jak wam poszła matura z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Gosiaczek »

ka&#x15Bka pisze:nie ukrywam że spędziłam dużo czasu w szkole (lekcje w klasach równoległych bądź o rok młodszych, fakultety), w domu nie potrafiłam, a raczej nie chciało mi się wziąć za naukę.
to jest chyba dobra rada (przynajmniej dla mnie )
kaśka to teraz tylko Ci pozazdrościć wiele osób chciałoby miec taki wynik jak Ty i dostac się na AM
przez 3 lata siedziałaś cały czas w szkole po lekcjach i na fakultetach?
ka¶ka

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: ka¶ka »

w mojej szokle praktycznie Żadnych kółek czy zajęć dodatkowych nie ma (szkoła biedna jest), na szczęście udało się załatwić fakultety w 3 klasie.
Na zajęcia dodatkowe dopiero w trzeciej klasie zaczęłam chodzić (a grafik miałam napięty bo jeszcze matmę zdawałam). Dzięki temu Że się dobrze uczyłam nauczyciele często szli na ustępstwa (zwłaszcza w drugim półroczu) na niektóre lekcje po prostu nie chodziłam u siebie (np. na historię) bo szłam na lekcję w innej klasie (np. fizykę). Często teŻ zostawałam dłuŻej w szkole niz moi koledzy.
Prawdę mówiąc to nieraz miałam bardzo mało lekcji ze swoją klasą. :D
W końcu okazało się Że tygodniowo miałam 8 godzin biologii, 6 chemii, 3 lub 4 fizyki (niestety ja w programie nie miałam juŻ fizyki więc chodziłam do klasy równoległej) i 7 matematyki ( oczywiście + pozostałe przedmioty)
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: biotechnolog »

Ufffff jak dobrze, że mam maturę dopiero za trzy lata. Pozdrawiam (byłych ) maturzystów i życzę pomyślnych wyników przy rekrutacji.
ka¶ka

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: ka¶ka »

A w domu juŻ na nic ochoty nie miałam :D
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: alces »

biologia

podstawowy - 78%
rozszerzony - 76%

chemia

podstawowa - 96%
roszerzony - 62%

zamierzam skladac na biologie, chyba nie jest zle z moimi wynikami
wlasnie ten

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: wlasnie ten »

ZałoŻe się o 1000$ Że Progi pkt. pojdą OSTRO w dół w tym roku, na kierunki Biologiczne
ka¶ka

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: ka¶ka »

Bo ja wiem. Na medycznych raczej spodziewam się Że progi punktowe pujdą jednak w górę
BURZUM

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: BURZUM »

Ja mam z chemii podst 84%, rozszerzenie 56%
Biologia podst. 90%, rozsz 78%
Z takim wynikiem moŻna powaŻnie myśleć o dostaniu się na biologię?

(P.S. Rzekomo klucz był komiczny. JeŻeli ktoś napisał, Że wątroba magazynuje glikogen, to miał 0, bo z klucza wynikało jasno, Że chodziło o NADMIAR glikogenu. co jest dla mnie totalnym idiotyzmem :D Bo niby co? Ta wątroba miałaby niedomiar gromadzić? No ale. nie narzekam na wynik z biologii.)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: Vinci »

nie ma egzaminów na studia to mamy bardzej szczegolowe kucze/
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: MiRACiDiUM »

Ja mam z chemii podst 84%, rozszerzenie 56%
Biologia podst. 90%, rozsz 78%
Z takim wynikiem można poważnie myśleć o dostaniu się na biologię?
Napewno dostałbyś się na biologię, przynajmniej na UŁ. Miałem podobne wyniki
bagatha

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: bagatha »

Ludzie ucza sie roznie, jedno tzw. ryja, inni raz przeczytaja i pamietaja, jeszcze inni musza nad czyms siedziec dwa razy dluzej.
Grunt to pogodzic sie ze swoja glowa i dostosowac sie do jej trybu pracy.

Przy maturze mozg sierozkreca, na I semestrze I roku studiow buntuje, potem rozciaga i ostatecznie pod koniec II roku chlonie jak gabka. moze nie zawsze wszystko ale zdecydowanie szybciej niz kiedys. Tak ja u siebie zauwazylam

no a wiadomo,ze najszybciej i najprzyjemniej zapamietuje sie cos, co sie rozumie
ka¶ka

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: ka¶ka »

a jak wiadomo najczęsciej jeśli coś się lubi to i rozumie (na odwrót teŻ działa) :D
jimmy3
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2006, o 11:57

Re: jak wam poszła matura z biologii?

Post autor: jimmy3 »

ja mam z bioli p: 74% i r: 82% i jest to dla mnie porażka, bo na próbnej było p: 82% i r: 92%. Co ciekawe, sprawdziłem sobie jak mnie oceniano i nie mam pojęcia jakim sposobem mogłem na kilka zadań źle odpowiedzieć (np. rysowanie wykresu [sic!]). Albo egzaminator nadgorliwy, albo oceniali interpunkcję. -)
Jeszczwe pisałem matmę p: 96% i r: 74%. Obawiam się, że na biotech na UJ to będzie za
mało. (punkty z p i r się sumuje). Wiecie, na jakią uczelnie jest łatwiej dostać się na biotech niż na biotech na UJ?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości