Jak pozbyć się "niechcianych" owadów z domu ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

Zapewniam Cię, że ten owad ze wszami nie są spokrewnione
Plento pisze:czy jest jakis radykalny sposób na nie?
Co do jego zwalczania - już napisałem w podanym temacie o tym. Jeżeli o konkretną chemię to się nie wypowiem, gdyż moja wiedza w tym zakresie obejmuje tylko Muchozol, Raid i Bros na komary
Plento pisze:Skad one przyłaża?
Część z nich żyje spokojnie w lesie, a część jest synantropami, czyli ich życie jest związane z naszym życiem
Przeczytałem Twój poprzedni post i muszę napisać, że jest to klasyczny przypadek z gryzkami w tle - widziałeś je przed przeprowadzką i widzisz je po przeprowadzce. Nie jesteś pierwszy i nie jesteś ostatni. Gryzki mają to do siebie, że samice nie potrzebują samców, by móc złożyć jajeczka, z których wyklują się małe gryzki (dzieworództwo lub fachowo partenogeneza). Czyli praktycznie wystarczy jedna samiczka, by wydać na świat całą gromadkę małych gryzków A tak szczerze mówiąc - trzeba z nimi walczyć tak długo, aż będzie się miało pewność, że je się zwalczy
robertkk
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2009, o 20:53

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: robertkk »

Witamy mamy Robaki w domu,mieszkamy w nowym bloku w okolicy lasu sosnowego,nie wiemy co to za gatunek robaka i jak się go pozbyć POMOCY
Robert Wiola i Helenka
robertkk
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2009, o 20:53

Re: ja sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: robertkk »

Foto robala w naszym domu w poprzednim poście nie udało dołączyć nam zdjęć jeśli ktoś będzie wiedział co to jest za robal prosimy o kontakt
[at].pl lub
[at].pl
Załączniki
Robak 1 listwa.jpg
Robaki na plastrze 2.jpg
to dwa które przykleiłem na plaster do malowania mają maksymalnie 2 milimetry
to dwa które przykleiłem na plaster do malowania mają maksymalnie 2 milimetry
oto robak w naszym domu
oto robak w naszym domu
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] jak sie pozbyć (owady w domu)

Post autor: WojtekB »

robertkk pisze:Witamy mamy Robaki w domu,mieszkamy w nowym bloku w okolicy lasu sosnowego,nie wiemy co to za gatunek robaka i jak się go pozbyć POMOCY
Robert Wiola i Helenka
Podobny problem jak post wyżej u Plento, tylko, że do czynienia mamy chyba z innymi psotnikami, o któych pisałem w tym temacie Robaczki na ścianie i w łazience.
Żeby nie rozpisywać się (dość późna pora jest, a jutro nikt za mnie do pracy nie pójdzie ), zacytuję sobie informacje z innego forum:
dex pisze:Z wyszukiwania w Googlach (Images) słowa: Liposcelidae wyrzuca jako wynik troszkę więcej aktów tego żyjątka.

Pozostaje więc pytanie jak z tym walczyć?

Z tego co znalazłem w sieci:
1. Suszyć i wietrzyć pomieszczenie.
2. Uniemożliwić dostęp do pokarmu t.j cukier, mąka, kasze, ryż itp trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach

Jedna samiczka tego gryzka potrafi zlozyc do 200 jajeczek, wiec te zabiegi powinny trwać na tyle długo by nowo wyklute gryzki tez zabić.

Mogą się przenosić razem z człowiekiem ukryte np jako żywe w ubraniu lub jako jajeczka.
Wiec przeprowadzając się do nowego mieszkania nie należy raczej zabierać starych rzeczy, ewentualnie je porządnie przejżeć.
Po angielsku nazywają to Book Lice , chyba dlatego ze lubi w książkach także siedzieć.
Czemu? zapewne dlatego że ma co jeść ( celuloza) zresztą je wszystko, szczególnie okruszki zbierające się na krawędziach pułek (chyba dlatego łazi pod ścianami)
Jeżeli już mowa o środkach chemicznych to jeszcze było wspomniane o
Polecam Coopex, Ficam lub podobny środek kontaktowy
, ale to nie moja działka i się nie wypowiadam
To chyba tyle z mojej strony

Powodzenia w walce (jeżeli można to tak ująć) z psotnikami
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

Witam u mnie niestety tez zagniezdzily sie malenkie zuczki sa juz w moim pokoju od jakis 2 lat tepie je ale to zdaje sie byc na nic."sa malutkie,koloru brazowego,lataja maja gladkie pancerzyki"malutkie antenki i chyba okolo 6 par cieniutkich odnurzy.jak sie je leciutko dotknie to potafia naprawde szybko uciekac. nie jest to zaden zuczek z powyrzej wymienionych te sa naprawde malutkie . czy moze mi ktos powiedziec co to za rodzaj i skad sie tutaj wziol?
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

dodaje fotke tego okropienstwa
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

najbardziej podobny jest ten nr 2. ale to tez nie to te moje. on jest za dozy pozatym ma przedzialke miedzy dlowka a skrzydelkami a te moje wygladaja jakby mialy bezposrednio przytwierdzona glowke do reszty"
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

MesiaszCiszy pisze:najbardziej podobny jest ten nr 2. ale to tez nie to te moje. on jest za dozy pozatym ma przedzialke miedzy dlowka a skrzydelkami a te moje wygladaja jakby mialy bezposrednio przytwierdzona glowke do reszty"
Ja stawiam na tego (nie mam możliwości ściągnięcia Twojego zdjęcia i zrobienie zbliżenia w programie do obróbki zdjęć)
szubak Smirnowa (Attagenus smirnovi)

Jeszcze trochę przejrzę w między czasie strony internetowe, ale sądzę że będzie to Smirnow", ale może się mylę.
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

wygladaja jak krzyzowka obu,ksztalt pancerzyka pasuje do tego 2 kulistegoa rozmieszczenie nozek do yego z pierwszej fotki . ale te moje nie sa wlochate i nozki maja praktycznie niewidoczne ,w zasadzie sa jednego koloru. zrobily sobie na oknie cmentarzysko,i zawsze mozna je znalesc siedzacych na jakims zajwyzrzym pkt:"glowa pluszka ,rog poduszki zadarty do gory,czy zeszyt wsadzony pionowo Ps. przepraszam za fatyge i dziekuje za pomoc ^^"
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

MesiaszCiszy pisze: pozatym ma przedzialke miedzy dlowka a skrzydelkami a te moje wygladaja jakby mialy bezposrednio przytwierdzona glowke do reszty"
Przeoczyłem tą wypowiedź Strąkowcowate (Bruchinae)
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

o,0 na szczescie to tez nie ten . ten okaz wyglada wyjatkowo paskudnie.
mam pytanko , w pokoju nie ma zadnego zostawionego jedzenia ani wody"przestrzegam tego ale pomimo moich checi one nadla sie rozmnazaja . to czym one moga sie zywic?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: WojtekB »

MesiaszCiszy pisze:o,0 na szczescie to tez nie ten . ten okaz wyglada wyjatkowo paskudnie.
mam pytanko , w pokoju nie ma zadnego zostawionego jedzenia ani wody"przestrzegam tego ale pomimo moich checi one nadla sie rozmnazaja . to czym one moga sie zywic?
Na tego typu synantropy brak wody nie robi wrażenia ^^ Co do jedzenia pewnie znajdzie się coś jadalnego w tym pokoju - wełna, jedwab, skóra, futra, pióra, sierść, martwe owady i pająki w szczelinach i inne materiały pochodzenia zwierzęcego (a nawet roślinnego).
Awatar użytkownika
MesiaszCiszy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009, o 13:01

Re: małe żuczki w toalecie

Post autor: MesiaszCiszy »

o boze. martwe pajaki? one sa oblesnegt_< .przejrzalam teraz pudelko po akfarelkach w ktorym uwielbaja umierac i oprocz zuczkow znalazlam tez dziwne podluzne puste wylinki,pancerzyki"prazkowane .wygladaja dokladnie jak te larwy szubaka Smirnowa tylko te moja gatunki nie maja kompletnie tych wloskow ogladalam przez lupe"moze ewolulowaly .
faktycznie podloga jest stara i ma dosc sporeszczeliny.czarno to widze ,nic chyba przyjdzie mi nauczyc sie z nimi zyc.ale ta wizja ze zjadaja pajaki.chyba zmienie do nich nastawienie i bede uciekac jak spotkam jakiegos ^^
dziekuje :*
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość