Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: rousseau »

z tego co wiem, to mają zamiennie języki - na kolokwiach uznają odpowiedzi zarówno po angielsku, po polsku jak i po łacinie czyli co komu pasuje
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Wendigo »

To w takim wypadku po co uczyć się w innych językach jak wystarczy polski? U nas w Katowicach za nazwę Polską można otrzymać maksymalnie połowę punktów.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Lucyfer »

Taa później będziemy mogli się czuć gorsi w dyskusji między innymi studentami jak zaczną operować łacią
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Wendigo »

A odbędą się u Was eliminacje do Scapula Aurea?

Myślicie, że ludzie ze starszych lat pamiętają jeszcze te śmieszne łacińskie nazwy? Są o wiele bardziej przydatne rzeczy do zapamiętania.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Lucyfer »

Nie mam pojęcia, żadnych ogłoszeń chyba nie ma
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: randomlogin »

[at]Wendigo, Akurat smieszne lacinskie nazwy sie pamieta. Ot, jak juz sie to zlapie, to potem ciezko zapomniec - w sensie zakladajac ze umiesz cos rozpoznac, to jest zwykle obojetne czy masz to nazwac po polsku czy po lacinie. Niektore rzeczy wrecz po lacinie prosciej.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Lektom »

Wendigo pisze:Na większości uczelni można stosować angielski zamiennie z łaciną. Ale o tym, że w Gdańsku wystarczy Polski nie słyszałem.
Lektom pisze:powiem wam, że może teraz macie fajnie bo mniej nauki, ale dużo tracicie.
Co tracą?
Tracą szansę poznania anatomicznego mianownictwa po angielsku/łacinie, bo jednak jak ktoś nie każe, to ciężko się samemu zmobilizować kiedy dookoła i tak nadmiar obowiązków.
Wiem, że za 5 czy 10 lat wiele nazw mi z głowy wyleci, ale na pewno będzie mi łatwiej sobie niektóre rzeczy odtworzyć i przypomnieć, niż tym, którzy zupełnie nie mieli z tym nic wspólnego.
A jednak nie oszukujmy się, angielski w tych czasach jest niezbędny, nawet jeśli chodzi o medycynę.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: latomerii »

Z tą łaciną to różnie jest, bo właściwie na kole nie wymagają, ale w mojej grupie asystentka nie przepada za tłumaczenem po polsku, więc albo się nauczysz łaciny,albo nie zrozumiesz.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: xavier »

to z kim ty masz anatomię?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: latomerii »

Szczerze mówiąc wolałabym nie rzucać nazwiskami Gdybyś z nią miał to byś wiedział o kogo chodzi .
Niech żyje chorda tympani
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: Wendigo »

Mianownictwo łacińskie nie jest straszne, po miesiącu idzie się tak oswoić, że w nazwy łacińskie stosuje się z taką samą swobodą jak nazwy polskie, przy czym zdarza się, że w niektórych przypadkach nawet łatwiej je zapamiętać.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: latomerii »

Wendigo pisze:Mianownictwo łacińskie nie jest straszne, po miesiącu idzie się tak oswoić, że w nazwy łacińskie stosuje się z taką samą swobodą jak nazwy polskie, przy czym zdarza się, że w niektórych przypadkach nawet łatwiej je zapamiętać.
Zgadzam się, że po łacinie łatwiej się uczyć, bo zapamiętujesz nazwę jako obce słowo, ja póki nie uczyłam się łaciny zawsze miałam problem czy będzie pośredni, pośrodkowy czy jeszcze coś innego
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: Jak wyglada studiowanie w nowym systemie??

Post autor: xavier »

Łacina ma kolejny plus, jest jednoznaczna i zazwyczaj wychodzi krócej niż polsku (choć chyba nie było jeszcze odważnego na pisanie po łacinie na kolokwium).

Czasami akurat na moich zajęciach jest śmiesznie, kiedy to asystent zna nazwę łacińską ale już polskiej nie pamięta, bo zawsze uczył po łacinie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości