Jakie książki/zbiory zadań?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
BiałyOshinao
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 19:58

Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: BiałyOshinao »

Dzień dobry

Mam pytanie odnośnie odpowiednich książek/zbiorów zadań przygotowujących do matury z biologii. Na początku chciałbym powiedzieć, że uczę się samodzielnie (w szkole inne rozszerzenia, 2 klasa liceum). Z książek obecnie posiadam Biologię Villego(2007), Vademecum Operonu(2013) oraz czarno-białe kompendium licealisty z PWN(2014-15).
Zbiorów zadań nie posiadam żadnych.

Czy książki które posiadam są wystarczające? Jeżeli nie, to co polecacie i dlaczego? Czytałem opinie, że Vademecum Ewy Pyłki-Gutowskiej jest bardzo dobre. Czy warto się w nie zaopatrzyć? Jeśli chodzi o zbiory zadań, to na pewno jakieś zamierzam kupić, myślałem nad tym z nowej ery Teraz Matura oraz wydawnictwa OMEGA (Jadwiga Filipska, Małgorzata Jagiełło). Co o nich sądzicie? Jeśli nie te, to które? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w internecie jest wiele arkuszy maturalnych ale chciałbym mieć coś na teraz aby ćwiczyć odpowiednie działy.

Czekam na wasze opinie
BiałyOshinao
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2017, o 19:58

Re: Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: BiałyOshinao »

Jeśli chodzi o zbiory, to najlepiej abym mógł sprawdzić swoją wiedzę z danego tematu który przerobiłem (z podziałem na odpowiednie działy: chemia życia, mikroorganizmy, botanika, zoologia, genetyka itp.) Czytałem opinie, że nie warto kupować żadnych zbiorów zadań z biologii, ponieważ są albo za łatwe, albo za trudne i nie pod maturę. A jak jest waszym zdaniem?
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: bedziedobrzeXd »

Zbiory, o których piszesz są ok
Na przećwiczenie jest, moim zdaniem - dobry również Witowski. Ale to takie łatwe zadanka + te z matur.
1/6 SUM WLK
elastyna
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2017, o 11:16

Re: Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: elastyna »

Co do książek to mi osobiście vademecum Pyłki nie podeszło, wolałam kolorowe (łatwiej się zapamietuje) vademecum Teraz matura- naprawdę dobre (dostajesz też dostęp do strony internetowej na której jest masa róznych arkuszy, prezentacji itp). Korzystałam też z arkuszy i zadań teraz matura i również byłam zadowolona, zadania były na myślenie, niektóre trudniejsze, ale generalnie warto.

Co do wydawnictwa OMEGA: miałam bukały (osobiście do matury uważam,że zbedne, do olimpiady pomocne), miałam od nich zielony, gruby zbior zadan- rewelacja, polecam, zadania były z lat poprzednich z matur, ale były poszerzone o dodatkowe pytania, które mogłyby sie pojawic do tych samych tekstow. Myslę, że warto zainwestować (z chemii tez miałam ten zbiór- tez dobry). Miałam z Omegi książkę doświadczenia chemiczne, była świetna, jak się nie robi doświadczeń w szkole za dużo i słyszałam, ze wersja biologiczna również jest pomocna.

Z innych książek, które moge polecić z autopsji to na pewno Biologia Tydzień po tygodniu". Dobra jak już zrobi się wszystkie pozostałe zbiory. Zadania są autorskie głownie, otwarte, zamknięte itp.

Witowskiego nie polecała moja nauczycielka, mówiła, że są tam zbyt skrótowe odpowiedzi, ale ludzie w klasie korzystali i było ok.

Villego nie miałam, posiadam Cambella i uważam, ze do olimpiady tak, do matury można przeczytac tylko niektore działy w ramach ciekawostki.
Płonące Synapsy
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2017, o 17:16

Re: Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: Płonące Synapsy »

Cześć!
Polecam bardzo zbiory Bukały, czasami jest w nich za dużo (łatwo sprawdzić z podstawą programową co można pominąć) ale wszystko jest jasno wytłumaczone, zadania, które tam są sprawdzają czy zrozumiałeś temat i pomagają utrwalić zagadnienia.

Kolejny ważny element nauki do matury to zbiór CKE dostępny na ich stronie (zadania poukładane tematyczne, przygotowane pod nową maturę).
Lek_9
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2017, o 13:22

Re: Jakie książki/zbiory zadań?

Post autor: Lek_9 »

Ja polecam witowskiego, mimo wszystko do przecwiczenia i repetytorium z grega z biologii. Super schematy, tabelki no rewelacyjnie podsumowane.
Mi sie na prawde przydalo.
Polecam, w razie co mam na sprzedaż)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości