Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Jaras
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2007, o 20:57

Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Jaras »

No właśnie. Dużo ponad 200?
Studiuję sobie aktualnie w Bydgoszczy, ale chciałbym się przenieść zaczynając znowu od 1 roku. Chcę przejść z niestacjonarnych na stacjonarne. Miałem 197 ptk z 3 przedmiotów rozszerzonych. Uda się czy nie mam sobie czym głowy zaśmiecać?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: lung »

Ciezko powiedziec jaki bedzie prog w tym roku, wiec powiem jak mawia moj kolega:
albo wiekszy albo mniejszy niz w zeszlym hehe .a tak na serio.to ja mysle ze 197 to moze byc za malo niestety, ale nigdy nie wiadomo co bedzie, kto wie - moze sie uda.
Papierow zlozyc chyba nikt Ci nie zabroni Zycze powodzenia
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Karolina* »

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będą wyglądały progi w tym roku, ale skoro na ŚLUM brane będą pod uwagę w tym roku na lekarski i stomatologię punkty z biologii i chemii rozszerzonej, to możnaby przypuszczać, że progi te kształtować się będą podobnie jak na farmację w tamtym roku (158pkt.), czyli 80% z jednego i drugiego przedmiotu powinno wystarczyć, chociaż co roku rekrutacja potrafi zaskoczyć. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim i sobie też powodzenia i spełnienia marzeń! Bądźmy dobrej myśli
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: charlotte »

Ja tez trzymam za Ciebie kciuki! Wszystko zależy od tego jak zdałeś biologie i chemię. Pewnie będzie wielu chętnych, ale cos mi sie wydaje że niedługo wiele uczelni zrezygnuje z rozszerzonej fizyki.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Korczaszko »

właśnie może być wielu chętnych. w Poznaniu próg był chyba 172, więc większy niż farmacji. jednak medycyna chyba więcej osób ciągnie
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: bedroom-bar »

Każdy ma cichą nadzieje, że chociaż minimalnie spadną, ja się wole nastawić że będą porównywalne z Poznaniem, jeśli chodzi o uczelnie które wymagają tylko 2 przedmiotów.
Karolina*

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Karolina* »

A czy sądzicie, Że progi mogą pójść jeszcze w górę-szczególnie jeśli chodzi o Warszawę, Kraków i Poznań? JuŻ w tamtym roku były rekordowo wysokie, a czy to jest prawdopodobne, Żeby jeszcze poszły znacznie w górę, czy raczej myślicie, Że będzie to róŻnica kilku punktów w górę lub w dół? Pozdrawiam :)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: David »

To zależy od matury. I nie od samego przygotowania uczniów, a tego czy matura jest łatwiejsza czy trudniejsza. Kilka lat temu matura była trudniejsza więc progi punktowe oscylowały wokół 190 pkt. z 3 przedmiotów! Myślę, że póki co utrzymają się wysokie progi.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Batha »

na Ślum wg mnie będzie ok 170. ale tak mi się tylko wydaja
bo rośnie z roku na rok, teraz z fizy zrezygnowali to jeszcze więcej urośnie
Kaska

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Kaska »

Tak naprawdę prób z poznaniu wyniósł 178 pkt. Dodam, Że w tamtym roku na medycyne do poznania (na lekarski konkretnie) złozono o 300% więcej podań niŻ w roku poprzednim a spodziewane jest, Że oblęŻenie w tym roku będzie jeszcze większe, bo próbować będą tez Ci, którzy się nie dostali. Wiem, bo sama poprawiam teraz maturę.
W Katowicach prób był najniŻszy, ale w tym roku nie liczyłabym na to, Że z dwóch przedmiotów będzie koło 170. A jeśli będzie, to i tak pozostaje silna konkurencja, duzo chetnych a liczba miejsc jest ograniczona
Kaska

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Kaska »

Próg*.
WaŻne jest teŻ to, Że rekordowo wysokie progi wiązały sie z tym, ze w poprzednim roku ilość maturzystów była znacznie większa niŻ w roku poprzednim :) Wysoki przyrost naturalny w roku 88 zrobił swoje :D

Nie dajcie się zwariować. I nie poddawajcie się po pierwszej poraŻce. Matura to jeden wielki fart- wiem z doświadczenia. Trudno jej nie zdać i trudno ją zdać na wysokim poziomie. Ja miałam 96% z biologii, i po 70% z fizyki i chemii. A i tak mi zabrakło. :) Tyle, Że nikt mnie nie skreślił z listy tych, którzy mogą spróbować raz jeszcze :)
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: Beja »

Kaska, a gdzie składałaś, że nie wystarczyło ci 236 punktów? A fizykę zdawałaś rozszerzoną?
KALA

Re: Jak myślicie- jaki może być w tym roku próg punktowy?

Post autor: KALA »

szczerze mówiąc trochę się obawiam tego progu mam nadzieje Że bedzie wynosiło ok 170 to wtedy moŻe mam szanse sie dostać nie wiem co zrobie jesli mi sie nie uda od dziecka myslalam ze bede lekarzem to nigdy nie byly moje wydzimisie to jest moje najwieksze marzenie i mam nadzieje ze sie spelni z jednedo sie tylko ciesze ze nie ma w tym roku fizyki :-D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości