jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: misialin »

Jakie są inne studia, podobne do analityki medycznej i dające podobne możliwości? Bardzo bym chciała pracować w laboratorium w przyszłości. Z tego co czytam to po analityce mam dużo różnych możliwości. Mogę zarówno pracować przy żywności jak i w szpitalu w zależności jaką specjalizację wybiorę. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: mizu »

Kierunki chemiczne są podobne I farmacja, to dlatego że po analityce ludzie próbują dostać się do firm farmaceutycznych żeby mieć godne zarobki.
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: Blackvarie »

Co do podobnych kierunków: porównaj sobie syllabusy - zobaczysz, jaki zakres materiału się pokrywa i jak przebiega tok nauczania na poszczególnych kierunkach.
mizu pisze: I farmacja, to dlatego że po analityce ludzie próbują dostać się do firm farmaceutycznych żeby mieć godne zarobki.
Interesuje mnie, co stricte masz na myśli? Czy możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: mizu »

Godny zarobek to dla mnie taki, który starczy na jedzenie, ubrania nie z lumpa i odłożenie pieniędzy na tanie wakacje raz w roku np. Egipt, Grecja, Chorwacja. A tak konkretniej mam na myśli 5 tysięcy miesięcznie (np. mgr farmacji Chojnice,patrz olx), chociaż nie chciałabym całe życie pracować za takie pieniądze, toteż nie wybrałam farmacji ani analityki. A jeżeli o analitykę chodzi to mam dwie bliskie znajomości z osobami po niej: jedna starsza i uzupełniła wykształcenie zaocznie, druga z naszego pokolenia. Obie niezadowolone, siedzą w szpitalnym laboratorium za mniej niż 2 tysiące. Rozumiem, że z dobrym zawodem to zawsze trzeba się zakręcić, ale są takie, po których prawdopodobieństwo satysfakcji z pracy jest większe na starcie. Trzeba mieć jasne cele w życiu i plan, wiedzieć czego oczekuje się po studiach, które wybieramy. Jeśli w McDonalds pensja za etat wynosi 2000 brutto nie warto iść na STUDIA i się uczyć parę ładnych lat (analityka 5) z myślą o podobnym wynagrodzeniu.
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: Blackvarie »

Okej, dziękuję za rozwinięcie (choć przyznaję, że nie ze wszystkimi punktami się zgadzam, ale rozumiem punkt widzenia!)
Swoją drogą mam kilku znajomych już po analityce, spora część z nich niedługo po studiach wkręciła się do prywatnych laboratoriów i nie narzekają - tak więc te dwa tysiące to nie jest reguła.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: jakie są inne studia podobne do analityki medycznej?

Post autor: mizu »

Mnie również cieszy inny punkt widzenia i lepsza praca Twoich znajomych. Ja sugeruję się tylko moimi, a praca zależy od wielu czynników np. miejsca zamieszkania. Ogólnie z tych lepszych wiadomości co do analityki mam koleżankę, która wkręciła się do firmy farmaceutycznej i jest taką jakby akwizytorką. Jeździ na różne konferencje lub po prostu do firm oferować produkty. Praca ok jak dla młodej dziewczyny, zarobek lekko ponad 3 na rękę, ale tak 3 noce każdego tygodnia spędza poza domem - w hotelach robotniczych itd. To niezbyt ciekawy aspekt takiego rodzaju pracy, ale od czegoś się zaczyna. Ważne, że jest w firmie, w której chciała, możliwe że później obejmie ciekawsze stanowisko. I ona mi się żaliła, że zrobiłaby specjalizację z genetyki ale przerosły ją koszta i czas.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości