Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Forum dyskusyjne poruszające problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
meroque

Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: meroque » 10 cze 2011, o 14:07

Chyba musiała mi się znowu wątroba stłuścić, bo gniecie mnie już kilka dni. Czy są jakieś skuteczne sposoby na odtrucie i zregenerowanie wątroby?

Biorę verdin ale nie wiele pomaga.

Nie jem tłusto ani nie jem słodyczy. Ból wątroby mógł być przez wypicie 3 lampek wina przez 2 dni, choć 30 maja piłem przez 2 dni mocny alkohol i nic mi nie było. Albo zatrułem się kwasem salicylowym z tonika...

Awatar użytkownika
karteczka88

Re: Jak odtruć i zregenerować wątrobę?

Post autor: karteczka88 » 10 cze 2011, o 14:40

3 lampki wina przez 2 dni to znowu nie jest tak dużo alkoholu, bez przesady, inni ludzie piją codziennie alkohol w większych ilościach i im nic nie ma :) może warto udac się do lekarza, dostanie Pan skierowanie na dalsze badania wątroby itp. i może coś poradzi
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".

Jakusz
Moderator w spoczynku

Post autor: Jakusz » 10 cze 2011, o 14:54

A może to wrzody? Radzę iść na podstawowe badanie do lekarza - on oceni przyczynę bólu.

meroque

Post autor: meroque » 10 cze 2011, o 14:56

Tylko, że u nas w rodzinie stłuszczenie jest dziedziczne. Jak brat wypije piwo to go wątroba boli ale nie wiem ile czasu. Ja miałem rok temu stłuszczenie wątroby i objawiało się tym samym - codziennym gniecem i tak było miesiąc. Na usg wyszło znaczne stłuszczenie wątroby. Po paru miesiącach stłuszczenie chyba ustąpiło bo przez rok nie bolała mnie wątroba a jadłem nawet tłuste rzeczy :/ Od paru tygodni się odchudzam więc bóle wątroby muszą być od alkoholu, bo przecież krótką przerwę miałem od nie picia lub zatrułem się kwasem salicylowym. Po goleniu przecierałem twarz tonikiem z tym kwasem i czasmi do ust dostawał mi się ten kwas...

Wrzody to nie są bo identyczny ból miałem przy stłuszczeniu i miałem robią też skopię żołądka i nie było wrzodów.

AnnaWP

Post autor: AnnaWP » 15 wrz 2016, o 19:22

Doradzam rozmowę z lekarzem.

JanJensen

Post autor: JanJensen » 28 wrz 2016, o 13:26

ameline pisze:Gdzie mogę może zakupić ten suplement?
Co do wizyty u lekarza to nie wiem czy jest sens bo próby wątrobowe mam ok ( robiłam sobie badania). Po prostu chciałam zadbać o swoją wątrobę i nie chcę aby mi się próby wątrobowe pogorszyły.
Lekarz, ale nie na badanie tylko na wskazówki do leczenia. Ostropest w każdym sklepie, natkę pietruszki, sproszkowany owoc dzikiej róży. Możesz spytać lekarza o mieszanki ziołowe kilkuskładnikowe, odstaw tłuszcze w produktach typu czekolada i tłuszcze, które trudniej emulgować. Wczesne chodzenie spać, może bez przesady, ale leżeć po 22:30, plus gimnastyka, rozciąganie, skręty tłowia - wszystko co pomaga na ukrwienie i rozciąganie mięśni w tym rejonie.
No i powtórzę jeszcze raz dobry lekarz.

AnnaWP

Post autor: AnnaWP » 3 paź 2016, o 12:16

Generalnie nie doceniacie lekarzy. Po pierwsze, mogą określić, czy ewentualne dyskomforty to rzeczywiście problem z wątrobą, może mają zupełnie inne pochodzenie i próby leczenia samemu mogą zaszkodzić, zamiast pomóc. Bo zamiast wspomóc wątrobę podrażnicie sobie np. wrzody żołądka.

Po drugie, lekarz podpowie najlepiej, jakie suplementy rzeczywiście działają, a jakie to pic na wodę i puste hasło reklamowe. Nie każdy lek bez recepty, a i nie każdy suplement, warto łykać jak cukierki. Niektóre realnie szkodzą, a niektóre po prostu nie działają i szkoda wydawać kasę.

Stanowczo lepiej (i bezpiecznie) jest wprowadzić zmiany życia i diety, jak wspomniane żywienie niskotłuszczowe.

EWA1

Post autor: EWA1 » 4 lut 2017, o 09:02

Nie ma co gdybać tym bardziej że to faktycznie może być sprawa genetyczna.Powinnaś iść do lekarza i o wszystkim mu powiedzieć Wątroba to poważna sprawa.

asmard

Post autor: asmard » 15 lut 2017, o 13:35

Mi lekarz zalecił na wątrobę bcaa plus. Właśnie na regenerację i odbudowę. Może i Tobie pomoże, lub również lekarz Ci to zaleci :)

walkway

Post autor: walkway » 30 maja 2017, o 12:07

Jest bardzo wiele suplementów ale proponuje nie wierzyc tka w cudowne reklamy środków na wątrobę w tv ponieważ z tym moze byc bardzo róznie....

Jesli chcecie wspomóc regenerację wątroby to polecam:
odstawienie alkoholu
lekka i nietłustą dietę
oraz suplementy zawirające naturalny ostropest. Najlepszy suplement tego typu to Hepa Vitale (swego czasu brałem leki, które mogły mocno obciążać wątrobę i lekarz polecił mi właśnie ten środek....).

bibitka

Post autor: bibitka » 8 cze 2017, o 09:01

Ja polecam dietę na regenerację wątroby tutaj masz szczegóły [spam] bardzo dobrze zrobi ci ta dieta na pewno bardzo dobrze się poczujesz. Kiedyś lekarz mi też podobną zalecił także śmiało możesz stosować

alessee

Post autor: alessee » 14 cze 2017, o 08:27

walkway pisze:Jest bardzo wiele suplementów ale proponuje nie wierzyc tka w cudowne reklamy środków na wątrobę w tv ponieważ z tym moze byc bardzo róznie....

Jesli chcecie wspomóc regenerację wątroby to polecam:
odstawienie alkoholu
lekka i nietłustą dietę
oraz suplementy zawirające naturalny ostropest. Najlepszy suplement tego typu to Hepa Vitale (swego czasu brałem leki, które mogły mocno obciążać wątrobę i lekarz polecił mi właśnie ten środek....).
Mogę tutaj prosić o skład?

alessee

Post autor: alessee » 14 cze 2017, o 08:27

Ostropest plamisty
Babka plesznik
Czarnuszka Siewna

Chociaż wydaje mi się również,ze dużą rolę odgrywają tutaj proporcje a te są całkiem niezłe jeśli chodzi o ten środek.

ODPOWIEDZ