Jaka praca po biologii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
margaretka91
Posty: 183
Rejestracja: 18 cze 2010, o 12:31

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: margaretka91 »

Ale po biologii myślicie tylko kariera nauczycielska?
Można np załapać się gdzieś do pracy w laboratorium?
Albo jako przedstawiciel medyczny?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: yeast »

W laboratoriach tez sie da, ale zwykle dobrze przed tym doktorat.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Sephora »

jako przedstawiciel medyczny to bez problemu, jest dużo ofert. Reszta-ciężko dostac pracę, również w szkole, czasami się trafi etat, ale nie ukrywajmy że trzeba miec szczęście lub/i znajomości. Generalnie z pracą ciężko.
mkalepak
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2010, o 07:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: mkalepak »

Odświeżam temat ale nie wytrzymałem. Specjalnie zarejestrowałem się zeby napisać w tym temacie bo za dużo bzdur tu ludzie wypisują. Do rzeczy.

Przecież to oczywiste, że to są studia dla pasjonatów. Chyba każde studia są dla pasjonatów! jak ktoś pasji nie ma to idzie do KFC albo MPO i już a nie bawi się w studiowanie. Nie rozumiem jak można pójść na studia myśląc tylko o tym jaka będzie po nich praca? Przecież praca musi sprawiać przyjemność, przynajmniej ja tak to rozumiem! A co do pracy po biologii, jak czytam, że nie ma po tym kierunku pracy to mnie cholera bierze. Przecież mnogość miejsc w których absolwencie tego kierunku mogą się realizować jest prawie nieograniczona. Skończyłem biologię 4 lata temu i ze mną z grupy też parę osób skończyło i nie znam takich co narzekają, a zarobki? Jak dla mnie wystarczające. Mogę podać kilka przykładów moich najbliższych znajomych. Z oczywistych względów szczegółów nie będę podawał, ale chcę żeby powstał jasny obraz.
Piotrek - redakcja gazety popularno naukowej - 4500 zl.
Adam - firma zakładająca ogrody i zajmująca się szeroko pojętą zielenią. (zresztą razem ze mną) - ok.9 - 10 tys.
Kasia - instytut naukowy PAN - ok. 4000zl
Dominika - Uniwersytet w Sztokholmie ok. 10 000zl
To z moich najblizszych znajomych , reszty nigdy o zarobki nie pytałem. Ludzie przecież po biologii można pracować w instytutach badawczych, koncernach jak Danone czy Nestle, w szkole, na uczelni, w tv popularninaukowych , gazetach przeróżnych, szpitalach, laboratoriach, czy robić masę innych rzeczy związanych konkretnie z naszą pasją!

Zamiast myśleć o robocie, skupcie się na nauce i realizowaniu swoich konkretnych pasji!

Pozdrawiam,
Marek
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Sephora »

Marek a gdzie kończyłeś biologię?
mkalepak
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2010, o 07:36

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: mkalepak »

UW
Awatar użytkownika
zyta
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2010, o 11:13

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: zyta »

a mam pytanie do osób które pracują w swoim zawodzie i są w miarę świeżo po studiach. Jak to jest w kwestii ocen tzn liczy się średnia uzyskanych na studiach czy jest to mało istotne? tzn czy dobra średnia może pomóc w znalezieniu pracy?
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: pyati »

Nie wydaję mi się, żeby to pomogało. Oczywiście trzeba mieć wiedzę, to pomaga, ale z ocen nikt Ciebie rozliczał nie będzie, chyba, że sama pokażesz, chociaż nie wiem w jaki sposób bo indeksów nie ma, chyba, że pokażesz na USOS-ie
Konradb86
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2010, o 19:58

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Konradb86 »

Podoba mi się wypowiedź Marka i podpisuje się pod nią w 100 %.
Pasja, tego musicie szukać, zgłębiając ją zmartwienia związane z pracą same się rozwiążą.
Zanim jednak podejmiecie pracę w ukochanym przez was temacie, powinniście zadać sobie jedno ważne pytanie „czy jestem w stanie na własną rękę rozwijać się w tym kierunku”, „czy szukać pracy na zatrudnieniu”?
Osobiście po studiach biologicznych, wybrałem ta pierwsza opcje z niewielkimi modyfikacjami praca na własną rękę, ale połączona ze współpracą ludzi myślących podobnie jak ja. Wolałem poświęcać czas pracując na własnych sukces, niż poświęcać go budując sukces innych (pracodawcy ).
Powodzenia wszystkim, w razie jakiś pytań piszcie na gg.
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Matro »

Kierunki takie jak ten powinny być pozamykane na kilka lat, lub przynajmniej nabór drastycznie zmniejszony. Są one szkodliwe społecznie, bo produkują rzesze bezrobotnych za pieniądze podatników.

Lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwo. Amen.
Mariusz-H
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2010, o 16:43

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Mariusz-H »

Liczy się indywidualne podejście. Jeśli jesteście dobrzy to są duże szanse na karierę. Niestety trzeba przebrnąć przez polskie realia, czyli słabo zaopatrywane laboratoria, brak pieniędzy itd. Kiedy szedłem na biologię spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Większość studentów to półinteligenci, którzy nie wiedzą po co tam w ogóle są. Prowadzący coraz częściej spoglądają na prywatne szkoły typu Vademecum", czy tam coś innego, bo tam płacą więcej niż na uczelniach wyższych. Spodziewałem się kuźni wiedzy, a zastałem ogromny bałagan.
Myślę, że gdyby lepiej o nas dbano to Polska miałaby najlepszych biologów na świecie
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: pyati »

A ja jestem zadowolona ze studiów. Zajęcia w laboratoriach, lub na mikroskopach. Uczyć się trzeba bo są wejściówki na każdych zajęciach( botanika, chemia analityczna), które trzeba mieć zaliczone żeby dopuścili do egzaminu. Na biofizyce robimy doświadczenia, z których później piszemy raporty. Jak ktoś skończy tą biologię to wiedzę będzie miał na pewno, a z pracą to wiadomo Zależy kto ma ile szczęścia. Pewnie część ambitniejsza zostanie na doktoracie lub się załapie do jakiejś pracy w laboratorium a reszta będzie bezrobotna lub będzie pracować w biedronce i pisać na forum, że powinni zamknąć kierunek. Tak to już jest, trzeba o siebie dbać, nikt na tacy nie poda, takie czasu, że ogółem jest mało pracy.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Jaka praca po biologii????

Post autor: Sephora »

myślę że jest sporo kierunków zwłaszcza humanistycznych ,których by można było ograniczać miejsca,ale nie przesadzajmy że z biologią jest tak źle. Co mają powiedzieć absolwenci archeologii czy politotolgii.U nas kończyło tylko niecałe 50 osób, ja myślę że to nie jest dużo, a najwiecej do powiedzednia ma osoba która biologii nigdy nie studiowała i nie będzie studiować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości