtarzałam zbyt dużo do nich, ponieważ i tak konkurs dawał mi wstęp do wszystkich LO w moim mieście, a miałam całekim wysokie wyniki : 100% język, 100% polski, 82% matematyka, 87% historia. Także naprawdę, jeśli całe gimnazjum w miarę ogarnialiście co się na bieżąco dzieje, spokojnie dacie radę. Ja jedynie powwtarzyłam coś na egzamin z historii i polecam do powtórek repetytorium GREG. Jesli go całego mniej więcej przerobicie napewno osiągniecie wysokie wyniki . Z matmy polecam powtórzyć kilka wzorów, robić zadania z różnych książek typu przed egzaminem itd. A z polskiego powtórzcie środki stylisyyczne i gramatykę i jak się pisze rózne wypracowania, ja pisałam rok temu i z polskiego było w sumie samo czytanie ze zrozumieniem.
Więc naprawdę, gimnazjaliści niczym sie nie martwcie, egzaminy naprawde są banalne.
julix100
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, o 12:15

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: julix100 »

Ja byłam zwolniona z części przyrodniczej, ponieważ miałam konkurs kuratoryjny z biologii, ale szczerze to powiem tak ` tak naprawdę nieco olałam egzaminy gimnazjalne, nie powtarzałam zbyt dużo do nich, ponieważ i tak konkurs dawał mi wstęp do wszystkich LO w moim mieście, a miałam całekim wysokie wyniki : 100% język, 100% polski, 82% matematyka, 87% historia. Także naprawdę, jeśli całe gimnazjum w miarę ogarnialiście co się na bieżąco dzieje, spokojnie dacie radę. Ja jedynie powwtarzyłam coś na egzamin z historii i polecam do powtórek repetytorium GREG. Jesli go całego mniej więcej przerobicie napewno osiągniecie wysokie wyniki . Z matmy polecam powtórzyć kilka wzorów, robić zadania z różnych książek typu przed egzaminem itd. A z polskiego powtórzcie środki stylisyyczne i gramatykę i jak się pisze rózne wypracowania, ja pisałam rok temu i z polskiego było w sumie samo czytanie ze zrozumieniem.
Więc naprawdę, gimnazjaliści niczym sie nie martwcie, egzaminy naprawde są banalne.
Gość

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: Gość »

Dopiero tydzien przed egzaminem sie zaczęłaś uczyć? Trochę późno testy są spoko, ale też np czytanie streszczen lektur żeby sobie przypomnieć jakieś bardziej szczegółowe rzeczy
Awatar użytkownika
mrówka23
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, o 22:58

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: mrówka23 »

Czytanie streszczeń lektur to podstawa, trzeba wiedzieć coś mniej więcej ze wszystkiego. Trafi Ci się coś czego akurat nie przeczytałeś i będzie potem żałowanie, że w sumie czemu tego wcześniej nie zrobiłem
donnie
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2016, o 12:26

Re: jak dobrze przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Post autor: donnie »

Zgodzę się ze streszczeniami. Przed samym egzaminem należy powtórzyć jak najwięcej lektur, żeby mieć tę wiedzę ogólną. Większość zadań z tego co się orientuję jest naprawdę śmiesznie prosta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości