Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

ehhh.mila1301, przyznbaję Ci rację, ale również w aglomeracjach jest większa dośtępność do pomocy społecznej, wolontariuszy. na wsi starsi ludzie zostają sami, a rodzina raczej sięnimi nie interesuje albo jak już to rzadko, skoro dizeci juz podrosły to tez nie mają ochoty na zabawy z dziadkiem czy babcią. Chociaż rzeczywiście nie można w żadnym wypadku powiedzieć, ze sytuacja z samotnością starszych jest lepsza w miastach, ale są u bardziej widoczne STATYSTYKI zimne, a jednak ktoś się nimi zajmuje. W czym to pomaga? w zasadzie tylko w pozyskiwaniu grantów przez najróżniejsze organizacje wolontariuszy. Eh. dobra ja tak mogę długo, a i tak bedziesz miała sporo argumentów na obalenie moich tez, a wszystko dlatego że te równolegle środowiska różnią się tylko mentalnością ludzi w każdym wieku i to oni kształtują świat. Tutaj trzeba by analizować kazdy przypadek z osobna. no już już się wyciszam

Zagospodarowanie śmieciami też zależy od naszej świadomości i agresywności działalności urzędników w kierunku oczyszczania danego terenu, czyli czegoś co prawie się nie dzieje.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: mila1301 »

ziabol pisze:Eh. dobra ja tak mogę długo, a i tak bedziesz miała sporo argumentów na obalenie moich tez, a wszystko dlatego że te równolegle środowiska różnią się tylko mentalnością ludzi w każdym wieku i to oni kształtują świat. Tutaj trzeba by analizować kazdy przypadek z osobna. no już już się wyciszam
OK, skończmy ten temat (bynajmniej w tym temacie )
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: Kingu$ka »

Małe pytanko, co do segregacji. Skoro na wysypiskach i tak rozdzielają te śmieci pod względem tworzywa, to jaki jest sens tych koszy na osiedlach, które służą do segregacji?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: dawidw »

Kingu$ka pisze:Małe pytanko, co do segregacji. Skoro na wysypiskach i tak rozdzielają te śmieci pod względem tworzywa, to jaki jest sens tych koszy na osiedlach, które służą do segregacji?
Moment. Z tego co wiem, to na wysypiskach nie rozdzielają śmieci. W ogóle zacząć należy od tego, że na wysypisko wywową głównie kontenery z wszystkimi rodzajami śmieci. Natomiast kubły do segregacji trafiają nie na wysypisko, lecz w jakieś inne miejsce, gdzie odpowiedni ludzie się tym zajmują, sprawdzają raz jeszcze dokładnie i co potem może zostać wysłane na recycling.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

tak na logike komu, by się chciało grzebać w nieposegregowanych śmieciach?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: dawidw »

ziabol pisze:na logike komu, by się chciało grzebać w nieposegregowanych śmieciach?
np. złomiarzom, zbieraczom aluminiowych puszek etc
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

hmmm. ok :-]
ale czy śmietniska zatrudniaja zbieraczy puszek? oczywiście mówie o świadomym zatrudnieniu
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: dawidw »

ziabol pisze:hmmm. ok :-]
ale czy śmietniska zatrudniaja zbieraczy puszek? oczywiście mówie o świadomym zatrudnieniu
Wydaje mi się że nie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: badger »

ziabol pisze:ale czy śmietniska zatrudniaja zbieraczy puszek? oczywiście mówie o świadomym zatrudnieniu
kiedyś widziałem w tv jak na wysypisku chodzili ludzie zbierający puszki, złom itp. Nie wiem czy byli zatrudnieni ale wszyscy byli ubrani w kamizelki odblaskowe. Wydaje mi się że wysypisko może po prostu ich legalnie wpuszczać bo wiadomo że to się opłaca obu stronom
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: dawidw »

badger pisze:kiedyś widziałem w tv jak na wysypisku chodzili ludzie zbierający puszki, złom itp. Nie wiem czy byli zatrudnieni ale wszyscy byli ubrani w kamizelki odblaskowe. Wydaje mi się że wysypisko może po prostu ich legalnie wpuszczać bo wiadomo że to się opłaca obu stronom
pewnie wysypisko w ramach dążeń do recyklingo odpowiednich odpadków zatrudniło zwykłych pracowników
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: ziabol »

widzisz :-]
moje otoczenie jest wyjątkowe. a ja jestem nienormalna bo wogóle śmieci segreguję
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: badger »

odkąd mieszkam w Poznaniu też segreguję bo mam pojemniki koło bloku w moim mieście miałem najbliższe jakieś 300m od domu to mi się chodzić nie chciało]
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Kingu$ka »

Ja też segreguję, ale te kosze są o 2 bloki dalej. Trochę kiepsko, takie pojemniki powinny stać przy każdym bloku. Wlasnie przez to większosc ludzi nie segreguje - kto chce paradować ze śmieciami i iść kilka bloków dalej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość