jedzenie jabłek, a rak.

ważny dział forum medycznego, poruszający problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT
yeast

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: yeast » 22 mar 2009, o 14:07

doktorka pisze:kontekst wynika z parunastu postow wzwyz, proponuje czytnac.
Czytałam i wiem, że prawdopodobnie rozumiesz, ale uważam, że na tym forum są osoby, dla których nie jest to oczywiste i lepiej nie upraszczac, bo ktoś może dojść do wniosku, że palenie nie szkodzi;P.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 15:10 ]
doktorka pisze:nadal uwazam, ze to cale wariactwo z tytulu "rakotworczosci" to jest jakis absurd.
Absurd wygenerowany przez dziennikarskie doniesienia w stylu "Amerykańscy naukowcy odkryli, że pomidor/jabłko/marchewka/zielone skarpetki powodują/zapobiegają nowotworom/miażdżycy/impotencji";P. Najczęściej kazali komus napisać coś do rubryki Nauka, ktoś wziął losowy artykuł z Nature lub Science, przejrzał, co zrozumiał dobrze lub źle to streścił, a resztę pominął. A potem ludzie biją się jeść jabłka albo przechodzą na dietę ananasową.

Awatar użytkownika
doktorka

Post autor: doktorka » 23 mar 2009, o 19:04

no niestety, media zaatakowaly nasze zdrowe rozsadki, potem tak jest, ze jak u kogos wykryja raka, to obwinia sie ze "czemu to nie jadl jablek, to wtedy by raka nie mial" i wtedy idzie plota na cala wies/miasto, ze ktos tam dostal raka bo nie jadl jablek no i ciach- postrach wsrod ludu i wszyscy zaczynaja masowo wcinac jablka kilogramami.

media to jest zlo zlo i jeszcze raz zlo w kwestii "informacji" nt zdrowia a takze napedzania bezsensownych nagonek na sluzbe zdrowia, z ktorych polowa jest wyrwana z kontekstu i wynika z normalnych procedur.

MarzenaH

Post autor: MarzenaH » 14 gru 2015, o 13:58

Może działają na jakieś wybarne nowotwory? A tak ogólnie to najlepiej zrobić sobie badania profilaktyczne na obecność mutacji genów nowotworowych.

mguru

Post autor: mguru » 11 cze 2017, o 20:57

Nie wiem jak to jest z rakiem, jest to dosyć odważne stwierdzenie w tytule wpisu. Mogę wam jednak przytoczyć znane powiedzonko z angielskiego: "an apple a day keeps the doctor away" :wink: Na pewno dla zdrówka nie zaszkodzi, nie jestem jednak przekonany co do tego, że na tak poważne choroby też pomaga równie skutecznie.

Awatar użytkownika
Mårran

Post autor: Mårran » 12 cze 2017, o 17:21

Jobs był frutarianinem i ponoć żarł głównie jabłka. Echm.
Mrs Buka

ODPOWIEDZ