jak zostać asystentem z anatomii??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: justys123 »

czy ktoś wie może jak sie zostaje asystentem z anatomii w sensie żeby prowadzic zajecia ze studentami. z tego co wiem wykształcenie mogą miec różne (sa asystenci po studiach medycznych ale sa tez np po biologii na uniwerku).
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: Padre Morf »

To zależy od uczelni
W niektórych przeprowadza się konkurs na dane stanowisko. W innych wystarczy dogadać się z szefem zakładu.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: doktorka »

justys123 pisze:y ktoś wie może jak sie zostaje asystentem z anatomii
zalezy jakiej plci jest szef katedry trzeba byc ladnym albo przystojnym (dlatego wlasnie Morfeusz kiedys uczyl anatomii:D:D:D:D:D:)

a powaznie mowiac najczesciej asystentami sa ludzi po leku, stomie, biologii, ale zdarzaja sie tez po zdrowiu publicznym (ja mialam), no po czymkolwiek.ale to sa zazwyczaj protegowani jakis waznych ludzi", a tacy z konkursu to zazwyczaj lekarze i mgr biologii.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: Medycyna Lwów »

doktorka pisze:ale zdarzaja sie tez po zdrowiu publicznym (ja mialam)
serio? jak oni nawet anatomii nie mają jako osobnego przedmiotu.
U nas zdecydowanie 95% asyetntów to byli lekarze, było chyba ze 3 stomatologów, o biologach nie słyszałem.

Ja doradzam zapisanie się do koła anatomicznego np. na 2-3 roku i spróbowanie sił jako pomoc asystenta - można ludzi popytać, zrobić szpilki, coś wytłumaczyć, czyli poczuć jak to jest. Patrząc na młodszych asystentów u nas w zakładzie to większość z nich zaczynało prace w kole, a po 6 roku przeszli na etat asystenta.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:U nas zdecydowanie 95% asyetntów to byli lekarze, było chyba ze 3 stomatologów, o biologach nie słyszałem.
jest jeszcze pielęgniarka zdaje się - pani mgr U.

A pani dr M-P nie jest biologiem?
Kaamil pisze:Patrząc na młodszych asystentów u nas w zakładzie to większość z nich zaczynało prace w kole, a po 6 roku przeszli na etat asystenta.
to dobra metoda na dorobienie do pensji
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:serio? jak oni nawet anatomii nie mają jako osobnego przedmiotu.
nie takie rzeczy sie zdarzaly]]]] co ciekawe, ta osoba jest bardzo dobrym anatomem. opowiadala nam jak to sie stalo w sumie, prace miala troche zalatwiona", ale dostala warunek nauczenia sie na tip top anatomii i chyba zaprezentowania ow nauczenia sie przed szefostwem katedry. no i sie nauczyla] i robi doktorat chyba z anaty teraz, no w kazdym razie ja sobie bardzo chwale te osobe. biologow u nas bylo sporo, z 4. 1 stomatolog i reszta lekarzy, chociaz kto to moze wiedziec, nie zdziwilabym sie nawet socjologiem w tym gronie (ostatnio Morfeusz odkryl, ze moj asystent od RKO, ktory wydawal mi sie merytorycznie swietny, jest prosze Was.pedagogiem z wyksztalcenia])
Morfeusz pisze:
to dobra metoda na dorobienie do pensji
znam lepsze
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: justys123 »

dzieki za odpowiedzi, nie przypuszczalam ze tak to wygląda czsami zapominam ze wszedzie trzeba miec uklady
A tak co do wyksztalcenia asystentow- u nas jeden z nich skonczyl podobno Akademie Morska (oceanografia?) mam nadzieje ze to tylko plotki
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: doktorka »

tak co do wyksztalcenia asystentow- u nas jeden z nich skonczyl podobno Akademie Morska (oceanografia?) mam nadzieje ze to tylko plotki
moze jest lekarzem wojskowym sluzacym w marynarce po prostu]
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: justys123 »

Chciałabym w to wierzyć. ale chyba tak nie jest. podobno wygrał jakiś konkurs z anaty i tak zaczęła się jego przygoda na uczelni medycznej.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: Korczaszko »

lepszy dobry asystent po oceanografii, który jest zafascynowany anatomią i wie o czym gada, niż lekarz dla którego priorytetem jest praca w szpitalu/przychodni czy gdzieś i anatomię to już ma gdzieś ] (ja tak mam:P mój asystent jest ponoć b.dobrym lekarzem, ale anatomem kiepskim -.-)
justys123
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2008, o 19:07

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: justys123 »

Korczaszko pisze:lepszy dobry asystent po oceanografii, który jest zafascynowany anatomią i wie o czym gada,
to fakt, wie on bardzo dużo, aż za dużo bo uwielbia pytac o rzeczy które występują u 0,5% populacji inna sprawa ze nie potrafi tej wiedzy przekazac, tzn potrzebowałby min 6- godzinnych cwiczen zeby omowic wszystko co obowiazuje na dane cwiczenie.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: jankes_medyk »

doktorka pisze:
justys123 pisze:y ktoś wie może jak sie zostaje asystentem z anatomii
zalezy jakiej plci jest szef katedry
oooo tak szczegolnie na UMP - aparycja naszej pani profesor doprowadzila do tego,ze o ile w ubieglym roku mielismy 6wakatow w katedrze anatomii, o tyle w tym juz 8

a asystentow mamy kazdej masci - jak pisala doktorka - sa biolodzy (teraz chyba z 5) i ludzie po zdrowiu (wiadomo o kim mowa) i paru stomatologow
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: jak zostać asystentem z anatomii??

Post autor: luiza »

Na umb sa chyba sami lekarze zreszta obczajcie sobie strone z pracownikami naszego zakladu anatomii.

I jeszcze od razu mówię ze nie ma tu samych asystentów tylko kilka innych pracowników np technicznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości