Jaki biolchem?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
KlaudiaKoz
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 15:13

Jaki biolchem?

Post autor: KlaudiaKoz »

Cześć! Mam wielki dylemat, jeśli chodzi o wybór profilu w LO. Już po czasie rekrutacji, ale na początku roku i w sumie teraz też jeszcze mogę wszystko zmienić i dlatego proszę Was o pomoc. Chcę iść na medycynę, a szkolę ma biol-chem bez matemtyki i boję się, że się nie dostanę. W szkole jest jeszcze mat-chem, w drugiej klasie opcjonalnie dochodzi fizyką lub biologią (jednak wydaję mi się, że tu pójdzie po większość, czyli jeśli większość na biologię to będą mieć rozszerzoną biologię i odwrotnie). Niestety jeśli pójdę na biol-chem to będę mieć inny język niż na mat-chemie, więc pewnie nie będę mogła się w drugiej klasie przepisać. Co mi radzicie? Bardzo proszę o pomoc!
migelo
Posty: 53
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:59

Re: Jaki biolchem?

Post autor: migelo »

ja bym polecił biol-chem bez matmy. jeśli czujesz się w matmie naprawdę pewnie to możesz pomyśleć nad matmą, ale generalnie wynik 60% z matmy rozszerzonej na maturze cię nie urządza na medycynę, a na więcej trzeba ciężko zapracować i chyba lepiej skupić się na dwóch przedmiotach, tak z moich przemyśleń po biol-chem-macie
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Jaki biolchem?

Post autor: Ernestoo »

Odpowiedz mi na dwa pytania, a powiem ci na jaki biol-chem masz iść.

1. Medycyna w których miastach cię interesuje?
2. Gdzie mieszkasz (najbliżej jakiego miasta z medycyną mieszkasz)?

I tyle. Bo jeśli chcesz iść do Poznania, to bez sensu katować się matmą (co może nawet by się odbiło na słabszych wynikach z biol/chem). Z drugiej strony, ja np. koniecznie muszę iść do Krakowa (i nie chodzi o żadne prestiże, po prostu mam osobiste przyczyny), mam już 100% zarówno z biol i chem, ale matmy rozszerzonej nie zdaję i wcale nie jest takie pewne, że do Krakowa się dostanę. Także różnie jest, naprawdę, to wszystko zależy od miasta.
KlaudiaKoz
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 15:13

Re: Jaki biolchem?

Post autor: KlaudiaKoz »

Mieszkam w okolicach Radomia, więc najbliżej mam do Warszawy lub Lublina. Wiem, że w stolicy potrzebna jest rozszerzona matematyka, a w Lublinie nie. Wszyscy mówią, że bardzo trudno zdawać trzy przedmioty na rozszerzeniu i zastanawiam się właśnie, czy nie zawracać sobie głowy tą matma i skupić się tylko na chemii i biologii. Miasto, w którym bede studiować nie jest najważniejsze. Nie musi mieć wielkiego prestiżu, ale też nie chciałabym, żeby to była jedna z najgorszych uczelnie. Pewnie mnie rozumiecie i wiecie, o co mi chodzi

Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Jaki biolchem?

Post autor: ewok »

Uważaj, bo od następnej rekrutacji w Lublinie też chcą matematykę R. #potwierdzoneinfo sprawdź stronę uczelni
rysa

Re: Jaki biolchem?

Post autor: rysa »

Warto poćwiczyc przed egzaminem gimn. Ja juz od dłuższego czasu korzystam z różnych arkuszy ale chyba najlepsze są z wsipu. Mam tez repetytoria, część kupiłem a część dostałem. I tak ok 30 min dziennie sobie ćwiczę :) Był u nas w szk ostatnio przedstawiciel z wydawnictwa wsip i dostaliśmy kody z 50% rabatem. Wystarczy w ich sklepie wpisac R980041 i jest super tanio.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość