Joanna Senyszyn o kościele

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
hmmtt

Joanna Senyszyn o kościele

Post autor: hmmtt » 2 lut 2007, o 08:14

Joanna Senyszyn w swoim blogu, reklamowanym na oficjalnej stronie SLD, nazwała polityków prawicy "katoprawicą", która "idzie na pasku kleru" i "jest gotowa na każdą podłość, byle zyskać błogosławieństwo wyborcze Kościoła". - Dawanie na tacę z budżetu jest najefektywniejsze, a łaskawców nic nie kosztuje. Wszak dają nie swoje, tylko publiczne - pisze Senyszyn.
- Ona obraża Kościół i katolików! - oburzają się zgodnie PiS i PO na łamach "Dziennika". Ich zdaniem, znana z kontrowersyjnych wypowiedzi posłanka lewicy Joanna Senyszyn przekracza kolejne granice dobrego smaku i politycznego rozsądku.

W swoim blogu komentując ostatnią decyzję Sejmu o przesunięciu 40 mln zł z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na budowę Świątynię Opatrzności Bożej posłanka napisała, że "Kościół - jako nienasycona, pazerna, zhierarchizowana instytucja - tego symbolu wywyższenia pragnie ponad wszystko. Nawet ponad przyzwoitość i zdrowy rozsądek".

- To, co wygaduje Senyszyn jest polityczną głupotą! - mówi "Dziennikowi" z oburzeniem senator PO Stefan Niesiołowski. I dodaje: - Ona nie ma nic do powiedzenia, więc żeby publicznie istnieć, obraża a to Kościół, a to papieża Jana Pawła II. - Ona nie może wytrzymać chwili, by nie uderzyć w kler - komentuje poseł PiS, Tadeusz Cymański.

Senyszyn napisała, że Sejm bezprawnie przekazał pieniądze na świątynię. "PiS, PO, Samoobrona, LPR i PSL chętnie łamią prawo na chwałę Kościoła. Udają, że na Bożą" - stwierdziła.

Zdaniem Niesiołowskiego Senyszyn obraża katolików i Kościół. - A obrażanie Kościoła to była jedna z metod rządów komunistycznych - podkreśla senator. Jak pisze "Dziennik", Niesiołowski przyznaje, że Senyszyn ma trochę racji mówiąc, że prawo nie pozwala na finansowanie budowy świątyni. - O tym mogę z nią dyskutować, ale nie na poziomie wyzwisk i katoprawicy - mówi Niesiołowski. I dodaje: - Radzę pani Senyszyn aby napiła się zielonej herbaty, bo ona uwalnia wolne rodniki i niech sobie na razie odpocznie.

senyszyn.blog.onet.pl/]Blog Joanny Senyszyn

Prawda w oczy kole.

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Re: Joanna Senyszyn o kościele

Post autor: Savok » 2 lut 2007, o 09:00

Jak dla mnie prawda znow lezy po srodku.
To co zrobila koalicja a propos funduszy jest niepowazne i bezprawne.
To co zrobila Senyszyn jest niesmaczne i niepowazne.

Ja juz ich wole wogule nie sluchac.

Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku

Post autor: DMchemik » 2 lut 2007, o 09:48

hmm, nie widzę, aby pani Senyszyn nie miała tu racji...Nie bez powodu nazywają nas Katolandem, Klechistanem czy Iranem północy... A nasz rząd robi wszystko aby się przymilić kościołowi licząc na jego poparcie.

hmmtt

Post autor: hmmtt » 2 lut 2007, o 11:52

Nie za bardzo kumam co tutaj może być niesmaczne i niepoważne. Może to, że jest napisane szczerze i bez obłudy? Stefan Niesiołowski określił bardzo trafnie "To, co wygaduje Senyszyn jest polityczną głupotą!"

Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku

Post autor: DMchemik » 2 lut 2007, o 12:50

A podobno mamy wolność słowa... A pan Niesiołowski już nieraz pokazał publicznie swoją wysoką kulturę osobistą...

Awatar użytkownika
Savok
Moderator w spoczynku

Post autor: Savok » 2 lut 2007, o 15:30

Nie za bardzo kumam co tutaj może być niesmaczne i niepoważne.
Niesmaczne i nipowazne jest to, ze w zadnej sytuacji nie ma koniecznosci obrazania drugiej osoby. Jesli ktos nie potrafi wyrazic sie w zaden inny sposob bardzo zle swiadczy to o jego poziome socjologicznym.

hmmtt

Post autor: hmmtt » 2 lut 2007, o 16:06

Ja przyklaskuje Pani Senyszyn, ponieważ czasami warto dać jakiś bodziec - w tym przypadku ostry i bezkompromisowy (w opozycji do wciąż powtarzanej mydliny politycznej) do tego żeby ktoś zwrócił uwagę na problem. Kościół niech się obraża, bo co ma zrobić? Na pewno nie podejmie się merytorycznej rozmowy tylko będzie grać na emocjach.

Awatar użytkownika
Guru
Moderator w spoczynku

Post autor: Guru » 3 lut 2007, o 11:29

Senyszyn lubi zaistenic od czasu do czasu jakas taka wypowiedzia i znow sie jej udalo, czy jest to niesmaczne nie wiem, troche racji w tym jest ale pisanie o Kosciele jako pazernej instytucji jest chyba lekka przesada, zapewne obrazila uczucia wielu osob, a tak sie robic nie powinno...
DMchemik pisze:A pan Niesiołowski już nieraz pokazał publicznie swoją wysoką kulturę osobistą...
Pana NIesiolowskiego lubi ogladac w programie Kawa na Lawe...

arek(z)

Post autor: arek(z) » 4 lut 2007, o 20:22

Co tu dużo mówić... Nazywanie rzeczy po imieniu... Pani poseł ma 100% racje używając takich epitetów wobec KK. Myślę, że obecny poziom jaki prezentują polscy politycy, śmiało pozwala stwierdzić, że w wypowiedzi pani poseł nie ma nic niesmacznego i niepoważnego (w znaczeniu typowym dla polskiej polityki). Może i chce zdobyć rozgłos, ale jest jedną z nielicznych 'administratorów', który wreszcie dostrzegł to co się w Polsce dzieje i dał tego wyraz. Brawo pani poseł !

Jakusz
Moderator w spoczynku

Post autor: Jakusz » 4 lut 2007, o 23:15

Czytałem wpis na blogu Pani Senyszyn. Jest dosadny, ostry i szczery. Cóż - sam krytykuję Kościół Katolicki jako instytucję więc w bardzo wielu kwestiach się z Panią posłanką zgadzam. Pani Senyszyn ma cięty język i to się jej chwali. Z drugiej jednak strony, aby katolik się nie obraził na taką wypowiedź, na prawdę uważnie musiałby się wczytać w nią, bo na pierwszy rzut oka jest delikatnie mówiąc atakująca katolicyzm. Jest to wrażenie pozorne mimo wszystko, bo Pani posłanka krytykuje Kościół, a nie katolicyzm, czy wyznawców.

Awatar użytkownika
DMchemik
Moderator w spoczynku

Post autor: DMchemik » 4 lut 2007, o 23:50

ja podam taki przykład, może nie do końca tutaj edekwatny, ale jednak. z zeszłym roku gdy obchodzono rocznicę powstania browaru w Żywcu, na jednym budynku umieszczono transparent z napisem: Tu wszystko się zaczęło. Transparent szybko zdjęto, niech ktoś zgadnie dlaczego? Bo obrażał ultrakatolików, w końcu takich słów użył kiedyś JPII... Jak widać żeby kogoś nie obrażać, trzebaby nic nie mówić... A ponoć mamy wolność słowa i wyrażania poglądów. Trudno mi się nie zgodzić, że kk jest pazerny, wiadomo jak jest, jeśli gdzieś tego jeszcze nie widać to należy się cieszyć... Budynek w którym ja mieszkam również był na oku pracowników kk, który planował przerobić go na pensjonat...

arti

Post autor: arti » 13 lis 2007, o 20:54

W Polsce jest za dużo podlizywania się wyborca pani Senyszyn powiedziała głośno co o tym sadzi nie było tam nic złego i niesmacznego tylko prawda a jeśli prawda jest niesmaczna to zdaje mi się ze nadal rządzi PiS

[ Dodano: Wto Lis 13, 2007 22:05 ]
DMchemik pisze:Trudno mi się nie zgodzić, że kk jest pazerny
Mi tez wystarczy pojechać do Szczyrku i zobaczyć jaki ośrodek w górach maja księża i jakimi autami przyjeżdżają o ile uda się wam zobaczyć bo jest na terenie zamkniętym nie można wejść nie ma żadnych pracowników z okolic pracują tam tylko zakonnice wielu mieszkańców Newad o tym nie wie oficjalnie ośrodek nie jest zależny od parafii ale dyrektorem jest tutejszy ksiądz
A jak ja z moim nie wyparzonym językiem spytałem księdza po co mu auto za XXX tysięcy to powiedział „a jak ja niby mam do wiernych dojeżdżać maluchem a co gdybym musiał kiedyś kogoś przewieść”

ODPOWIEDZ