Kameleon jemenski. Terrarium

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
zenonka
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2010, o 23:57

Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: zenonka »

kupilam kameleona jemenskiego kilka dni temu i obacnie czekam na zamowione terrarium. Dzisiaj szperajac po necie zauwazylam ze wiekszosc z hodowcow preferuje terrarium 100x60x100 , 100x100x100. Kupujac mojego Zenka rozmawialam z panem ktory zajmuje sie tymi zwiarzatkami na temat terrarum, po rozmowie zamowilam 600(längd)x600(djup)x1500(höjd)mm . Poniewaz ten skurczybyk kocha byc na wysokosciach i widzac mnie i moja reke wspina sie jak najwyzej czyli czubek glowy po wlosach jak po lianach. Jestem troche przewrazliwiona bo chce zeby bylo perfecto i najlepeij mu . Czy to nie jest za male? Bo sie martwie . On nie smiga wogole na dole tylko buja sie po krzakach i innych galeziach i jest malutki ma okolo 20 cm. dziekuje zgory za odpowiedz

ps: Wiem ze w pozniejszym wieku osiagnie ok. 50 cm dlugosci
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: adamandruszak »

Kameleony prowadza na drzewny tryb zycia wiec nie schodza na dno ter. za czesto. a to ter. ma wymiary 150cm na 60cm na 60cm (wys. sze. dł.) jezeli tak to jest dobre
zenonka
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2010, o 23:57

Re: Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: zenonka »

super dziekuje zaopowiedz ! 150 to wysokosc kupilam takie bo jak smiga mi po lozku a mam wielka palme to dostaje torpedy w tylek i sunie wprost na drzewo.
zenonka
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2010, o 23:57

Re: Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: zenonka »

mam jeszcze jedno pytanie. Moze zabrzmiec nieco dziwnie ale moj kameleon nie robi kupy od 2 dni ani tez nie pije zwykle pil po jedzeniu i potem strzal na ziemie . Je normalnie , fakt faktem jest mlodziutki jadl karczany , urozmaicilam mu diete na swierszcze ale sa bardzo duze i je 2 max dziennie karczanow jadl 4 i wlasnie odtad co mu dalam swierszcza kupska brak . Czy mam sie martwic. Dzisiaj dostalam terrarium i w tym ma mega wodospadzik wczesniej mu skrapialam liscie czy dalej je skraplac czy sam powinien sie przekonac do wodospadu ? Hodowca powiedzial ze powinien pic z wodospadu ale sama nie wiem .dziekuje slicznie
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: adamandruszak »

Co do zalatwiania to raczej wszystko wporzatku ,a liscie mozesz mu nadal skraplac ale mniej.A on jak bedzie chcial pic to sobie pujdzie do wodospadu.Ja milalem tez kameleona i sam sobie shodzil do miseczki z woda i czasami karmilem go z reki.
Jednak przeprowadzalem sie i musialem go sprzedac.
jarekrc
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2017, o 10:12

Re: Kameleon jemenski. Terrarium

Post autor: jarekrc »

Witam nie umiem znależć nigdzie tematu który mnie interesuje. Więc pisze tutaj . Mam kameleona jemeńskiego i od kilku dni nie je nic , jak zawsze była ubarwienia zielonego tak od tych kilku dni jest ciemno brązowa. ma około 7miesięcy do jedzenia dostaje przdewszyskim swierszcze z witaminami i wapnem raz jedyny pokusiła sie na karaczana ale to był jeden raz wiecej sie nimi nawet nie zainteresowała. nie wiem co jej jest terra ma 60x60 x100
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości