Jaka praca po biologii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
patryśka95
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2014, o 21:21

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: patryśka95 »

no ale dlaczego? wiesz, kierowałam się tym ze po dietetyce ciężko znaleźć pracę, trzeba sobie ja samemu stworzyć czyli coś otworzyć. A bo biologii jest chyba więcej możliwości. Nie wykluczam jakiegoś dokształcania pp
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: kokardka »

Myślę, że jednak po dietetyce łatwiej znaleźć pracę niż po biologii. Natomiast po fizjoterapii mam paru znajomych i dobrze sobie radzą, jakoś nie narzekają. Ale wiadomo - to tylko moje zdanie, nie mam ku temu dużych podstaw bo nie interesowałam się tymi kierunkami i nie wiem jak dokładnie wygląda rynek pracy.
patryśka95
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2014, o 21:21

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: patryśka95 »

No a ja dla odmiany znam 3 dietetyków- bezrobotni. Tzn nie pracują w zawodzie. A praca fizjoterapeuty mi się nie podoba. Mam nadzieje, że jakoś mi się powiedzie Dzięki, że odpowiedziałaś
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: kokardka »

patryśka95, jeżeli to jest to, co chciałabyś robić to życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
pantumnuss
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2013, o 08:49

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: pantumnuss »

Pracy jest i to sporo. Nie wiem jak wygląda dokładnie i dogłębnie sytuacja w kraju ponieważ sam studiuje w Niemczech. Na początku było naprawdę bardzo ciężko z językiem i samym pojeciem systemu. Jestem na drugim roku i po dobrze zaliczonej botanice jestem tutorem i pomagam kotom wraz z doktorką która prowadzi ćwiczenia. Oczywiście robię to odpłatne. Około 80 procent z moich znajomych ktorzy skonczyli biologię pracę dostało. Fakt jest faktem ze byłi to w większości osoby przebojowe i z dobrymi ocenami. Myślę, że osoby które lubią to co robią i czują się w tym dobrze to z odrobiną determinacji i umiejętnością sprzedania siebie na pewno jakaś praca się zacznie. Ja obecnie będę szedł w kierunku botaniki eksperymentalnej gdzie pole do manewru jest ogromny (GMO, odkrywanie różnych odmian chmieli itp itd) Ja nie jestem osobą która usiedzi w jednym miejscu więc nie będzie to wyzwaniem wyjechać gdzieś dalej. Pozdro dla biologów!

patryśka95
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2014, o 21:21

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: patryśka95 »

Dobrze przeczytać) Czy może jest tutaj ktoś z 1 roku Biologii na UŚ?)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości