Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Alice:-)
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2006, o 18:55

Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Alice:-) »

Witam wszystkich
Bardzo lubię biologię i wybieram się na studia o tym kierunku.
Zastanawiam sie jak wyglądają takie studia(zwłaszcza na Uniwersytecie Wrocławskim)
i jakie przedmioty tu obowiązują.
Proszę o odpowiedzi
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony 20 lip 2006, o 20:29 przez Alice:-), łącznie zmieniany 1 raz.
Jenny

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Jenny »

Na UWr są dwie biologie: biologia zwykła, i biologia z chemia (nauczycielska). Na pierwszym roku będziesz miała pewnie zoologię bezkręgowców, morfologię roślin, botanike systematyczną, paleontologie, chemię organiczną i fizyczną. Studia jak dla mnie są ok. Nie jest bardzo cięŻko,ale trzeba sie raczej systematycznie uczyć (chociaŻ z tym teŻ róŻnie bywa). Zwykle jest nacisk na 1 przedmiot. Interesujące są zajęcia terenowe, a profesorowie to zwykle pasjonaci, którzy potrafią zarazić miłościa do biologii ) Pozdrawiam i Życze powodzenia przyszłym studentom!
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Yoanna »

ja studiuje Biologie na UWr i będę teraz na 3 roku no i nie powiedziałabym że te studia są takie łatwe mi na pierwszym roku było ciężko, a jak zobaczyłam na planie chemię organiczną, podstawową, fizyczną, fizykę z elementami biofizyki, statystykę, morfologie roślin, paleontologię, geologie itp. to nogi mi się ugięły, ale jak widać dotrwałam do 3 roku . Powiem jeszcze tylko jedno- ze 1-wszy rok w porównaniu z 2-gim, to byłpikuś", i mówię to jak najbardziej poważnie-nie tylko dla mnie, bo dla wielu osób, a do tego te zażarte walki o specjalizacje, brrr! nie mówiąc o tym że brakowało czasu na własne życie, bo nieraz trzeba było zarywać noce i wlewać w siebie po 4 kawy, żeby nie zasnąć nad skryptami /,ale nie ma co się sugerować czyimiś wypowiedziami, trzeba to przeżyć na własnej skórzelt bo przecież każdy ma inne zdanie , tak więc życzę powodzenia, będzie dobrze


Ps. a co do kadry to , moim zdaniem, niewielu profesorów i ćwiczeniowców, potrafi zainteresować daną dziedziną takich prowadzących z pasją jest wielu, ale niewielu z nich potrafi tą pasję i wiedzę przekazać
Alice:-)
Posty: 4
Rejestracja: 8 maja 2006, o 18:55

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Alice:-) »

Yoanna pisze:a jak zobaczyłam na planie chemię organiczną, podstawową, fizyczną, fizykę z elementami biofizyki, statystykę, morfologie roślin, paleontologię, geologie itp. to nogi mi się ugięły,
Ja się na szczęście chemii nie boję
Yoanna pisze:a do tego te zażarte walki o specjalizacje, brrr!
To zabrzmiało dosyć groźnie .

Dzięki za odp. teraz już sobie wyobrażammniej więcej jak wyglądają studia we Wrocku
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: anika3334 »

Wprawdzie UWr to nie jest moja uczelnia, ale studiowanie biologii (zapewne) nigdzie nie nalezy do lekkich, łatwych i przyjemnych. Zgadzam się z Yoanną, to nie jestlekka jazda". Ogrom wiedzy biologicznej, chemicznej, matematycznej i fizycznej . z całym szaczunkiem, ale jeśli nie masz obawy przed chemią, bo dobrze sobie, z nią radzisz w liceum, to jeszcze życie Cię zaskoczy - liceum daje ten przedmiot w pigułce. A to co wymagają asystenci, to czasami przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli na 100% jestes pewna, że biologia to to co chcesz studiować, to polecam, ale jeśli masz jakaś alternatywę - wybierz coś innego. Biologia to kierunek dla pasjonatów i poczęści pozytywnych wariatów

Pozdrawiam
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Robin »

tu chyba jednak wiekszosc taka
tez nie studiuje we Wr ale genralnie uwzam ze biologia jestdo przejscia. z jednymi przedmiotami jest latwiej z innymi trudniej. jak wszedzie.
jesli to jest to co chcesz robic. to rob to
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: kasik »

ale po biologi to praktycznie żadne perspektywy na prace
tylko kurs pedagogiczny i do szkoły uczyć
tyko , żeby jeszcze tam przyjęli .
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Sil »

Najlepiej zastrzelić wszystkich biologów, żeby się nie męczyli. Dostłem się na biologię UWr. Chcesz mój adres?

[ Dodano: Nie Lip 30, 2006 19:39 ]
Wybacz, jeśli zabrzmiało agresywnie. Poprostu dziwnie się czuję czytając takie rzeczy. nie wydaje mi się, żeby biologia była aż takbez perspektyw".
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: tagitsu »

Sil pisze:nie wydaje mi się, żeby biologia była aż takbez perspektyw".
Ja Cię popieram Sil. Myślę, że jak ktoś jest dobry w tym co robi i naprawdę się tym interesuje (w tym przypadku biologią) to jakieś zajęcie znajdzie i to dające satysfakcję zawodową. A chyba właśnie o to chodzi żeby swoją pracę lubić.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Sil »

Dzięki za wsparcie
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Jak wyglądają studia o kierunku: BIOLOGIA ??

Post autor: Robin »

rowniez popieram.
tylko trzeba miec do tego naprawde serce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości