Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
eko92
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:48

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: eko92 »

Wierzę w Ciebie , Indiana . Jesteś z okolic Warszawy?
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

Z okolic to raczej powiedziane trochę na wyrost, ale mam do Warszawy jakieś 90 km.
aleks328
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2012, o 18:12

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: aleks328 »

Wiecie może co zrobić, aby zabrać papiery z WUM-u na wydz. lekarskim? Nie chcę jednak tam studiować, a także nie chcę komuś blokować miejsca.
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

aleks328, ktoś w innym wątku pisał, że aby zrezygnować musisz osobiście pojechać do Warszawy i zabrać papiery. wiem że trzeba się pofatygować, ale uszczęśliwisz kogoś zwalniając to miejsce, serio
PS. oby więcej takich jak Ty!
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emmylou »

Dokładnie, zdecydowani na odpuszczenie WUMu niech biorą przykład z kolegi a nie zostają na uczelni zapisani jako studenci-widma, których nazwiska figurują na listach, a nigdy nie pojawiają się na zajęciach, podczas gdy ktoś mógłby sobie na ich miejscu studiować.
Awatar użytkownika
FretkaMD
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 19:03

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: FretkaMD »

aleks328, musisz isć do dziekanatu, w budynku rektoratu i napisać tam podanie tak jak pani Ci podyktuje. Nie wiem czy można to załatwić pocztą, ale jeśli tak to na pewno chcą notarialne poświadczenie podpisu, bo WUM lubi tak wszystko utrudniać
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

emmylou pisze:Dokładnie, zdecydowani na odpuszczenie WUMu niech biorą przykład z kolegi a nie zostają na uczelni zapisani jako studenci-widma, których nazwiska figurują na listach, a nigdy nie pojawiają się na zajęciach, podczas gdy ktoś mógłby sobie na ich miejscu studiować.
Słyszałam, że co roku są tacy studenci, których nazwiska są na listach, a oni się w ani razu na uczelni nie pojawili (pomijając dzień, w którym złożyli papiery), ale cóż poradzić?
Trochę szkoda, że mi tak Warszawa przejdzie koło nosa. 35 osób już nie zrezygnuje, pewnie zostanę 10-15 pod kreską.
coccibelle
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 13:01

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: coccibelle »

hej,
ja też jestem na liście rezerwowej i już przestaję mieć nadzieję na to, że się dostanę, zajęcia zaczynają się 24.09. czyli za dwa tygodnie.
ja jestem 18., myślicie że są jeszcze jakiekolwiek szanse ? gdyby w tym roku nie wprowadzili tego zakazu ponownej rekrutacji dla studentów, którzy mieli teraz sesję poprawkową, to pewnie bym się dostała,a tak to
a może ktoś wie czy się cokolwiek ruszyło na liście od zeszłego tygodnia kiedy próg spadł do 243 ?
ja już nie mam siły do tej rekrutacji!
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: indiana »

coccibelle, 18. miejsce to jeszcze nie tak źle, choć patrząc na to, że za dwa tygodnie początek zajęć. mało pocieszające.
Ja nie mam pojęcia, czy od zeszłego tygodnia kogoś przyjęli, w aplikacjach na koncie IRK nic się nie zmieniło, próg 243 jest nadal aktualny, więc nawet jeśli ktoś się dostał, to spadł tylko warunek z fizyki.
Najbardziej mnie boli to, że brakuje mi tylko 1 punktu i przez ten 1 głupi punkt się nie dostanę!
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Lektom »

zajęcia zaczynają się 24.09. czyli za dwa tygodnie.
yyy. a czemu tak wcześnie? uczelnia boi się że nie zdążycie przerobić materiału ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Medycyna Lwów »

bo chcemy mieć dłuższą przerwę na Boże Narodzenie? Bo chcemy wcześniej zacząć sesję i mieć normalne ferie zimowe, a nie ich imitację jak na większości uczelni?
U nas tak jest od dawna i bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: emmylou »

Zapomniałeś też dodać o wakacjach wiosennych przy okazji Wielkanocy, to też jest godne pozazdroszczenia
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: a_niap »

emmylou pisze:Zapomniałeś też dodać o wakacjach wiosennych przy okazji Wielkanocy, to też jest godne pozazdroszczenia
To akurat kwestia co kto lubi, niektórzy woleliby mieć wolny chociażby Wielki Piątek przed Wielkanocą

Przerwa Świąteczna w grudniu teraz jest troche zmieniona, bo jest tydzień po Świętach zamiast tygodnia przed. Tak czy tak, sporo uczelni też miało tak jak na WUMie więc to akurat nie wynika z wcześniejszego zaczynania roku akademickiego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości