jaki jest jack russell terrier ??

edziak
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, o 15:12

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: edziak »

Mój pies też na wszystkie skacze i gryzie za uszy i np. u Yorków za bródki,ale jego kolega musi to wytrzymać. Jak mój sie bawi z starszymi psami to one go ustawiają po swojemu warczą na niego i wgl, ale to dobrze bo on sie na tym uczy. Jak jakiś pies duży go gryzie ( po przyjacielsku) to trzeba zareagować ale jeśli jakiś z którym da sobie rade to nie,bo on sie tak bawi i to dobrze, byle sobie nie zrobiły krzywdy.
Jeśli chodzi o kolegę to jest piesek -szczeniak obok w bloku myślałam że się zaprzyjaźnią ale jego zabawa polega na tym że rzuca się na tego psa i warczy-czy te psy tak właśnie się bawią?
Chodzi o to żeby jego kolegą nie był szczeniak tylko jakiś większy pies,na którego nie będzie warczał,bo może wasz pies poczuł dominację nad tamtym szczeniakiem. Najlepiej iść z nimi gdzieś na pole i zobaczyc czy będą sie bawić.

Czasem ze złości,albo bezradności mam ochotę otworzyć puszkę z suchą karmą-na którą często szczeka i dać mu ile tylko zechce,może zwymiotuje i zmądrzeje,ale przecież pęknie
[/quote]
Musicie schować tak,żeby nie widział. Dawajcie jeść 3-4 razy dziennie. I musicie wiedzieć,że on będzie tyle jadł do ok. 8 miesiecy, bo szczeniaki tak mają - mój też (ma 4miesiące). Też był taki nie grzeczny ale pies sie sam nie wychowa. Trzeba go chwalić jak zrobi dobrze i zganić jak źle.
Wiem że pies to nie zabawka i ona o tym wie ma 10 lat, ale czytałam że te psy uwielbiają zabawę.
To prawda,ale trzeba z nim dużo przebywać na początku. Ale bez przesady. Np jak pani jest w kuchni to córka może sie nim zająć. Podrapać po brzuszku. Najlepiej do zabawy kupiś mu taki sznurek i się z nim siłować .
edziak
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2010, o 15:12

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: edziak »

jeszcze to że jeść chce ciągle nie można go niczego nauczyć bo jak mam chrupka w ręku to już koniec

Nie dawać mu chrupka puki nie zrobi tego co mu sie karze. Np ja mojego siad uczyłam,ze naciskałam u na zad mówiłam siad i dostawał chrupka. I w 2 dni sie nauczył. I nauczył sie,np na dworze NIE WOLNO jak jakieś śmieci zbierał.
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

Dzięki za podpowiedzi . Wiele dla mnie znaczą. Najgorszy jest ten jego apetyt. Nie wyjdzie z kuchni bawić się z corką bo ciągle przybiega do kuchni i jak jemy to jest niespokojny,taki pobudzony. Nawet jak już dostanie jeść. Ja na niego mówię ODKURZACZ . Mam nadzieję że z tego wyrośnie-ale jak wytrzymać 6 miesięcy .
Dzięki i pozdrawiam cieplutko.
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

Frodencja,
JRT już taki jest ,jak mu się pozwoli to wejdzie na głowe.
Podstawa to nie dawać mu jeść kiedy on chce tylko miskę napełniać 3 razy dziennie.
Rano w porze obiadu i tak godzine przed wieczornym spacerem to ważne bo inaczej obudzi Cię w środku nocy bo siku-)).
Sam przeżyłem pobudki o 3 nad ranem bo siku i wiem jak to wkurza .
Dalej co do zabaw to mój Jack też nie lubi dzieci ,które próbują go tulić i głaskać .One potrzebują zabawy na zasadzie rzuć piłkę to ja przyniosę ,może też być patyk ,albo ulubiona w danym momecie zabawka.Wtedy córka będzie miałą najwierniejszego przyjaciela tylko nie za tydzień czy dwa ,ale mniej więcej za 3 /4 miesiące.
Bardzo lubią też szarpać się z właścicielem np. Ty jeden koniec sznurka on drugi.
Wymaga to dużo czasu poświęconego ,ale warto.
Mój piesek jak był mały też nie bardzo lubił chodzić po dworze ,a do tej pory panicznie boi się wody do tego stopnia ,że jak pada to on chodzi tylko po miejscach gdzie nie ma kałuży -)
Teraz spacer jest dla niego bardzo ważnym rytuałem.
Nie wiem czym go karmisz ,ale dawka dzienna suchej karmy dla tej rasy to bodaj 128 gram dziennie.
Najlepiej jak piesek będzie dostawał jeść kiedy wy jecie wtedy będzie zajęty swoją miską,a jak chcesz go nauczyć zjadać jak dostanie to musisz troche brutalnie podać miskę dać mu kilka minut i jak nie zje to zabierasz.
WAŻNE !
Pamiętaj nie bij go jak coś zbroji.Najlepsza metoda to złapać za sierść na wysokości karku i szarpnąć go z wyczuciem (tak suka karzę szczenie za niesubordynację).Bicie tylko go zniechęci i może zacząć być apatyczny.

Napewno jest coś czym lubi się bawić i temu musisz poświęcić jak najwięcej czasu i wtedy próbuj szkolenia ze smakołykiem.

Daj zanć czy jeszcze coś mogę pomóc ?

Pozdrawiam
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

Jeszcze troche,
Zabawa z nim to nawet 2 godziny dziennie,najlepiej jak osoba o najmocniejszym charakterze będzie tzw samcem ALFA.
Tylko jedna osoba może wypracować sobie tą pozycję i warto aby to wałsnie ona bawiła się z nim teraz jak najwięcej i stanowczo acz nie krzycząc reagowała na wszystkie błędy / złe zachowania psa.
JRT będzie często próbował wymusić na was swoje zachcianki wtedy stanowczo mówimy NIE i dajemy do zrozumienia ,że ma iść do siebie
Mój Jack (ma już prawie 2 latka) nie ruszy wędliny ,mięsa nawet jak będzie miał pod nosem do pókj nie powiem ,że może.
Zajęlo to trochę czasu ,ale warto było.
Ciągle jednak są z nim jakieś problemy bo to silny charakterek

Sikanie czy kupa na dworze najchętnie w wieku szczenięcym to miejsca ,w których czuje swoje zapachy lub inne siuśki
Córka niech powświęca mu dużo czasu ,ale nie pobłaża i będzie dobrze.
Mój JRT ma przyjaciółkę ,która ma teraz 19 miesięcy .Jest to córka znajomych i świetnie się dogadują

Cierpliwie pracujcie nad nim tylko stanowczo ,a napewno przyniesie to pozytywne efekty.
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

Dzięki. Wszystkie informacje są dla mnie ważne.
Jeśli chodzi o jedzenie to nie mogę mu zabrać miski z jedzeniem bo jeśli dam mu suchą karmę i tylko się wyprostuję to karmy już nie ma. Daję mu zawsze jeść gdy my skończymy z nadzieją że jeśli np. będe miała gości to da spokój bo przyzwyczai się do tego że dostaje później. Wiem że jest mądry bo np. nauczyłam go że wolno mu tylko wziąść jedzenie z lewej ręki, a gdy Marta go woła a on jak zwykle pilnuje mnie w kuchni i każe mu do niej iść to idzie do niej co prawda na jedną chwile,ale wie o co chodzi. Masz recje lubi szarpane zabawy .
Mój pies tz. córki lubi być na ręku kładzie swój łepek na ramieniu i tak delikatnie sapie jakby się skarżył-ale to chwile nie za długo:).
Pozdrawiam.
I napewno coś jeszcze napiszę.
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

Sugeruje kupić mu piłkę z tworzywa do ,której moża nałożyć suchej karmy ,ale wyleci tylko wtedy gdy on specyficznie ułoży piłeczkę .Trochę denerwujące jeśli ma siędużo parkietu bo strasznie to słychać ,ale zajmuje psa na długie godziny
Spróbuj jeszcze zakazu wchodzenia do kuchni na zasadzie robię coś to czekaj grzecznie w drzwiach ,stanowczo powiedziane zostań napewno przyniesie efekty tylko w zamian musi być nagroda na początek smakołyk i radosnym głosem dobry piesek i pogłaskanie po głowie.W dalszych krokach ogranicz smakołyk pozostaw dobry piesek i podłaskanie.
Pamiętaj też ,że psy mają psychikę 2 letniego dziecka i trzeba z dużą rozwagą je wychowywać.
Najlepiej żeby Twoja córka dużo czasu spędzał z nim kiedy się zmęczy i potrzebuje przytulić się i być pogłaskanym.
Nie wiem czy wasz piesek ma swoje miejsce ,ale dobrze jest jeśli takie mu stworzyć gdzie będzie mógł zawsze sobie odpocząć ,ale żeby czuł tam zapach rodziny (tj jakiś stary kocyk ,albo podusia).
Psy uwielbiają spać nawet gdy dorosną to JRT lubi drzemać w ciągu dnia.


Wytrwałości i napisz jak tam postępy w wychowywaniu małgo JRT
Pozdrawiam
KasiaMMMMMM
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:36

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: KasiaMMMMMM »

Mam Jack Russell terriera od tygodnia, piesek ma 2 miesiące, czytałam wasze rady i musze przyznać że zachowanie szczeniaka zgadza się z tym co opisujecie. Chciała bym tylko wedzieć co z wychodzeniem takiego małego pieska w czasie późnej jesieni i zimy, czy można je wyprowadzać i na jak długo, weterynarz kazał nam go wyprowadzać ale nasz Jack jak tylko wychodzimy zaraz się trzęsie z zimna, wyszła na to, że wynosimy go on się załatwia i zabieramy go do domu, czasem jest tak, że nie chce zrobić kupki na dworzu a jak tylko wróci leci na gazete. Czy to normalne ? Chciałam jeszcze zapytać czy to normalne że nasz piesek to taka straszna przylepa, wiecznie by siedział na kolanach i damagał się głaskani, no i dużo śpi, nie nażkam bo lubi się też bawić głównie w szarpanie kapci ale je możemy poświęcić tak długo jak się za meble nie bierze . No i jeszcze czy szczeniaka można kompać, weterynaż mówił, że tak ale wole się jeszcze popytać.
Dzieki z góry za informacje.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: talagia »

po co chcesz go kapac juz teraz?
KasiaMMMMMM
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:36

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: KasiaMMMMMM »

Weterynarz nam powiedział, że powinniśmy go wykąpać żeby zmyć z niego zapach starego stada i żeby naprał naszego zapachu to łatwiej się przystosuje. pytam bo się na tym nie znam.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: talagia »

bzdura. tzw zapach starego stada pomaga psu latwiej sie przystosowac do nowego mieszkania - nie ma takiego szoku, ze jest zabrany od mamy i rodzenstwa. Czesto hodowcy daja ukochany kocyk i zabawke szczeniaczka jako wyprawke, wlasnie zeby bylo mu latwiej.
Nie ma potrzeby kapac- nie ma sensu tego robic. Oczywiscie jesli pies wytarza sie w czyms itp, to nie ma zadnych przeciwskazan. W innym przypadku po prostu nie ma to sensu, szczegolnie w takim okresie jak teraz.
KasiaMMMMMM
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:36

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: KasiaMMMMMM »

Dzięki za informacje . Utwierdzają mnie one we wniosku, że chyba powinniśmy zmienić weterynarza . A co do tego wychodzenia na dwór masz może dla nas jakieś rady ?
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

Mój piesek ma podobnie też trzęsie się z zimna i często zmyka do domu, z tym że najpierw załatwi swoje potrzeby:). Ja myśle że to przecież tkie niemowlaki jeszcze i dlatego tak reagują. Z tym załatwianiem jest ok bo całą noc nic nie zrobi i jak zostanie sam w domu-ostatnio 5 godz też było czysto.
Fajnie że jest to forumgt
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości