Jaka drukarka na studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Jaka drukarka na studia?

Post autor: asdfgasdg »

Hej.
Jestem zupełnie zielona w takich sprawach komputerowych *.*
Dużo drukuję, wykłady, skrypty, instrukcje do ćwiczeń, ect tak z 30 stron tygodniowo Wydruki czarno-białe.
Jaka drukarka była by dla mnie najlepsza? Laserowa czy na tusz? Jakie firmy polecacie?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: annusza »

Niedawno miałam ten sam dylemat i skłaniałam się ku laserowej (powszechna opinia, ze jest tanio), ale po przeczytaniu artykułu, postawiłam jednak na atramentową . Zaznaczam jednak, że kompletnie się na tym nie znam, a w dużej mierze zdecydował fakt, że czasem drukuję w kolorze, a w tym wypadku laser jest kompletnie nie opłacalny.
Z firm mogę polecić Epsona i HP, bo takowe drukarki posiadam, ale proponuję zasugerować się ceną tuszy/tonerów konkretnego modelu.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: randomlogin »

Jesli ktos drukuje w kolorze to zgoda. Ale do czarno~bialego druku nic nie przebije fajnej biurowej drukarki laserowej.

Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: Gruba Sakura »

Korzystam z drukarki laserowej Kyocera FS-1030D KX. Jest duża, wygląda trochę jak małej wielkości zamrażarka, ale drukowanie bajka. Drukuje do 10 000 arkuszy na jednym zbiorniku proszku, bardzo szybko, ma funkcję automatycznego drukowania dwustronnego.
Trzeba tylko do niej zainstalować sterowniki no i szukać na Allegro, bo trochę starszawa jest. Nie drukuje w kolorze.
Bardzo ją sobie chwalę
Pattka
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 15:41

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: Pattka »

Ja akurat używam drukarki laserowej samsung ML-1860. Tonery nie są zbyt tanie, ale drukarka drukuje do 1500 stron i jest bardzo wygodna. Każda laserowa to lepsze rozwiązanie niż na tusz, bo na studiach tusz długo nie przetrwa:) Pozdrawiam.
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: kubut »

Mam starego biurowego HP laserowego. Kupilam uzywana w 2012 ,drukuję miliony stron i nadal mam 23 tonera. Nie sadze bym wrocila do atramentowej, kolor mi niepotrzebny
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: randomlogin »

Gruba Sakura, wierzyc mi sie nie chce, bo korzystam z tego samego i jak polecam, to ludzie kreca nosem ze firmy nie znaja, albo ze jak to tak uzywana kupic (co z tego ze za poltora stowki). Jedyna uwaga to to, ze w zyciu nie zobaczylem na tej drukarce 10k stron/toner. Owszem, nominalnie maja 7200, ale to jest przy 5% zaczernieniu, a normalna strona tekstu to zaczernienie rzedu 10-15% (przy czym uwaga - wszyscy producenci tak podaja, taki jest standard ze podaje sie dla 5%, wiec porownanie z innymi drukarkami jak najbardziej jest - jak tu pisza 7200 a gdzies 2400, to nie bedzie to ani 7200 ani 2400, ale w jednej bedzie 3x wiecej niz w drugiej). Tonerek zamiennik ~50zl, mozna taniej ale ja po prostu biore od firmy ze swojego miasta to na przesylce oszczedzam i tak, mozna jeszcze taniej jak sie samemu napelnia.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: pistolet007 »

może kolega po prostu drukował ciągle zdjęcia białych ścian.
Gruba Sakura
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 01:47

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: Gruba Sakura »

randomlogin, takie dane znalazłam w informacji o tonerze do tejże drukarki, nie wyssałam ich więc z palca
Te dane są orientacyjne, więc na pewno w realu będzie inaczej. Jeśli lepiej się na tym znasz, to dobrze, że sprostowałeś, bo ja podaję tylko to co wyczytałam

pistolet007, owszem, oprawiam w ramki i ozdabiam pokój. Znajomi bardzo chwalą moje dekoracje w stylu modern
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: lith »

Ja tam uwielbiam laserowe samsungi, bo są małe, tanie i laserowe. Oczywiście wychodzi to drożej niż jakieś biurowe kombajny, ale na taki szkoda by mi było miejsca, a jak mam coś dużego do wydrukowania/ kserowania to i tak wolę punkt ksero, gdzie za mnie przełożą każdą kartkę i jeszcze ładnie zbindują Zdarza się drukować mi po kilkadziesiąt stron, ale tez zdarza się przed kilka tygodni nie wydrukować nic, więc w atramencie bym zwyczajnie zabił głowice i jakbym rzeczywiście coś potrzebował ważnego wydrukować, to by się okazało, ze dupa - nie drukuje, albo wychodzą jakieś finezyjne mazy.
Kiesz
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:45

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: Kiesz »

lith a ile za toner? Co z tego że jest tania za 200 zł jak wydrukujesz 1200 stron i musisz bujnąć 150 zł za toner. Chyba, że lecisz na zamiennikach, ale to też do czasu.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: Trzyszcz »

Czemu do czasu na zamiennikach? Ja korzystam z HP p1102 i sobie chwalę. Zamienniki to 30-50zł.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Jaka drukarka na studia?

Post autor: goodman »

Ja mam drukarke (a wlasciwie urzadzenie 3w1) brothera dcp-j315w i nie mam zamiaru sie przesiadać na zaden laser poki co. Najwazniejsze dla mnie, ze jest bezproblemowa, drukuje przez wifi, nie trzeba uzerac sie z kablem, mozna drukowac z tableta, smartfona etc, jest dosc szybka, a druk kolorowy mi sie przydaje. Działa dobrze, ma juzgt20 wydrukowanych ryz papieru przebiegu. Za pojemnik 20-30ml tuszu płace 6-7zł i starcza to na długo, chyba 2-3x czesciej kupuje nowa ryze papieru niz tusz. Na tych zamiennikach sie drukuje tak samo dobrze jak na oryginale, nic nie plami,z niczym sie nie trzeba babrać (jak przy niektórych drukarkach z napełnianiem kartridzy), drukarka moze stac pare miesiecy wyłaczona i nic nie zasycha. No chyba jedyny jej minus jak dla mnie, to to ze nie drukuje dwustronnie xd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości