Jaka drukarka na studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: persil1991 »

Trzyszcz pisze:HP p1102
Też ostatnio szukałem drukarki dla siebie, bo atramentowy Lexmark już się do niczego nie nadawał i waham się między używanym HP coś z tej serii (10XX, 11XX) a nowym Samsungiem SL-M2022 lub Brotherem (też mają tanie).
Za pierwszymi przemawia fakt, że są chyba nie do zajechania - widuje je w wielu przychodniach, gdzie każdą receptę/zalecenia drukują. A drugie są jednak nowe.

I pytanie - czy do takiej drukarki da rade wstawić zamiennik tonera/uzupełnić go? Naczytałem się o jakichś czipach z pamięcią ilości wydrukowanych stron na tonerze.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: randomlogin »

To Polska, musi sie dac. Jak jest chip, to kupujesz zmodyfikowana jego wersje w pewnym serwisie aukcyjnym na A i problem z glowy. To jesli chcesz sam uzupelniac, zamienniki maja je wbudowane generalnie. Tracisz zwykle tylko tyle, ze nie masz pokazywanego stanu tonera i to ze sie konczy widzisz po tym, ze drukuje jakby nie bardzo.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: pawelsl »

Zdecydowanie do notatek lepsze lasery od atramentówek. Tańsze w eksploatacji, bardziej niezawodne.

Ja obecnie korzystam z OKI B410. Jak patrzę dziś po ofertach to są drogie, ale zdarzają się promocje. Ja swój egzemplarz kupiłem za 350 złotych. Toner jest wystarczający na ohoho i jeszcze trochę.

Ale ogólnie słabo się znam na drukarkach.

Poprzednia jaką miałem to HP LaserJet 2100. Do dziś czasem włączam. Pracuje od 15 lat i nie chce się zepsuć. Niestety dzisiaj już takich nie robią.

Tak czy siak naprawdę polecam lasery. Jak są dobre to pracują latami.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: lith »

[at]
Nie bawię się w żadne dosypywanie. Kupuje tonery 1500 stron za 50 zł. Toner jest razem z bębnem, więc odpada problem jego zajechania jak w niektórych modelach laserów. Kwestia tylko ile wytrzymają inne podzespoły. Ja nie drukuję dużo, ale w rodzinnej przychodni jest kilka samsungów właśnie takich małych i póki co dają radę. Jak się kiedyś któraś posypie to się ją wywali i kupi nową. Nic gorszego niż non stop sypiąca się drukarka łatana przez fachofców za grube hajsy, którą szkoda wywalić.
[at]
Prawda, że hpki są nie do zajechania. Dlatego po co ktoś miałby sprzedawać taką dobrze działającą drukarkę? ) Z używanymi drukarkami trochę tak jak z używanymi autkami - panie, igła, niemiec do granicy gonił jak sprzedał. A spotkałem w życiu póki co 2 zajechane właśnie przychodniane egemplarze HP. Żywot kończyły właśnie tak, że misiek, który je serwisował odkupował je za grosze. ciekawe co się z nimi działo potem )
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: persil1991 »

[at], chyba masz rację. Zwłaszcza, że za 150-160 zł na allegro można dostać nówkę:
Samsung SL-M2022
Xerox Phaser 3010
Ricoh Aficio SP 201N
więc coś z tego wybiorę
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: randomlogin »

Tylko patrz jeszcze ba koszty eksploatacji. Lith pisze o 50zl za toner 1500stron - brzmi niezle niby, ale do mojej kosztuje 30zl za 7200 najtaniej, ja ze wzgledow pozaekonomicznych juz teraz kupuje troche drozsze.
Ot, no co kto lubi i tyle, tylko warto rozwazyc calosc kosztow.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: lith »

No to już zależy ile kto drukuje i czy opłaca mu się ryzykować używkę. Może być spoko i rzeczywiście sie będzie płacić kilka razy mniej za toner, a może sie okazać, że trzeba będzie naprawiać ją co 2 miesiące, bo drukarka jest trupem. Widziałem HPka,który miał 2 miliony stron i pracował bez większych problemów, a widziałem trupymające tylko po 80 tys na liczniku. Rosyjska ruletka. Te na sprzedaż, które ja oglądałem miały właśnie po 60-800 tys stron przebiegu. Przy czym sprzedawcy sie zdarzało pomylić o 1 zero
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: randomlogin »

Ale drukarka jest za 150. Dwa tonery za 30zl to 14.400 stron. Przy twoich potrzeba 10 za 50zl zeby zrobic 15.000. Czyli 60zl vs 500zl. Zwraca sie z nawiazka koszt drukarki juz w te dwa miesiace, chocby po takim czasie sie rozsypala i musialbym ja wymienic. A nie musialem. Choc to faktycznie kwestia tego ile sie drukuje, mi zuzycie sie waha wlasnie od miesiaca do dwoch na toner.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: lith »

ja z bratem zużywamy ~1-2 moje tonery rocznie Rzeczywiście przy 7k miesięcznie bym nie polecał najtańszych modeli.
sbab
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2014, o 20:15

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: sbab »

A co sądzicie o Brotherze HL-2240D? Też szukam czegoś taniego na studia, głównie wydruk notatek, wykładów itp. więc nastawiam się na laser i mono i tanie zamienniki
dominika11111
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2014, o 20:04

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: dominika11111 »

Ja kupiłam jedną z tańszych hp desjekt 1000 i mi całkowicie wystarcza
cudi
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2016, o 22:32

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: cudi »

Również mam u siebie Hp często kupuje do niej zamienniki
werkawiki
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 17:14

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: werkawiki »

Jak do czarno białych wydruków to tylko laserowa. Ze swojej strony proponuje coś z urządzeń Brothera, mega tanie tonery i zamienniki, u mnie z powodzeniem działa taka od 6 lat
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości