Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
konfacela
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2009, o 09:26

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: konfacela »

hmm. znam historię, jak kiedyś jakaś kobitka mieszkała na którymś tam piętrze w bloku i miała balkon, a przy nim rosło jakieś drzewo. pewnego dnia wietrzyła pościel i z tego drzewa spadł na kołdrę kleszcz, który podczas spania wgryzł jej się w tyłek, wywołując stan zapalny i następnie operację. nieźle.
ps. dzięki za odp. na moje pytanie
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: pio91 »

Wojtek, mam wątpliwości ponieważ faktycznie kształt jest trochę nietypowy, ale opis się zgadza, oprócz mieszkania. Radziłem wajperowi aby poszedł do sanepidu, ponieważ gdy ma się coś takiego w domu lepiej nie czekać na wątpliwą odpowiedź z forum.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

konfacela pisze:hmm. znam historię, jak kiedyś jakaś kobitka mieszkała na którymś tam piętrze w bloku i miała balkon, a przy nim rosło jakieś drzewo. pewnego dnia wietrzyła pościel i z tego drzewa spadł na kołdrę kleszcz, który podczas spania wgryzł jej się w tyłek, wywołując stan zapalny i następnie operację. nieźle.
ps. dzięki za odp. na moje pytanie
Urban legend Kleszcze ledwo wchodzą na niskie krzaki, a co na drzewo
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: pio91 »

Refleks szachisty, chyba postanowiłeś odświeżyć temat, a tak w ogóle to jak postępy w śledztwie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Przestałem już dawno śledzić ten wątek
Jak skojarzę sobie grupę lub dostanę do ręki dobry przewodnik to postaram się go wyszukać
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: eszel »

Po pierwsze primo, to na 100% nie jest kleszcz. Po drugie secundo, jak ktos chce klucz do oznaczania pajakow:

W necie są czeklisty polskich gatunkow pajeczakow, wiec mozna sprawdzic czy dany gatunek wystepuje w Polsce.

Życze milego poszukiwania, mnie sie nie chce osobiscie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

eszel pisze:Po drugie secundo, jak ktos chce klucz do oznaczania pajakow
Ja osobiście dla własnych celów zaglądam tutaj

Kod: Zaznacz cały

eurospiders.com/allspiders.htm
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

[Link] jak sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: pio91 »

Jak przeglądałem forum to tutaj co-to-za-robak-vt20286.htm WojtekB zobaczyłem tego kleszcza , teraz mnie oświeciło i widzę, że to nie kleszcz .Jednak miałeś rację, mi bardziej przypomina pluskwiaka.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

A no widzisz ja tu już siedzę trochę i tego jegomościa już widziałem

Tylko dalej pozostaje jedna nie wiadomo: co to właściwie jest
Designer
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2010, o 23:52

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Designer »

Witam

Po wprowadzeniu się do nowego mieszkania (130 letnia kamienica)
podczas prac remontowych na scianach w całym mieszkaniu i wszelkich zakamarkach zaczeły pojawiać owady przedstawione na zdjęciach, od tego czasu mineło pół roku, robaków ubyło lecz wiciąż od czasu do czasu przyłapie jakiegoś w dowolnym pomieszczeniu jak siedzi na scianie albo spaceruje po podłodze. Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu ich oraz sposobu ich pozbycia się. Wiem że poprzedni właściciele mieszkania totalnie zalali łaziekę, woda przelewała się przez brodzik przez około 2 godziny więc napewno drewniany strop został zalany a wysychać pewnie będzie lata.

Z reguły mają dwie czułki , ten był jakis poszkodowany.
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: Jarmo »

Jest to skorupiak. Dokładniej prosionek. Przyczyna pojawu jest dokładnie taka jak napisałeś. Prosionki bardzo lubią wilgotne drewno. Jedyny sposób to albo wysuszenie stropu w jakiś sposób (w związku z powodzią, słyszałem, że są takie urządzenia), albo wymiana (według mnie ostateczność i to jeśli byłby ogromny wysyp prosionków).
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Jarmo pisze:Jedyny sposób to albo wysuszenie stropu w jakiś sposób (w związku z powodzią, słyszałem, że są takie urządzenia), albo wymiana (według mnie ostateczność i to jeśli byłby ogromny wysyp prosionków).
Wystarczy dobra wentylacja pomieszczenia (ewentualnie jego dogrzanie), ale to już moja dygresja
kasica
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2010, o 14:54

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: kasica »

witam,
co prawda fotki nie posiadam, jednakze moze po opisie i charakterystycznych zachowaniach uda sie to cos zidentyfikowac.
sa to male polcentymetrowe czarne zuczki, nie mam pojecia, ktoredy wlaza, bez problemu laza po elewacji w gore, poruszaja sie powoli, kiedy zrzucic go na podloge ze sciany to zamiera bez ruchu. raz zostawilam miske na balkonie to pozniej z rana znalazlam juz centymetrowe 4 takie robale w misce. nie mam pojecia, co to.
jakies pomysly?
prosze o pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości