JASZCZURKA MUROWA

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
effendi
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2017, o 11:30

JASZCZURKA MUROWA

Post autor: effendi »

Witam.
Od razu zaznaczę, że na forum zarejestrowałam się głównie z powodu jaszczura, który zadomowił się na naszej działce (a może to my kupując dom zadomowiliśmy się u niego?).
Porównując jej wygląd ze zdjęciami z książek i internetu nie natknęłam się na podobne zdjęcie. Z opisu wynika, że może to być jaszczurka murowa, z tego co wyczytałam zagrożona wyginięciem. Jaszczur jest przeuroczy, uratowałam go przed szponami naszego kota, kiedy ów jaszczur niepostrzeżenie przedarł się do naszego domu. Żyje sobie aktualnie za oderwanym kafelkiem na schodach, ale wyczytałam również, że murówki lubią ciepło i obawiam się, że biedaczysko może nie przeżyć zimy, zwłaszcza, że nie jest sporych rozmiarów, trochę taki Michał Wołodyjowski świata gadziego. Czy jest jakiś sposób, żeby jaszczurka przeżyła zimę na zewnątrz, i ile w ogóle żyją takowe kruszyny? Czy jeżeli chciałabym na zimę/wiosnę zabrać jaszczurzego Michała do domu (załatwiłabym terrarium, lampki jak i również inne potrzebne gadom wyposażenie, pożywienie) to nie wyrządzę mu tym krzywdy?
A może po prostu powinnam zgłosić się do takowego specjalisty od gadów rodzimych?
Liczę na odpowiedź na męczące mnie pytania i pozdrawiam, jeżeli mój post jest w jakimś stopniu niezgodny bądź znajduje się w złym miejscu proszę o upomnienie mnie w komentarzu, lub wiadomości prywatniej.
Dziękuję.

ps. zdjęcia zamieszczę jak najszybciej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości