Jeżeli nie medycyna...? co po biol-chemie

Forum uczelniane na którym dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych
Piotrr

Re: Jeżeli nie medycyna...? co po biol-chemie

Post autor: Piotrr » 11 sty 2018, o 20:49

człowieku co Ty bredzisz. Witamina C jako leczenie posocznicy? Nie znasz podstawowych mechanizmów powstawania patologii, a tym bardziej standardowych procedur, które zostały wypracowane na podstawie całej masy badań klinicznych... czy ty myślisz że ktokolwiek z wykształceniem medycznym podjął by się leczenia stanu zagrożenia życia jakimiś witaminkami których skuteczności nigdzie nie została udowodniona? czekam na konkretne wiarygodne źródła skuteczności tej twojej witaminy c jako przeciwutleczniacz leczący posocznice. I w ogóle o czym ty bredzisz z tymi koncernami... Za dużo filmów w klimacie Botoks się chyba naogladales chlopcze. Żeby wiedzieć czy dany lek się stosuje czy tez nie trzeba znać do niego wskazania. A przy tych wskazaniach jakieś podstawowe patomechanizmy które je generują, jak no ldl który w wyniku utleniania doprowadza do rozwoju między innymi niestabilnej blaszki miażdżycowej i w konsekwencji do chociażby udaru czy zawału... i gdybyś znał chociaz kawałek podstaw medycyny popartej niezliczona ilością badań klinicznych publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych to wiedziałbys do czego służą statyny. I jeszcze jedno młotku. Nikt Cię nie musi ośmieszać bo robisz to tak dobrze, ze jesteś w tym totalnie samowystarczalny. Co do studiów to tylko szkoła magii i czarodziejstwa Ci zostaje.
Lepiej późno niż później... LEKARSKI PUM sezon VI. Ostatnia prosta!!

Awatar użytkownika
Nitrogenium32

Post autor: Nitrogenium32 » 11 sty 2018, o 21:11

dawid1230 pisze:
11 sty 2018, o 19:43
Po co ja pisałem o tym durnym cholesterolu, skoro rozmawiam z gościem, który to co mu powiedzą w telewizji bierze za dogmat religijny, a badania i wnioski niezgodne z tym w co wierzy za herezję. [...] Ja wierzę w to, co jest udowodnione. Cholesterol to tylko przykład manipulacji ludźmi. Ty dajesz się manipulować i nic mi do tego, prawdopodobnie więcej będziesz ode mnie chorował i co z tego...
Jeszcze bardziej się ośmieszasz, bo to Ty jesteś manipulowany przez osoby pokroju Jerzego Zięby, którzy zarabiają na ludzkiej głupocie, a dla takich osób jest specjalne miejsce w piekle. Sam to, co Jerzy Zięba i podobni napiszą w książkach, bierzesz za dogmat religijny, a badania i wnioski niezgodne z tym, co wierzysz, uważasz za herezje. Wierzysz w kłamstwa, a nie fakty poparte wieloma badaniami. I to Ty będziesz więcej ode mnie chorował, jeśli będziesz stosował się do fałszywych rad oszustów.

Już nie będę rozpisywał się na temat tego, że mnie BARDZO obraziłeś pierwszym stwierdzeniem, a także zdenerwowałeś tą głupotą na temat witaminy C w posocznicy... Lepiej zejdź z drogi, którą idziesz, bo do niczego dobrego Cię nie doprowadzi...
Farmacja WUM: sem. I ✔ sem. II ✔ sem. III ✔ sem. IV ✔ sem. V ✔ sem. VI ✔ sem. VII

kliop

Post autor: kliop » 11 sty 2018, o 22:55

Weźcie zejdźcie z Dawida, jest dopiero w 2. kl. liceum i nie ma wyrobionego tego sposobu myślenia specyficznego dla nauk przyrodniczych :) Jak pójdzie na studia, to nie wiem, który pogląd obierze, ale na pewno zrobi to bardziej świadomie niż teraz :)

Dawid, skomentuję przykład z posocznicą, bo w nim rzeczy są bardzo namacalne :) Można pobrać krew od chorego na posocznicę i posiać - wyrosną bakterie. Z krwi zdrowego nie wyrosną. Mamy, że posocznica jest spowodowana bakteriami. Dalej żeby porównać antybiotyk vs. witaminę C - zrobić tzw. antybiogram: zrobić 2 pożywki i wysiać dwoinkę zapalenia płuc. Na jedną dać krążek z wankomycyną (antybiotyk działający na tę bakterię), a na drugą krążek z wit. C. Zapewniam Cię, że na wankomycynie bakteria nie urośnie, na witaminie nie próbowałem. W tym przypadku jest logiczna całość, której efekty widać gołym okiem i trend stosowania antybiotyków przeciw posocznicy bakteryjnej jest uzasadniony.
O poziomach cholesterolu rzędu 1000mg% poczytaj odnośnie homozygot w rodzinnej hipercholesterolemii, a zwłaszcza ile te osoby żyją i na co umierają.

A że głównym celem koncernów farmaceutycznych jest chęć zarobienia pieniędzy, to uważam za prawdę, bo w przeciwnym razie nie byłoby takiej burzy o generyki, tylu przedstawicieli handlowych, nie musiałoby być dopłat rządowych do leków na choroby rzadkie itp. Zresztą taka sytuacja jest normalna, bo każdy przedsiębiorca chce zarabiać.

kliop

Post autor: kliop » 11 sty 2018, o 23:04

wielu praktyków leczących z sukcesami ludzi za pomocą witamin
O jakie choroby Ci chodziło? Bo, owszem, szkorbut się bardzo dobrze leczy witaminą C. Tak samo jak osteoporozę witaminą D.
boję się patologii tego zawodu (bez urazy dla lekarzy)
Rozwiń :)

VinyL

Post autor: VinyL » 12 sty 2018, o 18:08

Może zajrzyj na Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu. Mmoja znajoma sobie chwali tą uczelnie, też jest po biol- chem nie dostała się na medycynę i poszła na finanse :P ale wiecie że się odnalazła, radzi sobie, chwali i mówi że to był dobry wybór.

oval

Post autor: oval » 12 sty 2018, o 18:47

Macie rozszerzony angielski? Zobaczcie IBD Business School. Znacie kogoś kto się tutaj edukował? Z chęcią poznam jakieś opinie, bo serio coraz mniej wierzę w siebie i medycynę jak patrze na to co się dzieje w wymogach na uczelnie, chyba tracę zapał.

ODPOWIEDZ