Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Black Widow »

mihuZdzichu ale np w tym roku mogli sobie np pisac podstawe z matmy?
mihuZdzihu

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: mihuZdzihu »

Matmę na podstawie mogły pisać tylko osoby z rocznika 91, chyba że ktoś zdawał matmę na podstawie rok temu to chyba mogł ewentualnie ją poprawiać ( ale nie jestem pewien). Wszystko dlatego bo matma była przedmiotem obowiązkowym w tym roku, więc absolwenci nie mogli go pisać jako przedmiot dodatkowy.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: stellar »

Grzenek pisze:Próg na WUM w porównaniu z rogiem ubiegłym oceniam na niższy o kilkanaście punktów, nawet do 20.
Troche przyświrowałeś, ale rozumiem, że to taka dobra zachęta na Dzień Dziecka dla nas

mihuzdzihu wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś rok temu pisał podstawę, to poprawiać mógł tylko jako rozszerzoną. Przynajmniej znam takie przypadki z fizyką, więc z matematyką jest raczej tak samo.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Black Widow »

to dla rocznikow 91 plus jednym słowem? jak patrzyłam na przelicznim rozszerzonej matmy na podstawę to nie ma dużych różnic, a przecież rozszerzona jest nieporównywalna zpodstawą bo trudniejsza
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Black Widow »

na farmację jest łatwiej dostać się niż na med prawda?
mihuZdzihu

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: mihuZdzihu »

10 pkt różnicy w progach, więc znacznie łatwiej na farmacje.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Black Widow »

240 starczy?na wum w ostatnich listach? pewnie nie:/
mihuZdzihu

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: mihuZdzihu »

Zakładając że duża liczba osób napisała matmę na około 90 % to 150 punktów razem za biologię i chemię wydaje się mało realne. 245 za wszystko jest dużo bardziej prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Black Widow »

pewnie będzie z 250 :p zobaczymy co to będzie:p
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Stazystka »

na Wumie progi sa dosyc stabilne, wiec duzych zmian bym sie nie spodziewala. -5/+5 pkt ewentualnie
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: a_niap »

240 nie wystarczy. Nie wiem jaka byla matura w tym roku, ale nawet jesli trudna to i tak zostają jeszcze ubiegłoroczni maturzysci.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: Anex »

Też mi się wydaje, ze w zeszłym roku były tak wysokie progi, że sporo osób, które się wtedy nie dostał będą próbować teraz i mają większe szanse z tegorocznymi maturzystami, chociaż progi pewnie nieznacznie spadną.
aureliano
Posty: 163
Rejestracja: 14 cze 2010, o 10:03

Re: Jaki próg na WUMie ? OBstawiajcie

Post autor: aureliano »

Strasznie mnie dziwią wasze optymistyczne wizje niskich progów. Co do lekarskiego: pozwolicie, że zwrócę waszą uwagę na fakt, że w tym roku fizykę podstawową pisało 12 tysięcy maturzystów (w 2009 i w 2008 około ponad 3 tysięcy) i w świetle wymagań jakie stawiają uczelnie techniczne (fizyka rozszerzona) możemy z dużą pewnością uznać, że większość z nich to chętni na WUM i Wrocław. Co gorsze matura podstawowa z fizyki nie była tak trudna jak zeszłoroczna i zdający uzyskają z pewnością lepsze wyniki. Wydaje mi się, że trudniejsza biologia nie wpłynie tak na progi jak ogromna liczba chętnych z podstawową fizyką i dobre wyniki z tejże (co do chemii polemizowałbym czy była jakoś znacząco trudniejsza). Ja zdecydowanie spodziewałbym się wzrostu progu i kto wie czy nie znacznego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości