Jak mam takie zadania robic ?

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
twins97
Posty: 87
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:30

Jak mam takie zadania robic ?

Post autor: twins97 »

Pomocy ! Nie potrafie robić zadań na doświadczenia z biologi.Robie te zadania i rzadko kiedy trafiam w klucz. Od czego mam zaczynać te zadania, jak sie za nie wziąć ? O co tak dokładnie chodzi w próbie badawczej, kontrolnej, hipotezie, wnioskach, problemie badawczym itp.?Najlepiej prosze o przyklady. Bardzo prosze o pomoc

Kuba1407
Posty: 67
Rejestracja: 10 sie 2015, o 09:56

Re: Jak mam takie zadania robic ?

Post autor: Kuba1407 »

Dajmy taki książkowy przykład na nawożenie marchewki azotem.
Problem badawczy (może być w formie oznajmującej, lub pytającej) np. Czy nawożenie azotem ma wpływ na rozwój marchewki?
Hipoteza to prawdopodobna odpowiedź, niekoniecznie musi być prawdziwa np. Nawożenie marchewki azotem powoduje wzrost szybkości rozwoju marchewki. Pamiętaj niekoniecznie musi to się okazać prawdziwym przypuszczeniem.
Próba badawcza cechuje się tym, że działa w niej badany czynnik w tej sytuacji azot. Dlatego dla nas próbą badawczą będzie poletko z marchewką nawożone azotem.
Próba kontrolną natomiast jest przeciwieństwem badawczej, nie działa w niej badany czynnik. W tej sytuacji będzie to poletko nie nawożone azotem.
Próba kontrolna pozwala nam porównać zmiany jakie dokonuje badany czynnik w próbie badawczej, daje nam porównanie.
Na podstawie obserwacji stwierdzamy że w próbie badwczej marchewką rozwinęła się szybciej niż w próbie kontrolnej.
Wniosek: Nawożenie azotem powoduje wzrost szybkości rozwoju marchewki. Hipoteza potwierdzona.
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Jak mam takie zadania robic ?

Post autor: nadfad »

Naucz się materiału i czytaj dokładnie polecenie, rób to o co proszą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości