Jak powstał człowiek?

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Adax82 »

Willson,
Willson pisze:Nie wiem czy źle czytam, albo czegoś nie rozumiem ale wydaje mi się, że wartość merytoryczna postu wyżej = 0.
Czytasz dobrze ale niczego nie rozumiesz. Jak napisał jeden z filozofów ( sorry, że nie pamiętam kto ): rozumienie nie zależy od woli człowieka, a zależy od pracy jaką wykona się, żeby zrozumieć". Umiem sobie wyobrazić, że masz przynajmniej doktorat z nauk fizycznych i biologicznych - to przyjmę Twoją krytyczną ocenę do życzliwego rozważenia. Zatem przeczytaj słowa filozofa oraz dodatkową wartość powiedzenia/przysłowia: psy szczekają, a karawana idzie dalej"

Wartość Twojego postu wynosi 10 w skali od 0 do 10. Oczywiście w kwestii nie zrozumienia treści merytorycznej.

Aksolotl,
Aksolotl pisze:W jakim sensie pracuje na zasadzie zjawisk kwantowych"?
Jest tu burzliwa dyskusja w tym temacie. Jakkolwiek oficjalna doktryna nie może jeszcze przyjąć tego do akceptacji, to w tzw. kuluarach znaczna część biologów przychyla się do tej koncepcji.
Wiadomym jest, że jeśli jakikolwiek człowiek próbuje przypomnieć sobie co zdarzyło się np w dniu 15 sierpnia 1998 roku to nie skanuje wszystkich wydarzeń po kolei jakie miały miejsca potem", aby dojść do daty tego konkretnego zdarzenia. Po prostu w ułamku sekundy przywołuje treść i obrazy z takiego zdarzenia, pomijając wszelkie zdarzenia, które nastąpiły po", o ile informacje zapisane zostały w mózgu. Obecne komputery działają na tej zasadzie, że mozolnie skanują wszelkie wydarzenia od samego początku do samego kresu zdarzeń i po znalezieniu odpowiedniej informacji podają wynik. Temat ten mogę jeszcze rozszerzyć - w miarę zainteresowania.
Aksolotl pisze:Ze zdania wynika, że w naszym Wszechświecie wszystkie zjawiska matematyczne etc są możliwe. O co Ci chodziło, bo chyba nie o to.?
Aksolotl,
Tak, o to mi chodziło. Sam tego nie rozumiem ( albo: nie jestem dostatecznie merytorycznie przygotowany do tego ) ale wygląda na to, że tak jest. Stevens Hopkins tak twierdzi i jakoś wierzę mu.
Ale zobaczcie: znowu pojawia się tu element wiary. Tyle tylko, że wiara w to co mówi największy autorytet XXI wieku w dziedzinie astrofizyki jest czymś innym niż wiara w to co powiedział Mahomet: Koran został przyniesiony przez archanioła Gabriela i przekazany Mesjaszowi ( Mahometowi ) . .i nie widzicie tu różnicy?.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 18:42 przez Adax82, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Aksolotl »

Rozszerz, bo brzmi interesująco ale zdaje się, że nie widzę tu wiele wspólnego z kwantowością". To, co przytaczasz - że mózg w ułamku sekundy przywołuje treść i obrazy z takiego zdarzenia, pomijając wszelkie zdarzenia, które nastąpiłylto - świadczy o różnicach w sposobie działania mózgu i komputera, ale nie wiem, czemu od razu mieszać do tego zjawiska kwantowe? Czemu po prostu te różnice nie mogą być na poziomie makro?
Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Willson »

Mimo wszystko i tak pewnie nigdy nie dowiemy się jak powstał świat lub samo życie. Wszakże co kilkadziesiąt lat powstają nowe teorie, a po pewnym czasie są obalane ze względu nawet na postęp technologiczny. Także prawdopodobnym jest, że za 200-300 lat tak znana wszystkim teoria wielkiego wybuchu będzie tylko podręcznikowym przykładem naszej niewiedzy i głupoty. Tak jak starożytny mity o powstaniu wszechświata, np. Chaos".
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Adax82 »

Aksolotl,
Musisz wiedzieć, że chociaż prezentuję jakąś wiedzę na płaszczyźnie fizyki to zjawiska kwantowe przyjmuję na wiarę - jestem po prostu za krótki w tej materii gdyż jak już napisałem może kilkuset fizyków na naszej planecie rozumie te zjawiska".
Obiecuję, że podeślę stosowną opracowanie/literaturę.
Dygresja: Do chwili obecnej skonstruowano 2 szt. komputerów działających na zasadach kwantowych. Jeden zakupiło Google ( za 10 mln. USD ), a drugi Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA. Komputery działają wybiórczo tzn do ściśle określonych zastosowań.
Test: powierzone zadanie przełamania określonych zabezpieczeń z udziałem najlepszych, obecnych i typowych komputerów zajęłoby ok. 86 lat. Komputer kwantowy wykonał to zadanie w mniej niż. jedną sekundę. Było to opublikowane w Świat Wiedzy.
Podano także ( bardzo ogólnie ) budowę komputera kwantowego. I co?. Komputer ten używa dla swojego działania cząstek biologicznie czynnych. NIE związków chemii nieorganicznej! I co? I mamy z tym problem.
Dlatego w tej materii biologiczne gremia naukowe zaprzeczają ( w mojej ocenie z powodu nieznajomości fizyki kwantowej ), ale jednak nieśmiało potwierdzają: jest coś na rzeczy".
Obserwujmy to, bo chyba czeka nas rewolucja.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 19:35 przez Adax82, łącznie zmieniany 1 raz.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Adax82 »

Willson, Zstępiłeś formę swojej wypowiedzi. Doceniam to więc czytaj dalej.
Willson pisze:nigdy nie dowiemy się jak powstał świat lub samo życie.
Nigdy nie mów nigdy.
Willson pisze:Także prawdopodobnym jest, że za 200-300 lat tak znana wszystkim teoria wielkiego wybuchu będzie tylko podręcznikowym przykładem naszej niewiedzy i głupoty.
Jest to prawdopodobne, ale nie oznacza, że teoria wybuchu nie zamieni się na jeszcze bardziej nieprawdopodobną teorię o której filozofom nie śniło się".
Jeśli chcesz używać religijnych konotacji - to ode mnie: Roma locuta casa finita".
Jeśli zaś chcesz argumentować to na podstawie obecnej wiedzy - to jestem otwarty,
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: marcin93 »

Aksolotl pisze:No poza tymi kosmologiami. Materia nie zderzyła się z antymaterią w Wielkim Wybuchu, BB to nie była taka wielka anihilacja - bo by wtedy obie zniknęły i zamiast nich powstało sporo światła co za bzdury nie wiadomo skąd wzięte.
Masz rację co do tego, że WW to nie było zderzenie materii i antymaterii.
Dziś sądzi się, że materia i antymateria powstawały jednocześnie przez pewien okres tuż po Wielkim Wybuchu.
To że dziś jesteśmy zbudowani z tej zwykłej materii jest wynikiem tego, że pod koniec ultra krótkiego okresu czasu zwanego erą hadronową na miliard cząstek antymaterii przypadało miliard kilka cząstek materii. Anihilacja była wtedy powszechnym zjawiskiem.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Adax82 »

McPherson,
Oceniając w formie przeświadczenia - chyba możesz mieć rację. Problem polega jednak na tym, że wszystkie obecnie istniejące teorie zdecydowanie zastrzegają się w kwestii: prawdopodobnie". Zważywszy, że to prawdopodobnie rozciąga się od 0 do 1 ( w procentach: od 0 do 100% ) powoduje, że stwierdzenie takie jest niezwykle pojemne". Oznacza to, że dane zjawisko jest niezwykle mało prawdopodobne ( np. 10^-100 ) lub bardzo, bardzo prawdopodobne ( np. 0,999999 ). Tak czy inaczej warto to śledzić gdyż te teorie - wygląda na to - przewrócą świat do góry nogami".
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: marcin93 »

To prawda. Zdecydowana większość stwierdzeń w kosmologii to przypuszczenia.
Szkoda że światowe mocarstwa niedostatecznie albo niecelnie dofinansowują naukę. Wystarczy porównać ile wydano na bezzałogowe misje na Tytana, Saturna, Marsa, misję Voyager 1 Teleskop Hubble a ile na budowę i utrzymanie ISS albo misje na Księżyc. Nie mówię, że istnienie ISS jest bezcelowe!. Wręcz przeciwnie. Wszystkie eksperymenty przeprowadzane na międzynarodowej stacji kosmicznej są wyjątkowo intrygujące. Proszę jednak zwrócić uwagę na koszty $, a korzyści i ilość odkryć, które były lub nadal są (teleskop Hubble) wartościowe dla nauki.
Największym problemem ISS jest jej międzynarodowość. O ile USA, Kanada i Europa są tam dla nauki o tyle Rosja jest tam dla samego faktu bycia. Na 6 osobową załogę stacji trzech Rosjan nie robi tam NIC. To jest dopiero marnotrawstwo. Ile bezzałogowych misji można by wysłać za koszt roku pobytu trzech nierobów w stanie nieważkości? Nauką przez duże N rządzi wciąż polityka.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Aksolotl »

Prawda. Dlatego ja czekam, aż tego typu inicjatywy naukowe zaczną być finansowane na kickstarterze
Natka03
Posty: 4
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 09:09

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Natka03 »

powstał od małpy rzecz jasna, a dzieci nasze to male małpiszony
etiw
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:15

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: etiw »

Człowiek powstał w Javascripcie.
Paviss
Posty: 17
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Jak powstał człowiek?

Post autor: Paviss »

To w takim razie jak powstała małpa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość