Jak przygotować się do matury?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
blueorchid
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2006, o 17:31

Jak przygotować się do matury?

Post autor: blueorchid »

Jestem tegoroczną maturzystką. Chciałabym prosić was o radę, jak najlepiej rozplanować sobie naukę, przygotowania do egzaminów zwłaszcza z biologii. Od czego zacząć, na co zwrócić najwięcej uwagi, co moge zostawić na poźniej.? Chciałabym to zaplanować, żeby nie wpadac w panike w kwietniu.
W szkole korzystam z książek wyd. Znak, mam jeszcze książkiKomórka, tkanka. organizm iWirusy, bakterie. człowiek wyd. Piątek trzynastego. Myślicie, że to dobre pozycje, które porządnie przygotują mnie do nowej matury? Polecacie coś jeszcze?
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: żabka »

•wszystkie czesci lewinskiego (takie co pisze dla kandydatow na am i uniwerstety obojetne czy nowe czy stare wydania)
•hosseranatomia i fizjologia."
•stary podrecznik wisniewskiego
•rozne pakiety

PS
W instrukcji obslugi wszystkich ww pozycji pisze:kozystac od wrzesnia. Wczesnej moze powodowac niepozadane skutki uboczne
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: Gosiaczek »

mnie też czeka matura z biologii i chemii
teraz są wakacje i staram się nie myśleć o tym co będzie w tym roku szkolnym
może w sierpniu zaglądnę do książek
mam dobrze prowadzone zeszyty więc mogę spokojnie się z nich uczyć

blueorchid, zrób sobie wakacje bo w tym roku nie będzie czasu na odpoczynek
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: Marta »

Ja też sie troche obawiam tej matury, ale narazie odpoczywam to w koncu teoretycznie ostatnie wakacje w moim mlodzienczym zyciu bo potem w wakacje bede musiala pracowac. Ja czytam repetytoria z biologii tam jest wszytsko opisane. Bede trzymac za was kciuki zebyscie dobrze zdaly ta mature:)
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: Aniaww »

Przez wakacje polecam co najwyżej lekturę książek dla przyjemności - można znaleźć sporo książek przyjemnych i wnoszących wiele dowiedzy".
Samolubny gen np. jest zresztą tutaj na forum spora lista.

A od września nauka.
Dodam pozycję kolos - Biologia Solomon i in. - wszyscy mówią na nią Villego. Kosztuje sporo, ale jak dla mnie jest idealna do zrozumienia wielu rzeczy. Wydanie - czarna okładka, biała odpada - stare i nieciekawe.
blueorchid
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2006, o 17:31

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: blueorchid »

Jak mówi Doda: DZIENX za wszystkie odpowiedzi. Póki co ucze się bezstresowo uzupełniając notatki z lekcji i doczytując to i owo poza tym, to słonko zaczyna mnie już irytować, nie wysiedze kolejnego tygodnia na basenie.
madzia
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 11:45

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: madzia »

Ja gorąco polecamBiologie Podbielkowskich do botaniki . Taka zielona książeczka z kwiatkiem. na allegro dostępna za grosze. To stary podrecznik. Ja mam z 1986r. znalazłam ją kiedys w antykwariacie . A co do nauki, moja rada: NIE KUĆ z tego nie ma nic dobrego. Uczcie się tego jednego tematu z kilku ksiązek. Na przykład rośliny okrytonasienne z tej ktora podałam, vademecum i lewińskiego. Bedziecie bardziej oczytani, kazda książka wniesie cos nowego. I najważniejsze żeby uczyc sie regularnie. Biologie trzeba wiecznie powtarzać. Powodzenia na maturze.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jak przygotować się do matury?

Post autor: żabka »

madzia pisze:moja rada: NIE KUĆ z tego nie ma nic dobrego. Uczcie się tego jednego tematu z kilku ksiązek. (.) Bedziecie bardziej oczytani
swiete slowa amen
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości