jedno pytanie o progi na am 2008

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

Czesc jestem tzw starym maturzystą.Swoj wynik juz znam.Egzamin pisalem po Was w czerwcu ale tych starych jest mało wiec wyniki mamy szybciej.
No i teraz pytanie: jak przypuszczacie czy mozliwe jest zeby progi byly jeszcze wyzsze niz rok temu? (moim zdaniem byly dosyc wysokie, pomijam ze najwyzsze od powstania nowej matury bo to wszyscy wiedza).
Starzy maturzysci nie wniosą nic do ogolnych progow natomiast nowi jak najbardziej, mam mało czasu, nie czytam raczej for i dlatego chcialbym sie tak orientacyjnie zapytac jak uwazacie?
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: flexible »

Wszystko jest możliwe. Na pewno nie będą niższe.

Jedno moje zdanie wyklucza drugie ale wole byc jednak pesymistką.
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

Nie no to jakies sci-fi chyba bedzie jak progi jeszcze wzrosna.Glownie chodzi mi o farmacje.
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: flexible »

Aaa.Moim zdaniem na farmacje nie wzrosną. Głównie dlatego, że matura z biologii zbyt łatwa nie była.
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

No wlasnie bo rok temu byla ze tak powiem. latwa.I chyba stad te wyniki.Bo jak wyjasnic wzrost progu nagle srednio powiedzmy o 15 pkt w stosunku do poprzednich lat.A ja mam akurat tak na styk teraz ze jak cos pojdzie wyzej to kaplica.
Dobra zadalem pytanie a teraz wymuszam niejako zeby mi racje przyznawano hehe.Sorki poprostu poczytam chetnieco ludzie powiedzą".Moze dodam ze u nas odwrotnie, biologia latwiejsza byla niz chemia.
PS a Wasza biologia nie wydawala mi sie taka trudna jak tu czytam hmmm nie wiem juz.Nie moge wysiedziec do tych pierwszych progów.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: Karolina* »

Cześć rezun, a czy mógłbyś powiedzieć, jakie mniej więcej starzy maturzyści mieli wyniki? A na które AM/UMy zdajesz? Jeśli chodzi o progi, to ja nie sądzę, żeby wzrosły, raczej obstawiam, że mogą pójść trochę w dół, może nie w I rekrutacji, ale w kolejnych chyba już tak, a co do tegorocznej biologii, to nawet nie chodzi o to, że była jakaś mega trudna, ale dość mało konkretna, no i klucz jest dość zaskakujący, ale i tak trzeba czekać do poniedziałku na wynik. Powodzenia rezun i dużo szczęścia w rekrutacji!
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

Ja mysle o Lodzi i Katowicach.Reszta miast u mnie nie wchodzi w gre z roznych przyczyn.No i co najwazniejsze mialem 158 pkt.Najwyzsze wyniki o jakich wiem to 176, 175, 165 no i moj w sumie (sam biol i chem).I mowie tu o roznych miastach łącznie.Reszta wynikow to raczej cos ponizej tego ale oczywiscie może byc kilka lepszych bo wszystkich wynikow np u siebie nie widzialem gdyz nie ma ich w necie tylko trzeba samemu sie dowiadywac w rektoracie.
Tak wiec zagrozenia ze strony starych nie macie, nawet gdyby kazdy mial po 200 i 300 pkt to i tak by wiele nie zmieniło, naprawde mało nas było.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: Dudek »

Jeżeli podchodzimy do tego z 2 letnią rotacją, tj. 06-trudna,07-łatwa,08-trudna, to analizując wyniki, zauważyłem, że przykładowo w tamtym roku progi były ~155pkt. a rok wczesniej ~145pkt. Jeżeli w tym roku rzeczywiście była matura jak 2 lata temu, to i progi powinny być niższe.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: Medycyna Lwów »

rezun pisze:PS a Wasza biologia nie wydawala mi sie taka trudna jak tu czytam hmmm nie wiem juz.Nie moge wysiedziec do tych pierwszych progów.
ona się wydawała tylko nie trudna, zresztą już w poniedziałek forumowi maturzyści zdadzą nam pewnie relację
rezun pisze:Ja mysle o Lodzi i Katowicach.Reszta miast u mnie nie wchodzi w gre z roznych przyczyn.No i co najwazniejsze mialem 158 pkt.
o wynikach, w sumie jest ciekaw, ale nie liczę na cuda i ogromne wyniki. w łodzi chcą fizykę wiec ci nawet dokumentów nie przyjmą. O progu w katowicach ciężko powiedzieć, wg mnie jakiś kosmiczny nie będzie (zresztą próg na UM w Poznaniu ok temu też nie był porażający- bez przesady), wiec może się dostaniesz.
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

Zaczekaj. jaka fizyke.Piszac ze mysle o tych miastach mialem na mysli ze juz na nie zlozylem dokumenty.I mowimy o farmacji caly czas.
Poza tym starzy piszą co roku egzamin w ciagu jednego dnia (biol i chem) a swojego wyniku nie moga zostawic na przyszły rok jak Wy.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: Medycyna Lwów »

aa sory nie zauważyłem działu, to na farmacje raczej spokojnie powinieneś sie dostać z tego co pamiętam progi.
rezun
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, o 22:50

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: rezun »

No czy ta spokojnie to wlasnie mam watpliwosci.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jedno pytanie o progi na am 2008

Post autor: Medycyna Lwów »

no nic nie poradzisz, musisz czekać i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości