Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Mateusz »

A co to za filozofia np. log 10^-5? Na studiach później w pamięci, w sumie po co do czegoś takiego używać kalkulatora, szkoda czasu
Don Guralesko

Faja

Post autor: Don Guralesko »

Mateusz pisze:A co to za filozofia np. log 10^-5? Na studiach później w pamięci, w sumie po co do czegoś takiego uŻywać kalkulatora, szkoda czasu
czlowieku czytam Twoje posty i chce Ci powiedziec ze jestes cffaniaczek wiesz? a tacy ludzie powiiny dostac kilka razy w morde zeby sie opamietali, dla kogos jest problem wyliczyc to w pamieci wiec nie doluj ich odrazu. czesc
dj_wujek
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 17:52

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: dj_wujek »

Mateusz pisze:A co to za filozofia np. log 10^-5? Na studiach później w pamięci, w sumie po co do czegoś takiego używać kalkulatora, szkoda czasu
no dobra 10 do ktorejs tam to wiadomo no ale logarytmy nie zamykaja sie na dziesietnych kolego.
na maturze mamy kalkulatory proste wiec innego rodzaju nie da rady
Pozdro


swoja droga ty masz bardzo dobre wyniki-dostaniesz skoro masz ponad 80 % z bio i chemii do takiego b-stoku bez problemu
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Beja »

dj_wujek pisze:no dobra 10 do ktorejs tam to wiadomo no ale logarytmy nie zamykaja sie na dziesietnych kolego.
na maturze mamy kalkulatory proste wiec innego rodzaju nie da rady
Pozdro
Nie wiem czemu tak najeżdżacie na Mateusza.? Przecież wiadomo, że policzenie prostego logarytmu jest proste i nie wymaga kalkulatora (jeśli ktoś nie wie, jak to zrobić, to chyba nie powinien zdawać chemii). Wiadomo też, że nie mogą nam dać jakiś skomplikowanych liczb do odlogarytmowania, bo nie mamy takiego kalkulatora. No chyba, że w treści zadania od razu podadzą ile to wynosi.
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Mateusz »

Don Guralesko pisze:zlowieku czytam Twoje posty i chce Ci powiedziec ze jestes cffaniaczek wiesz? a tacy ludzie powiiny dostac kilka razy w morde zeby sie opamietali, dla kogos jest problem wyliczyc to w pamieci wiec nie doluj ich odrazu. czesc
Spokojnie, nie nakarmie Cię trollu. -)

Nie wiem czy tak trudno jest zapamiętać, że wynikiem jest wykładnik liczby 10. Btw. jakie są logarytmy na maturze, bo już nie pamiętam? Ale wydaje mi się, że będą pewnie do pH i pOH z podstawą potęgi 10, po co trudniejsze dawać. -)
dj_wujek pisze:swoja droga ty masz bardzo dobre wyniki-dostaniesz skoro masz ponad 80 % z bio i chemii do takiego b-stoku bez problemu

Mam taką nadzieję, w ubiegłym roku nie dostałem się przez fizykę.
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: gatek »

Ja myśle że próg najniższy będzie wynosił 170 pare punktów, ze względu na to że będzie bardzo dużo kandydatów których zachęcił brak fizyki. W poprzednich latach wiele osób rezygnowało ze zdawania na medycyne z powodu fizyki i uznawali ze nie ma sensu próbować bo do poznania i tak sie nie dostana. W tym roku mają do wyboru Poznan, Katowice, a z podstawa Warszawe i Lublin dlatego sądze że prog bedzie jeszcze wyzszy niz w zeszlych latach w Poznaniu. Zastanawiam się tylko jaki będzie na niestacjonarny, ale to chyba trudno rpzewidziec hm A wie ktoś może ile miejsc dla niestacjonarnych jest przewidziane w tym roku?

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 15:07 ]
Jak myślisz czy koło 140 punktów starczy w tym roku na niestacjonarne ?
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Karolina* »

Jak myślicie, czy próg na lekarski na ŚLUMie będzie niższy niż w Poznaniu w tamtym roku(171), czy dwa lata temu(166)? Niedawno znalazłam listę osób, które zdawały do Poznania w 2006 roku, z tym że UM w Poznaniu na lekarski przyjmuje 200 kandydatów, a ŚLUM 370, a w Poznaniu osoba nr 370 na liście miała 140 punktów w 2006 r. Czy w związku z tym sądzicie, że na ŚLUMie aż tak wysokie progi nie będą? Wiem, że może być dużo kandydatów, ale w Poznaniu też jest wielu chętnych co rok, więc może osoba na 370 miejscu na Śląsku nie będzie musiała mieć 165-170 pkt.? Jak myślicie? przepraszam, że tak Was męczę, ale nerwy dają się we znaki, a data 30 czerwca wydaje mi się być okropnie odległa. Z góry dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami i opiniami! Pozdrawiam i wszystkiego dobrego
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: flexible »

Myślę, że w Katowicach będzie niższy niż w Poznaniu D Możesz mi zaufać, jestem jasnowidzem -)
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Karolina* »

Dzięki jasnowidzu A tak na serio, to oby te progi za bardzo nie szalały, bo moje nerwy tego nie wytrzymają Oby już było po tej całej rekrutacji i żeby było co świętować!Powodzenia wszystkim!
ida
Posty: 152
Rejestracja: 7 cze 2008, o 00:26

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: ida »

Nerwy to się mogą przydać do września.:] szaleństwo z progami jest nieuniknione, bo przecież ludzie składają do kilku miast! Moim zdaniem próg powinien być podobny do tego w Poznnaniu. Wydaje mi się, że wiedząc, że kilka uczelni nie wymaga fizyki, jednak trochę wiecej osób niż zwykle z niej zrezygnowało i bedzie większa konkurencja. A w ogóle ciężko cokolwiek przewidzieć.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Karolina* »

W zasadzie, to nie ważne, ile wyniesie próg, ważne, żeby wystarczyło nam punktów, żeby się dostać-dobrze oceniona matura w całej Polsce- wysokie progi, kiepsko-niskie, myślę, że ta reguła się sprawdzi. Pozdrawiam
antida
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2008, o 10:09

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: antida »

No a ma ktoś linka do progów na lekarskie w 2006?
ida
Posty: 152
Rejestracja: 7 cze 2008, o 00:26

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: ida »

fajnie popatrzeć na takie progi do Krk tyle co do Bydgoszczy z zeszlym roku. W tym roku na pewno nie bedzie aż tak nisko. ale Katowice obstawialabym na ok. 160. tak jak farma w zeszłym roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości