Jak wam idą przygotowania maturalne?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: cyjanowodor93 »

daavid17 Oni zapewne tak dlugo to robia,zeby powymyslac za co tu jeszcze odjac punkciki Mnie sie nie udalo na lekarski-Tobie tez nie pozwole
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: liath »

cyjanowodor93 pisze:daavid17 Oni zapewne tak dlugo to robia,zeby powymyslac za co tu jeszcze odjac punkciki Mnie sie nie udalo na lekarski-Tobie tez nie pozwole
Hahahah czasami sobie myślę właśnie, że siedzą tam i sprawdzają nasze matury sami niespełnieni medycy.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Passiflora »

cyjanowodor93 pisze:"Mnie sie nie udalo na lekarski-Tobie tez nie pozwole
Hahaha Na szczęście nie wszyscy egzaminatorzy są tacy sami Miejmy nadzieję, że nasze matury trafią do tych normalniejszych.

Edit:
A teraz wracam do ukochanej fizjologii i zazdroszczę tym, którzy nie studiują i mają meeeg długie wakacje

Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

Słyszeliście? Opłaty za drugi kierunek niezgodne z Konstytucją.
Szkoda tylko, że stwierdzili to dopiero po tym, jak 2 czy 3 roczniki musiały płacić. Ciekawe tylko, czy zniosą to w ogóle, czy jedynie zmodyfikują.
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: cyjanowodor93 »

agnieszka789 pisze:Słyszeliście? Opłaty za drugi kierunek niezgodne z Konstytucją.
Szkoda tylko, że stwierdzili to dopiero po tym, jak 2 czy 3 roczniki musiały płacić. Ciekawe tylko, czy zniosą to w ogóle, czy jedynie zmodyfikują.
No wlasnie tez slyszalam to w tv! I tez zadaja sobie pytanie-KIEDY?
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: cyjanowodor93 »

A tak btw. to prawo nie dziala wstecz",wiec ciekawe jak to rozwiaza. Troche nie FAIR wobec tych ludzi, ktorzy juz placa hajsy,ale i tak sie ciesze,bo jest jakas nadzieja
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: randomlogin »

cyjanowodor93 pisze:A tak btw. to prawo nie dziala wstecz",wiec ciekawe jak to rozwiaza
Normalnie, wprost powiedzieli w uzasadnieniu, ze osoby ktore by mialy za cos placic w najblizszym roku (lub do tej pory to robily) po prostu maja zaplacic - bo uczelnie nie dostaja za nich pieniedzy z budzetu, a nie moga byc na tym poszkodowane, bo to nie ich wina. Zapisy ustawy w obecnym brzmieniu przestaja obowiazywac dopiero po 30 wrzesnia 2015 (chyba, ze szybciej wejdzie w zycie nowelizacja).
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: agnieszka789 »

randomlogin, czyli jeśli pójdę na studia w tym roku, i zechcę ew. zacząć drugi kierunek w październiku 2015, to nie płacę?
Nie wiem, czy oni te daty odnoszą do rozpoczęcia pierwszego, czy kolejnego kierunku studiów. Z góry dziękuję za odpowiedź
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: randomlogin »

Co bedzie wtedy, to sie okaze jak znowelizuja ustawe. Nie beda obowiazywaly obecne zasady, to na pewno - a najpewniej jakiekolwiek zmiany, ktore zaczna wtedy obowiazywac znowu nie beda obejmowaly ludzi, ktorzy pierwszy kierunek zaczeli przed data ich wejscia w zycia, czyli zapewne przed 30 IX 2015, tak jak bozia przykazala. Zwlaszcza, ze wtedy juz beda naprawde dmuchali na zimne z zasadami prawidlowej legislacji jesli beda wprowadzali w zycie postanowienia TK i beda hiperpoprawni. Ale nasz kraj jest specyficzny, wiec nic nie gwarantuje.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

27 czerwca będą oficjalne wyniki do odebrania w szkołach?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: randomlogin »

Tak, i do sprawdzenia w internetach.
Awatar użytkownika
Hibiki
Posty: 162
Rejestracja: 17 mar 2014, o 12:50

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Hibiki »

Ow, czyli już trzeba zacząć skupować alkohol, bo tego żalu nie będzie się dało utopić w jednej butelce.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jak wam idą przygotowania maturalne?

Post autor: Karibu »

ja nawet nie wiem czy pójdę po te wyniki. Nie jest to obowiązkowe, nie?
chyba sobie wyjadę gdzieś na tych kilka przed i po wynikowych dni
dowiem się przez koleżankę. Albo powiem, że nie chcę znać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość