Kalkulator na maturę

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Stalowy »

Dobrze jest pracować samemu z kalkulatorem naukowym, bardzo przyspiesza pracę. Jak się robi zadania z fizyki, to z czasem tak czy siak się uczy działań na potęgach (a o to głównie chodzi w kalkulatorze naukowym) i przejście na kalkulator prosty na maturze aż tak nie boli.

Teoretycznie z założenia kalkulatory naukowe są na maturze zabronione, z drugiej strony w komisji zasiadają często ludzie kompletnie nie mający o tym pojęcia. Do tego dodajcie siedzenie z tyłu i macie cheat gotowy ^^. Czy to jednak jest aż tak konieczne? Nie wydaje mi się - u mnie ogarnięta komisja wszystkim sprawdziła co i jak - i jakoś nikt wielce z tego powodu nie płakał
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: nxxx »

No właśnie nie wiem, czy przejście aż tak nie boli, bo kalkulatory naukowe generalnie są prostsze w obsłudzie niż proste P
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Stalowy »

Mnie nie bolało. Miesiąc przed maturą nauczyłem się po prostu robić zadania bez niego - nauczyłem się w 2 dni. I do matury ostatni miesiąc cisnąłem dalej z naukowym
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: lith »

ja tez po prostu jakiś czas przed maturą po prostu unikałęm korzystania na kalkulatorze z funkcji typu logarytmy, czy trygonometria. Problemu nie było. Za to świat się na maturze nie kończy,a później swobodne posługiwanie się kalkulatorem naukowym się bardzo przydaje.
antryem
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2018, o 17:36

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: antryem »

Warto zadbać o to aby kalkulator na maturę był sprawny a najlepiej nowy. Myślę, że kalkulatory [mod] są dobrym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości