Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Kiara »

Megan? Nie słyszałam o takim pokarmie.Mógłby ktoś przybliżyć mi co to konkretnie i z czego się składa?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: muppet »

PROFI MEGAN
Pokarm firmy Megan przeznaczony jest dla wszystkich szynszyli.Jest to najwyższej jakości specjalnie przygotowana i odpylona mieszanka sortowanych zbóż,nasion dojrzewających na słońcu ,utrzymaująca gryzonie w doskonałej kondycji.
Skład:pszenica ,chleb świętojański,ekstrudowane chipsy witaminowe, słonecznik, marchew, kukurydza (w formie popcornu), ziemniaki, suszone owoce,zioła ,granulat.
Mnie denerwował w Profi Meganie popcorn! Musialam wyjmowac go za kazdym razem jak kupowalam nowe opakowanie. Moj szynszyl chetnie zjada ziarna kukurydzy ale za popcornem nie przepada.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Kiara »

Dzięki muppet, .Przynajmniej już coś wiem.Ale mój szynszyl uwielbia popcorn!
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: przyrodnik »

Kiara pisze:Ale mój szynszyl uwielbia popcorn!
Każda moja szynszyla lubi coś innego, dlatego każda ma osobną miskę
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Szyszek1993 »

Noz popcornem nie próbowałem. FiFi uwielbia rodzynki! Muppet Powiedz mi czy Profi Megan to dobra karma i opłaca się ją kupować. Warto
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: muppet »

Ja kupowalam kiedys. Szynszyl jadł. Cena taka w miare - 5/6 zł za kubełek. Agusia chyba ma większe doświadczenie jeżeli chodzi o to jedzonko Ja przeżuciłam się na inną karmę (XtraVital) bo raz dostalam w prezencie i szynszylowi tak zasmakowalo ze juz nie chcial innego. Za to kupuje pył firmy Profi Megan i bardzo go sobie chwalę
Możesz spróbować - kupić raz i zobaczysz czy twojemu szynszylowi zasmakuje. Z doświadczenia wiem że szynszyle przepadaja za tymi zielonymi chipsami

[ Dodano: Wto Mar 13, 2007 19:39 ]
przyrodnik pisze:Każda moja szynszyla lubi coś innego, dlatego każda ma osobną miskę
- sprytne Ale chyba nie kupujesz im 3 różnych jedzonek (mam na mysli pokarmy różnych firm)?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Kiara »

Chciałabym to widzieć!
Miseczki z imionami.Jeśli takie posiadasz
No cóż wiadomo,że nie każdy szynszyl musi lubić to samo.Każdy ma inny gust i upodobania.Mój kocha popcorn i zrobi dla niego wszystko-nawet wejdzie na szafkę by go ukraść.
Miszel

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Miszel »

Wióry (nie mylić z trocinami- drobnymi) biore z domowego tartaku od znajomego gdzie się tnie tylko normalne drewno z lasu na deski beŻ Żadnych cudów niewidów. A nikt mi nie wmówi Że we wiórkach ze skalepu nie trafia się troszkę drobnego pyłu na dnie opakowania - takie coś jest poprostu nierealne zresztą miewałem kupowane wióry i zaswsze był drobny pył. A Kupowany pokarm nawet przeznaczony dla szynszyli wbrew pozorom nie jest taki dobry. Granulat zawiera wszystki niezbędne składniki. A w pokarmie ze sklepu jest taki sam granulat + dodatki które nie zawsze są dobre dla szynszyli. Np w pokarmie z Vitapolu jest kukurycza której pod Żadnym pozorem nie powinno się podawać szynszylowi bo powoduje wzdęcia. Informacje o szkodliwości od hodowcy z fermy, który szynszylami zajmuje się od lat. No a poza granulatem umilam Życie szynszylom ruŻnymi smakołykami równieŻ nie zawsze zdrowymi. Dostają suchy chleb który bardzo lubią a którego równieŻ nie powinno się podawać bo powoduje otyłość, opychają się suszonymi ogryzkami z jabłek (świeŻych nie tykają, miałem wcześniej tylko jednego szynszyla który zapychał się świeŻymi jabłkami jak się na nie skusił wreszcie po kilku prubach), dostają suszone śliwki i morele, pestki dyni, słonecznika, orzechy włoskie, a z ciekawostek uwielbiają słodkie musli :] Zrobią dla nich wszystko i wlazą wszędzie jak poczują zapach. Zdarza im się podjadać róŻne ciastka i paluszki z makiem.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Agusia »

Kiara pisze:Chciałabym to widzieć!
Miseczki z imionami.Jeśli takie posiadasz
No cóż wiadomo,że nie każdy szynszyl musi lubić to samo.Każdy ma inny gust i upodobania.Mój kocha popcorn i zrobi dla niego wszystko-nawet wejdzie na szafkę by go ukraść.
Wygląda to tak:
Pufcio lubi przede wszystkim granulat, więc dostaje go do miski, która wisi nad dolną półką (to jego miejsce ) - uważa tą miseczkę za swoją i jejbroni przed resztą .
Mufek - lubi mieszankę zrobioną przez mnie - tzn. buraczki, marchewka, płatki ryżowe, groszek (wszystko z Vitapolu), ewentualnie Puff-Rollsy. Miseczkę ma na górnej półce.
Stefanek za to lubi różne suszone rzeczy - jabłka, ziółka, itd., więc ma trzecią miseczkę na tej samej półce co Mufunia, ale na przeciwnejścianie klatki.

Oczywiści podjadają sobie nawzajem z miseczek, ale jak dajemy im jedzonko, to każdy biegnie najpierw do swojej miseczki .
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Kiara »

Kwestia przyzwyczajenia.
mixer

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: mixer »

Mam pytanie co wybrać FRETKE CZY SZYNSZYLA
Ile kosztuje mieśęczne utrzymanie fretki ,a ile szynszyla
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Szyszek1993 »

KOSZT ZWIERZAKA
Fretka- ok. 200zł
Szynszyl- 50-150 (zależy jaka odmiana, normalna ok. 50zł)


KOSZT WYPOSAŻENIA

FRETKA
Klatka większa ok. 150-200zł
Wyposażenie normalne (poidełka,pojemniki na jedzenie,domek + dodatkowo np. hamak
SZYNSZYL
Klatka mniejsza ok. 100zł
Wyposażenie normalne + miska z piaskiem do kąpieli

KOSZT JEDZONKA

FRETKA
Sucha karma ok. 20zł 1kg
Karmy mokre różne ceny
Smakołyki

Szynszyl
Sucha karma- mieszanka ziaren itp. ok 15zł 2kg
Smakołyki (zioła suszone owoce)

Ja szczerze mówiąc także miałem ochote kupić sobie fretkę jednak jest to drapieżnik je różne mokre karmy, mięso i czasem od nich smierdzi. Trzeba je kąpać więc jest z nimi trochę roboty no i potrafią mocno ugryźć. Szynszyle tez mają humorki lecz jedza normalnie ziarno nie trezba je kąpać lecz wystarczy wstawić pojemnik z piaskiem.
Może o czymś zapomniałem ( z pewnością) ale napewno inni na forum to dopowiedza i doradza ci co wybrać

MUSISZ SAM ZADECYDOWAĆ NA CO CIĘ STAĆ I CO BĘDZIE W TWOIM WYPADKU LEPSZE. JA OSOBIŚCIE GORĄCO POLECAM SZYSZYLE
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Jak drogie jest jedzenie dla szynszyli??

Post autor: Miszel »

Z cenami zwierzaka to jest różnie. W Białymstoku w skelepach zoologicznych fretka kosztuje 300 zł Cena ok 200 zł to na allegro albo u hodowcy. A inne wydatki zależą od twoich umiejętności i pomysłowości w znalezieniu taniego źródła. Ja dla swoich szynszyli kupuję granulat na fermie szynszyli u hodowcy. I tam płacę 2 zł za kg czyli 4 zł za 2 kg pokarmu a nie jak pisał Szyszek1993, 15 zł. Ale pisałem już o tym więc nie będe jeszcze raz powtarzać sposobów na ograniczenie wydatków na utrzymanie zwierzaków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości