Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologii

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologii

Post autor: castle »

Hej! Poprawiam maturę z biologii i chcialabym powtórzyć material z metabolizmu, genetyki i fizjologii roślin. W tym roku korzystałam z podręczników nowej ery i te działy były jak dla mnie słabo wyjaśnione. Nie wszystko rozumiałam. I teraz prośba do was, czy moglibyście mi polecić jakieś dobre książki do nauki tych konkretnych dzialów. Najlepiej żeby były napisane prostym językiem"? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: Arkadiopol »

Jeśli nie do końca rozumiesz genetykę, to polecam Genetykę Grzegorza Nalepy. Jest tam wszystko super wyjaśnione prostym językiem
szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: szoczka150 »

Do nauki fizjologii roślin i genetyki polecam Trening przed maturą Bukały
Tam po każdym rozdziale są zadania W książkach tych jest też zawarta wiedza nadprogramowa ale myślę,że łatwo idzie wyłapać co jest potrzebne do matury.
Mi osobiście z tych książek się dobrze uczyło
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: castle »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi A jaka książka do nauki metanolizmu?

castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: castle »

castle pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedzi A jaka książka do nauki metabolizmu?

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: Nojestem »

castle pisze:
castle pisze:Dziękuję bardzo za odpowiedzi A jaka książka do nauki metabolizmu?

Ktoś z forum polecił mi, Metabolizm-Korzeniewskiego, zacząłem czytać i jestem nim zachwycony. Bukały-Metabolizm komórkowy to też dobra pozycja.
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: castle »

Bardzo dziękuję

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: black-cat »

A ja mam pytanie odnośnie książki (biologia) Maturalne karty pracy Nowej Ery- czy są gdzieś odpowiedzi do zadań z tej książki? Bo z tego co widziałam odpowiedzi są (w książce), ale tylko do arkusza.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: Keti »

Znacie może coś fajnego do botaniki? Lubie botanikę ale w operonie jest opisana dość nudno, może nawet wykraczać poza poziom maturalny jeśli napisane fajnie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: Smile_Forever »

Bukała ma przejrzyście opisaną botanikę, poza tym w Nowej Erze też jest omówiona dość przystępnie .
skupzlomu
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2015, o 20:50

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: skupzlomu »

Szweykowscy i Lewiński
Awatar użytkownika
kruszynkaa
Posty: 19
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 19:24

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: kruszynkaa »

Do metabolizmu świetnie uczyło mi się z Wiśniewskiego. Super schematy i jasno wytłumaczone Botanika akurat w Nowej Erze jest dość zrozumiała, Bukałę również polecam.
julie123
Posty: 23
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 16:09

Re: Jakie książki do nauki niezrozumiałych działów z biologi

Post autor: julie123 »

zwierzeta i rosliny - Operon podrecznik do liceum rozszerzonego do 1 klasy ( autor to Waldemar Lewiński, najbaridzje polecam wersje z 2006 roku), wg mnie swietna ksiazke, na poczatek kazdegu rozdzialu sa schematy i pokazana jest systematyka danego gatunku.

genetyka - takze ksiazka operona tj. wczesniej tylko ze do 3 klasy

fizjologia czlowieka - o dziwo tu nie polece operona, slabo wytlumaczone, malo informacji. Ja uczac sie o czlowieku uzywalam ksiazki do gimnazjum do drugiej klasy nowa era swiat biologii + dla uzupelnienia ksiazki operona do 2 klasy, w tej ksiazce swiat biologii sa bardzo dobre rysunki, wszystko swietnie wytlumaczone duzo dodatkowych informacji, wiec operon to bylo takie tylko uzupelnienie niektorych informacji ktorych no po prostu nie ma w gimnazjum .

Ogólnie dla uzupelnienia to bardzo polecam vademecum z operona z 2012 rorku. Świetna ksiązka , No i dla uzupelnienia to moze biologia jednosc i roznorodnosc ale tutaj to juz jak ktos przygotowuje sie na olimpiade czy cos poniewaz to gruba ksiega typu ville .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości