Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
grzesiek 27
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2007, o 19:49

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: grzesiek 27 »

Witam.Czy przed segregacją śmieci, niektóre opakowania przepłukujecie np. po jogurtach,śmietanie ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Korczaszko »

nie przeczytałam całego tematu, ale czy u was w mieście też jest tak, że przyjeżdża jedna śmieciarka, która opróżnia wszystkie koszy? segregacja nie ma wtedy większego sensu
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: dawidw »

pani Korczaszko pisze:segregacja nie ma wtedy większego sensu
gdyby tak było nie miałaby żadnego sensu

u mnie przynajmniej jest tak, ze segreguje sie w workach, ktore są oddzielnie wywożone
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Sunflower77 »

czy u was w mieście też jest tak, że przyjeżdża jedna śmieciarka, która opróżnia wszystkie koszy?
Oczywiście, że nie. Jednego dnia przyjeżdża i zbiera tylko papier, innego dnia tylko plastik itd.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: mila1301 »

w związku z tematem, jeśli ktoś nie oglądał dzisiejszych Faktów zachęcam do obejrzenia tego materiału.
grzesiek 27
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2007, o 19:49

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: grzesiek 27 »

Powszechnie wiadomo ,że papier kredowy i lakierowany nie nadaje sie do recyklingu W związku z tym mam pytanie ,czy łatwo jest taki papier rozpoznać? ,czy posiada charakterystyczne cechy?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: badger »

grzesiek 27 pisze:czy posiada charakterystyczne cechy?
np to że ma połysk i gorzej wciąga wodę
Wiliam
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2008, o 09:09

Jakie śmieci segregować?

Post autor: Wiliam »

Witam
Chcę wyjaśnić pewną sprawę
Firma, która wywozi mi śmieci kwestionuje to co ja uważam np. za plastiki - oni twierdzą, że do plastików można wrzucać tylko butelki i siatki foliowe - inne opakowania uważają za zwykłe śmieci.

Pytanie:
Czy jest gdzieś lista zawierająca odpadki, które można traktować jak plastiki?

To samo dotyczy makulatury, szkła, metali.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: krzysiek j »

ja uważam że plastiki to wszystko co jest zrobione z plastiku. Tak samo makulatura,metale,itd
m4t3usz
Posty: 34
Rejestracja: 4 lut 2008, o 16:38

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: m4t3usz »

To jakiś absurd albo pracownicy tej firmy nie są zbyt dobrze poinformowani ale pojemniki z napisem PLASTIK nie służą oczywiście tylko na butelki i siatki. Można tam wrzucać wszelkie produkty wytworzone z tego materiału oni zawożą to do segregacji i o ile mi wiadomo tam rozdzielają plastiki kolorami żeby później móc go z powrotem przywrócić do użytku.

to przykład z Inowrocławiu ale tak jest w większości miast naszego kraju znajduje się tam żółta ramka w której napisane jest co do czego należy wrzucać
panda123
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:55

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: panda123 »

Ostatnio byłm na prezentacji dotyczącej segregacji śmieci. Muszę powiedzieć, że wcale nie jest tak, że pomimo tego, że segregując śmieci w domu robimy to bezużytecznie, bo wszystko i tak trafia później do jednego kubła. Otóż wszystko tak czy siak trafia do sortowni, gdzie wszystko jest segregowane. Czasy gdy śmieciarka po zatankowaniu jechała prosto na wysypisko juz chyba minęły.

Ale nie znaczy to, że ludzie odpowiadający za zabieranie śmieci są dobrze wyszkoleni z zakresu segregacji I właśnie przez to pojawiają się problemy, z którym Ty się ostatnio zetknąłeś.
Catherine91
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 15:19

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: Catherine91 »

A do jakiego pojemnika wrzucać opakowania po chipsach ?
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Jakie śmieci segregować?

Post autor: Kingu$ka »

Catherine91 pisze:A do jakiego pojemnika wrzucać opakowania po chipsach ?
Paczek po chipsach pewnie nie da się przetworzyć na nowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości